Speigo nepabūgo šimtai „Snaigės žygio“ dalyvių (naujokų įspūdžiai)

Jau penkiasdešimtus metus vykstantys „Snaigės“ žygiai ir toliau traukia žiemiško sporto ir gamtos mylėtojus. Speiguotą ir saulėtą prieškalėdinį savaitgalį į žygį slidėmis rinkosi šimtai šalčio nepabūgusių vilniečių ir miesto svečių. Neturėję slidžių, per pusnis brido pėsčiomis.

Žygį išbandė ir žurnalistė

Prie šių pėsčiųjų pirmąkart prisijungė ir portalo diena.lt žurnalistė. Iki tol jai net nebuvo tekę girdėti apie tokius žygius, todėl gausus žiemos žygių aistruolių būrys nustebino.

Daugiausiai dalyvių pasuko į slidžių trasą, kurioje buvo keli maršrutai – nuo 4 iki 12 kilometrų, o vienuolika žmonių ir šuo nuėjo paskui vedlį Marių Trapnauską.

Teko pasigrožėti dailiais šaltinėliais, ištryškusiais iš po sniego, grožėtis Neries vingiais, stebėti dangų skrodžiančias gulbes, skaityti naiviai juokingus eilėraštukus ant trasoje įrengtų informacinių lentelių.

Žygeiviai dažnai ėjo tiesiog tylėdami, sustodami tik trumpam, palaukti atsilikusių dalyvių. Į žygį pasiimtas karštas gėrimas taip ir liko nepanaudotas.

Šalta, tačiau skaidri kelionė mišku truko bemaž dvi valandas.

Akimirkos iš jo – nuotraukų galerijoje po publikacija.

Suaugusiuosius įkvėpė darželinukė

Pirmąkart į žiemos žygį išsiruošusiems dalyviams net ir tos dvi valandos tapo nemenku iššūkiu: šalo kojų pirštai, trynė nauji batai, speigas prie kojų prikaustė žygiams neskirtus džinsus. Tačiau niekas neketino pasiduoti, o ypač įkvėpimo kėlė 6,5 metukų žygio dalyvė Jovilė.

Mergaitė kartu su mama Jolanta žygyje dalyvavo pirmąkart.

„Buvo sunku eiti, nes daug sniego", - įveikusi trasą per pusnis sakė darželinukė ir patikino, kad jai nešalo nei nosytė, nei kojytės, nei rankytės.

Jos mama kartu su dukrele į žygį ėjo pėsčiomis, o tėtis stojo ant slidžių. Visiems tai buvo pirmas kartas ir, greičiausiai, nepaskutinis.

Atgaiva mintims

„Šis žygis pranoko mano lūkesčius. Ėjau nusiteikę gana skeptiškai, draugijos palaikyti, bet greit pakeičiau nuomonę. Tai šauni fizinė veikla, gaivus oras, raminantys vaizdai. Gera pakeisti aplinką, ištrūkti iš buities. Man šis žygis padėjo išsivalyti mintis. Tai buvo netikėta maloni patirtis“, - sakė kitas žygio dalyvis Linas.

Jau penkerius metus „Snaigės“ žygiuose dalyvaujanti Jūratė tikino, kad tokie pasivaikščiojimai suburia žmones, kuriuos vienija gamta meilei.

„Dažniausiai žygius veda Algimantas Jucevičius arba Nijolė Balčiūnienė. Šiuos žygius jie veda jau apie dešimt metų. Čia susipažįsti su žmonėmis, draugų susirandi. Tokie artimi pasidarome, nes mus vienija meilė gamtai, – šypsojosi vilnietė. – Aš visada mėgau vaikščioti, mėgau gamtą. Aš tokia laisvamanė. Tad nors mano amžiaus bobutės traukia į bažnyčią, aš - į gamtą. Ji man atstoja Dievą.“

Paklausta, ar nesunku būna eiti, moteris tikino, kad ne: „Bent kol kas, kai kasdien palaikau formą, tai nesudaro sunkumo.“

Masinis žygis – paskata pajudėti

Į žygį slidėmis susiruošęs žiemos sporto mėgėjas Darius, įveikęs aštuonis kilometrus slidėmis, po finišo tryško gera nuotaika.

„Snaigės žygiuose dalyvauju jau gal ketverius metus. Stengiuosi dalyvauti visuose. Šiemet tai – jau antras mano žygis. Man patinka slidinėti, o „Snaigės žygis“ – vienas iš būdų save išjudinti. Labai gera pasportuoti, gera čiuožiant slidėmis jausti greitį, stebėti gražią gamtą, atsigauti“, – žiemiškų pramogų privalumus įvardijo Darius.

Keturių kilometrų distanciją įveikė aštuonmetė Ūla. Mergaitei tai buvo pirmas žygis slidėmis, nors ji slidinėja jau dvejus metus. Ūla ir jos tėtis Laurynas po finišo buvo kupini energijos ir jau svarstė, kada vėl dalyvaus panašiame žygyje.

„Keturi kilometrai man buvo mažai. Kitąmet vėl dalyvausiu, tik jau gal aštuonis kilometrus čiuošiu“, – šypsojosi Ūla.

Dalyvauja ir nemėgstantieji žiemos

Vilnietė Jolita „Snaigės“ žygiuose dalyvauja nuo paauglystės ir jau turi surinkusi kolekciją ženklelių, kurie dalyviui įteikiami surinkus tam tikrą skaičių lipdukų. Lipduką gauna kiekvienas kiekvieno žygio finišą pasiekęs dalyvis.

„Nors žiemos nemėgstu, bet šiuose žygiuose visada stengiuosi dalyvauti. Kiek tos snieguotos žiemos mes teturime? Labai mažai. O dar pataikyti reikia, kad sniego būtų sekmadienį“, – atkreipė dėmesį moteris. Žygiuose ji dalyvauja iš meilės gamtai: joje ji atitrūksta nuo kasdienybės, grožisi apsnigtu mišku.

Draugiją žygyje Jolitai palaikė šeimos augintinis. Baltas pudelis jau trečius metus bėga šeimininkei iš paskos, dažnai net ją aplenkdamas.

Masiniai turistiniai sveikatingumo renginiai savaitgaliais, organizuojami miestų, rajonų keliautojų klubų, vyksta slidėmis ir pėsčiomis artimiausiose ir gražiausiose miestų apylinkėse, miškingose vietose pažymėtose trasose.

Šiemet žygis jau vyko Antakalnyje, vėliau žiemos aistruolių susirinkimas planuojamas antrąją Kalėdų dieną Vingio parke ir gruodžio 30 d. Pilaitėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

praeivis

praeivis portretas
čia labiau krosas, nes čiuožimui trasos nelabai matosi.. šakaliai ir krūmai auga trasoje... negali apgenėti... Be to pasigedau Lietuvos slidinėjimo rinktinės šiose varžybose :):)
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių