Sostinės analizė: gyventojų sumažėjo, atlyginimas truputį didėjo

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba tvirtins 2013–2015 m. veiklos planą. Parengtoje analizėje – ir džiugi, ir liūdinanti statistika.

Miesto aplinkos analizėje, kuria remiantis iš dalies kurta strategija, nurodoma, kad gyventojų skaičius Vilniaus miesto savivaldybėje 2012 m. pradžioje buvo 552 tūkst. 8 žm. Palyginus su 2011 m. pradžia (554 tūkst. 60) gyventojų sumažėjo 2 tūkst. 52.

Tarptautinės ir vidinės migracijos 2011 m. saldo yra - 3 tūkst. 632, t.y. iš Vilniaus miesto savivaldybės išvyko daugiau gyventojų nei atvyko.

2011 m. pabaigoje gyvenamasis fondas Lietuvoje buvo 84,83 tūkst. m2, Vilniaus miesto savivaldybėje – 14,04 tūkst. m2.

Vidutinis buto naudingasis plotas 2011 m. Lietuvoje sudarė 66,3 m2, Vilniaus miesto savivaldybėje – 60,0 m2.

2012 m. pirmąjį ketvirtį vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis Vilniaus miesto savivaldybėje buvo 2 tūkst. 496,5 lito (2011 m. ketvirtį – 2 tūkst. 427 litai).

Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2011 metų pradžioje sudarė 35 mln.553 tūkst. litų, o Vilniaus miesto savivaldybėje 20 mln. 960 tūkst. litų ir sudarė 59,0 proc. visų šalies tiesioginių užsienio investicijų.

2012 m. pradžioje Vilniuje veikė 25,9 tūkst. ūkio subjektų. Didžiausia dalis iš jų užsiėmė didmenine ir mažmenine prekyba, nekilnojamojo turto, nuomos ir kita verslo veikla. Statistikos departamento duomenimis, 2012 metų pradžioje Vilniuje veikė 133 apgyvendinimo įmonės.

2011 m. buvo priimta daugiau nei 679 tūkst. svečių, iš jų 562,5 tūkst. užsieniečių. Palyginti su 2011 metais, svečių skaičius Vilniaus apgyvendinimo įstaigose išaugo 23 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai … Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai … Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių