Sostinėje praūžė didžiausias metų maskaradas

Šeštadienio naktį žmonės ėję pro profsąjungų rūmus galėjo pamatyti išties neįprastą vaizdelį - prie paradinio įėjimo būriavosi minia kostiumuotų keistuolių. Ant Tauro kalno esančiame buvusių Profsąjungų rūmų pastate vyko dešimties metų jubiliejų minintis elektroninės muzikos festivalis „Yaga-Ball“. Daugiau kaip pusė tūkstančio žmonių susirinko pašėlti pagal „psy-trance“, „reggae“, „dub“ ir „techno“ muziką.

Į renginį susirinkę persirengėliai nestokojo nei geros nuotaikos, nei išradingumo. Didžioji dauguma festivalio lankytojų išties pasistengė pasiruošdami dideliam maskaradui, kurio tema – „Freak“ (liet. „beprotis“ – aut. past.). Čia buvo galima išvysti ne tik žinomų filmų personažais persirengusių lankytojų, bet ir fėjomis, klounais, giltinėmis ir kitais „beprotiškais“ personažais persirengusių žmonių. Netrūko ir iš svetur atvykusių elektroninės muzikos mylėtojų. 

Dauguma užsieniečių atkeliavo iš kaimyninės Lenkijos ar Pabaltijo valstybių, tačiau, renginio organizatorių teigimu, festivalį aplankė net ir iš Suomijos atvykę žmonės.

Daugiausiai lankytojų dėmesio pritraukė didžioji „Yagadelic“ scena, kurioje pasirodė tokie žymūs Lietuvos ir užsienio psichodelinės elektroninės muzikos atlikėjai kaip „Shizoid Bears“, „Distorted Goblin“, „Dohm“, „Sunflowers“ ir kt. Netoliese veikė fotoateljė, kuriame „beprotiški“ festivalio lankytojai galėjo įsiamžinti bendrai nuotraukai ir tuo pačiu sudalyvauti geriausio kostiumo konkurse, kurio pagrindinis prizas – šuolis parašiutu.

Renginyje svečiavosi ir vizualųjį meną kuriantys menininkai iš daugelio šalių, todėl visa renginio erdvė buvo atitinkamai dekoruota šviečiančiais psichodeliniais piešiniais, ant lubų driekėsi į voratinklius panašios gijos. Renginio organizatoriai pasirūpino ir įspūdingomis šviesos instaliacijomis – atmosferą kūrė įvairiomis spalvomis šviečiantys prožektoriai ir lazeriai, nuo scenos virto tirštų dūmų kamuoliai.

Maskarade netrūko ir kitokių pramogų. Visi 21 val. į festivalį atvykę žmonės buvo vaišinami vakariene. Be to, čia vyko fakyrų, kojūkininkų ir akrobatų pasirodymai. Vakarui įsivažiavus, Tauro kalno papėdėje vyko ugnies skulptūrų šou,  todėl įspūdingų vaizdų tikrai netrūko.

Tiesa, renginyje neapsieita ir be incidentų. Nuo renginio pradžios praėjus kelioms valandoms, prastai pasijutus vienam iš renginio lankytojų, čia prisistatė greitosios medicinos pagalbos ekipažas.

Renginio organizatorius Antonas Shoom džiaugėsi, kad festivalis kiekvienais metais sulaukia vis didesnio susidomėjimo. „Labai smagu, kad lyginant su ankstesniais metais, susirinko gerokai daugiau žmonių. Be to, susidomėjimas pačia festivalio-maskarado idėja išties didelis, kadangi žmonės ištisas savaites planuoja, kokį kostiumą vilkės renginio metu“, - pasakojo organizatorius.

Renginiui pagyrų negailėjo ir čia pasirodę atlikėjai. Lietuvoje ne pirmą kartą viešintis „psy-trance“ atlikėjas Yannick Thiry teigė, kad „Yaga-Ball“ tiek koncepcija, tiek įgyvendinimu gerokai lenkia panašaus pobūdžio renginius Vakarų Europoje.

„Čia groti yra gerokai maloniau nei kituose Europos miestuose - labai jaučiasi organizatorių siekis surengti kokybišką festivalį. Nenuostabu, kad atlikėjai iš visos Europos noriai atsiliepia į kvietimus pasirodyti šiame renginyje. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia atvykti – tikiuosi, kad tokių kartų ateityje bus dar ne vienas“, - entuziazmo neslėpė svečias iš Belgijos.

Pasakodamas apie „psy-trance“ muziką, atlikėjas įsitikinęs, kad žmonės jos klauso todėl, kad klausytojas užmiršta rūpesčius, jaučia ryšį su bendraminčiais ir savotiškai medituoja, mat čia susipina tiek muzika, tiek vizualusis menas. „Ne paslaptis, kad psichodelinė elektroninė muzika yra dažnai asocijuojama su narkotinėmis medžiagomis. Su tuo nesutikčiau.  Kiekvienas žmogus pats pasirenka, kaip jis nori pajusti muziką. Aš pats net alkoholio nevartoju. Malonu, kad Lietuvoje tokiam muzikos stiliui taikoma mažiau stereotipų, nei, pavyzdžiui, Belgijoje“, - džiaugėsi Yannick.


Šiame straipsnyje: festivalis „Yaga-Ball“

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių