Savivaldybė bandys iš vežėjų prisiteisti beveik du milijonus litų

Tęsiasi sostinėje populiariais maršrutais važinėjančių privačių autobusų šeimininkų teismų su savivaldybe maratonas. Ginčijamasi dėl to, kas kam skolingas.

Painiavą sukėlė savikaina

Miesto savivaldybę vežėjai padavė į teismą dėl skolų už nuostolių kompensavimą, o savivaldybė į teismą padavė ir vežėjus, ir pati save. Toje byloje ieškovė buvo savivaldybės taryba, o atsakovė – administracija.

Miesto savivaldybė bylą pralaimėjo, tačiau prieš kelias dienas teismo sprendimą apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui.

„05“ maršrutą valdanti bendrovė „Kolegita“ anksčiau turėjo ir „067“ autobusą, vežusį per visą Vilnių – iš Santariškių į Grigiškes. Tačiau maršrutas buvo laikinai sustabdytas dėl to, kad miesto savivaldybė nekompensavo dėl maršruto įmonei susidariusių nuostolių.

Savivaldybės taryba nurodė, kad „Kolegita“ su savivaldybės administracija pasirašė sutartį, kurioje vežėjas nurodė maršruto kilometro kainą. Dažniausiai „Kolegita“ nuvažiavusi visą maršrutą patirdavo nuostolių, nes pardavus bilietus kelionė vežėjui neatsipirkdavo. Taip per pusmetį savivaldybė vežėjui įsiskolino daugiau kaip 1,7 mln. litų, bet žadėtos kompensacijos vežėjui neskubėjo grąžinti. Todėl maršrutas buvo sustabdytas.

Vis dėlto savivaldybė skolą grąžino ir maršrutas „067“ buvo atnaujintas. Tačiau per šešis mėnesius „Kolegitai“ savivaldybė vėl įsiskolino beveik milijoną. Bet šįkart savivaldybė nuostolių nebekompensavo.

Skundžia ir savivaldybę

„Mes savivaldybę padavėme į teismą dėl pinigų, o ji mus padavė dėl niekinės sutarties. Taip pat savivaldybė į teismą padavė pačios savivaldybės administraciją, kuri ir pasirašė sutartį“, – kuriozinę situaciją apibūdino bendrovės „Kolegita“ direktorius Vidas Barvidas.

Savivaldybė savo ieškinyje buvo nurodžiusi, kad įmonės ir savivaldybės administracijos sutartis sudaryta neįvertinus maršruto savikainos pagrįstumo. Esą pasirašius sutartį iškilo grėsmė viešajam interesui, nes savivaldybe buvo įsipareigojusi mokėti objektyviais duomenimis nepagrįstas kompensacijas.

Vilniaus apygardos teismas nurodė, kad savivaldybės taryba savo prielaidos nepagrindė įrodymais ir paskaičiavimais, todėl grėsmė viešajam interesui liko neįrodyta.

Vežėjas savo kaltės nemato

Sostinės savivaldybės taryba teismo prašė pripažinti niekine savivaldybės administracijos ir „Kolegitos“ 2008 m. sudarytą sutartį bei priteisti dėl sutarties esą nepagrįstai išmokėtą kompensaciją, kurios suma – daugiau kaip 1,7 mln. litų.

„Mes atitikome konkurso sąlygas, pasirašėme administracijos sudarytą sutartį, todėl miesto savivaldybės taryba pirmiausia turėtų viską išsiaiškinti su administracija. Mes čia niekuo dėti. Savivaldybė tiesiog nenori grąžinti mums skolos“, – svarstė V.Barvidas.

Vilniaus apygardos teismas savivaldybės ieškinį atmetė. Tačiau „Kolegita“ vis tiek negali lengviau atsipūsti, atnaujinti savo autobusus arba vairuotojus aprengti uniformomis. Savivaldybė kol kas neketina pasiduoti ir bylinėsis dėl išmokėtos kompensacijos grąžinimo ir dėl galimybės nemokėti naujos susidariusios skolos.

„Visas teisinis ginčas vyksta dėl vieno maršruto, kurio konkursą mes laimėjome ir suteikėme paslaugas, kurioms buvome įsipareigoję. Dabar dėl vieno maršruto kenčia visa įmonė ir joje dirbantys žmonės“, – nelinksmai kalbėjo „Kolegitos“ direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

vai vai

vai vai portretas
kokie nuostolingi maršrutai? Duokit visiems keleiviams bilietus ir bus aišku kur pinigai dingsta.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių