Prezidentė tikrins vaikų žinias ir reakciją

Antrus metus iš eilės rengiama akcija „Knygų Kalėdos" šiais metais kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis.

Daugiau nei 1000 šalies mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą, o prezidentūra ragina visus papildyti mokyklų bibliotekas šiomis knygomis. Tai antrus metus iš eilės rengiamos akcijos „Knygų Kalėdos" tikslas.

Didžiuosiuose šalies knygynuose jau galima įsigyti specialiu akcijos lipduku pažymėtų knygų su 20 proc. nuolaida ir padovanoti mokyklų bibliotekoms.

Ves protų mūšį

Siekdama atkreipti dėmesį į akciją artėjant šv. Kalėdoms, lapkričio 29 d. 16.00 val. Baltojoje salėje Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais iš visos Lietuvos įžiebs pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbs akcijos „Knygų Kalėdos" pradžią.

Per šventę šalies vadovė ir vaikų laidų vedėjas Audrius Rakauskas-Gustavas vaikams ves protų mūšį, o suaugusiuosius pakvies prisijungti prie kalėdinių iniciatyvų.

Prezidentės patarėjos portalui 1diena.lt atskleidė, kad klausimus protų mūšiui galvoja prezidentūros komanda kartu su šalies vadove. Savo klausimų žadėjo ir Gustavo vaidmens atlikėjas A. Rakauskas.

Tiesa protų mūšis prezidentūroje vyks neilgai - apie 7 minutes.

Sumanumo varžytuvėse rungsis vaikai atvykę iš daugiausiai skaitančių mokyklų Lietuvoje. Tad Prezidentūroje rugsisi vaikai iš Utenos, Anykščių, Kauno, Radviliškio ir Buivydiškių kaimo.

Prisidėjo prie idėjos dovanoti knygas

Pasak renginį pristačiusios Prezidentės patarėjos Jolantos Gužaitės-Kvintus „Knygų kalėdų“ akcijos idėja kilo pernai, kai Prezidentė gavo 300 vaikų iš Šiaulių laišką, kuriame jie prašė knygų. Pernai akcijos rengėjai parėmė viešąsias bibliotekas, o šiemet nuspręsta padėti mokyklų bibliotekoms. Tikimasi surinkti tiek knygų, kad jų papakaktų visoms šalies mokykloms.

„Pernai buvo surinktą apie 17 tūkst. knygų. Įvairios organizacijos paaukojo apie 13 tūkst. knygų, o knygynų lankytojai nupirko 3-4 tūkst. knygų“, - sakė J. Gužaitė-Kvintus.

Tikimasi, kad šiemet žmonės paaukos nemažiau knygų nei pernai.

„Kviečiame visus artėjant kalėdoms sugrįžti į savo mokyklas. Užeikite į jas ne tuščiomsi, o su knygomis prieš tai sužinoję, kokių knygų labiausia trūksta jūsų mokyklai“, - ragino ir Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė.

J. Gužaitė-Kvintus net prisiminė vieną idomų nugirstą pokalbį prieš Kalėdas. Žmonės dalijosi kalėdinių dovanų idėjomis, o vienas iš jų pasakė girdėjęs, kad šiemet Kalėdos bus kitokios - jos bus Knygų Kalėdos, tad derėtų dovanoti knygas.

V. Vitkauskas ir A. Alekna pristatys juos įkvėpusias knygas

Šventės „Knygų Kalėdos" metu žymūs šalies žmonės prisimins svarbiausią savo vaikystės knygą ir pasidalys įspūdingais pasiekimais, kuriuos įkvėpė knygos.

Alpinistas Vladas Vitkauskas pasakos vaikams apie kelionę į Antarktidą, o disko metikas Virgilijus Alekna apie olimpines pergales. Kalėdinę pasaką kurs rašytojas Kęstutis Kasparavičius.

Kalėdine muzika dalysis dainininkė Jurga Šeduikytė ir aktorius Vidas Bareikis, trupė „Liūdni Slibinai„ ir choras „Liepaitės“.

Renginį tiesiogiai transliuos LRT, jį bus galima žiūrėti ir prezidentūros tinklalapyje.

Gruodžio 9 d. šalies gyventojai kviečiami į tradicinę nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių labdaros projektų mugę ir koncertą. Renginio metu beveik 40 organizacijų pristatys pagalbos vieni kitiems projektus. Taip pat bus galima įsigyti rankų darbo kalėdinių dovanų, pasivaišinti meduoliais, arbata ir sriuba. Mugę vainikuos gyvo garso koncertas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių