Premjeras Lenkijoje aptars elektros ir dujų jungčių klausimus

„Tai elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, taip pat dėl antrosios jungties. (...) Svarbus klausimas bus susisietas su dujotiekio nutiesimu nuo Klaipėdos iki Varšuvos ir apie galimybę bendradarbiauti, efektyviau panaudojant Suskystintųjų gamtinių dujų terminalą“, - vizito išvakarėse žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS patikslino, kad premjeras kalbėjo apie Lietuvos-Lenkijos dujotiekio projektą, kurio galimybių studija šiuo metu rengiama, o išsamią analizę ketinama baigti šių metų pirmojo ketvirčio pabaigoje.

„Tai būtų regioninės svarbos objektas, kuris sujungtų Baltijos šalių dujotiekių sistemą su ES dujų transportavimo sistema. Ar projektui bus skiriamas finansavimas, turėtų atsakyti Europos Komisija“, - BNS sakė A.Butkevičiaus atstovė.

Lenkijoje Vyriausybės vadovas taip pat ketina diskutuoti dėl transporto projektų. Pasak jo, šiais metais iki Kazlų Rūdos turėtų būti baigta tiesti „Rail Baltica“, tačiau Lenkijos pusėje nuo Lietuvos sienos nepradėta geležinkelio rekonstrukcija. Be to, A.Butkevičius žada kelti klausimą dėl įstrigusio „Via Baltica“ projekto.

Per susitikimus tikimasi apsikeisti informacija apie investicinį klimatą, supažindinti kaimyninę Lenkiją su Lietuvoje vykdomais strateginiais energetikos projektais, taip pat informuoti apie Lietuvos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai.

Nuo pirmadienį Varšuvoje lankosi energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, kuris jau pradėjo susitikimus su Lenkijos pareigūnais. Jis dalyvaus ir A.Butkevičiaus susitikimuose antradienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zbygniewas

Zbygniewas portretas
Lietuvos pretenzijų Lenkijai KATALOGAS 1. Lenkija 1228-04-23 pakviečia Kryžiuočių ordiną kovoti prieš baltų gentis Lenkijos naudai. Buvo sunaikinti prūsai ir vakariniai jotvingiai (dzūkai). Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijos yra baltų etnografinės žemės. Šių žemių gražinimo Lietuvai klausimas. 2. Lietuvių ir prūsų kalba turi būti rašomi vieši užrašai visoje Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijų teritorijose. 3. Lenkija 1430 metais pavagia LDK Vytauto karališką karūną, 1931 metais ir pačius LDK Vytauto palaikus iš Vilniaus Katedros. 4. Lenkija 1569 metais atima iš LDK Palenkę ir Ukrainą - Liublino unija prievartą įjungia Lietuvą į dviejų valstybių sąjungą; 5. Lenkija 1791-05-03 savo konstitucijoje įrašo, kad LDK nebėra nepriklausoma valstybė, o tampa viena iš Lenkijos provincijų - faktiškai tai yra pirmasis oficialus Lietuvos valstybės likvidavimo dokumentas. Vėliau, 1791-10-20 Lietuvą šias nuostatas ištaiso ir ATSTATO savo valstybės nepriklausomybę; 6. Masinė lietuvių polonizacija LDK žemėse XV - XIX amžiuose ir 1920-1939 metais. 7. Suvalkų sutarties sulaužymas 1920m. spalį ir Vilniaus krašto okupacija ir smurtas prieš žmones, save laikiusius lietuviais Vilniaus krašte 1920-1939m. 8. Antrojo pasaulinio karo metu "Armija krajova" Vokietijos okupuotoje Lietuvos teritorijoje žudė lietuvių tautybės civilius asmenis vien dėl to, kad jie buvo lietuviai. 9. ... 10. ... Su Lenkija normalūs santykiai ir strateginė partnerystė, kai: 1. Lenkija gražins Lietuvai užgrobtas baltų etnines žemes - dabartinės Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijos Lenkijoje; 2. Kai bus baigtas Lenkijos pradėtas 1920 metais karas prieš Lietuvą ir kaip minimum bus išvesta Lenkijos okupacinė armija iš Augustavo ir Suvalkų - Lietuvos valstybės teritorijos; 3. Kai Lenkija sumokės Lietuvai Prūsų kalbos atkūrimo išlaidas; 4. Kai bus depolonizuotos lietuviškos etninės žemės dabartinėje Baltarusijos teritorijoje - kurias sulenkino kunigai lenkai iš Lenkijos, tam tikslui turėdami suderinimą su popiežiumi Romoje. Depolonizacijos išlaidas turi apmokėti Lenkija kartu su Vatikanu; 5. Kai Lenkija apmokės depolonizacijos išlaidas Lietuvoje - sulenkintų lietuviškų pavardžių originalo atkūrimą (naujų asmens tapatybės dokumentų išdavimo išlaidos).
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių