Prasidėjo tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai - aš“

Dainuojamoji poezija ne tik lietuvių, bet ir prancūzų, ispanų, anglų ir kitomis kalbomis. Daugybė koncertų visoje šalyje ir du išskirtiniai – išėjusiems atminti. Vakar buvo iškelta tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ vėliava.

Nešė žinią per Lietuvą

Dar spalio 6 d. surengę spalvingas eitynes senamiestyje jaunieji bardai pranešė apie tarptautinį dainuojamosios poezijos festivalį „Tai – aš“, kuris šiemet švenčia dešimties metų jubiliejų. Buvo pristatyta festivalio vadovo Juozo Žitkausko knyga „Tai – aš“. Bardų istorija. Pirmasis tarptautinis festivalis“ ir kompaktinė plokštelė „Tai – aš“, kurią sudarė Gediminas Storpirštis.

Praėjusį savaitgalį bardai vagonu vyko Dzūkijos link, o šiandien Vilniaus mokytojų namuose buvo iškelta festivalio vėliava ir oficialiai paskelbta jo pradžia.

Maršrutu Vilnius–Rūdiškės–Valkininkai–Varėna–Marcinkonys–Vilnius dvi dienas keliavo 14 dainuojamosios poezijos festivalio dalyvių iš Lietuvos, Airijos ir Brazilijos. Kiekvienoje geležinkelio stotyje surengtas koncertas pritraukė tiek specialiai atėjusių, tiek traukinių laukiančių žiūrovų, o vagonuose skambanti muzika linksmino keleivius.

Festivalio vadovo Juozo Žitkausko teigimu, tokia akcija sumanyta, kad būtų aplankyti mažesni Lietuvos miesteliai ir muzika bei žinia apie festivalį pasklistų ten, kur bardai retai užsuka. Tokia pramoga žavėjosi ne tik traukinio keleiviai, bet ir festivalio svečiai.

„Tai buvo nuostabu, pranoko visus mano lūkesčius. Nė neabejoju, kad toks pat nepakartojamas bus ir festivalis“, - maloniais įspūdžiais dalijosi brazilas Vicente Freire.

Pagerbs V. Kernagį

Dešimtasis festivalis, pasak organizatorių, bus ypatingas. Festivalio vadovas, kalbėdamas apie laukiančius koncertus, išskyrė du. Vienas jų – rytoj 18 val. Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje vyksiantis vakaras–koncertas „Jie dalyvavo festivalyje...“, skirtas anapilin išėjusiems festivalio „Tai – aš“ dalyviams Vytautui Kernagiui, Sauliui Mykolaičiui, Valdžiui Aleksaičiui, Sigitui Gedai, Olafui Stenstadui, Kallei Zwilgmeyriui, Zigmarsui Kristsonsui, Plamenui Stavrevui.

Nemokamame renginyje dalyvaus Veronika Povilionienė, Algirdas Klova, G.Storpirštis, Domantas Razauskas, Andrius Kulikauskas ir svečiai iš užsienio.

Kitas renginys – spalio 20 d. 20 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiantis koncertas „Dainos“ teatras atgimsta“. Jis skirtas V. Kernagiui atminti. Koncerte dalyvaus A.Kulikausko vienkartinė grupė, Aidas Giniotis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, Saulius Bareikis, Virgis Stakėnas ir Indrė Dirgėlaitė.

Į regionus – supažindinti žmones

Iki spalio 21 d. vyksiančiame festivalyje dalyvaus apie 80 atlikėjų iš trylikos pasaulio šalių (Ispanijos, Prancūzijos, Airijos, Danijos, Farerų salų, Brazilijos, JAV ir kt.), Lietuva – keturiolikta. Daugiau kaip trisdešimt koncertų bus surengta ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir kituose miestuose, taip pat Lenkijoje ir Latvijoje.

„Žinoma, ne kiekybė lemia festivalio svorį ir jo kokybę, tačiau mūsų tikslas yra pasiekti kiek įmanoma daugiau klausytojų. Ir į regionus važiuojame ne vien tam, kad galėtume patys pasirodyti, bet norėdami atokesnių Lietuvos miestelių žmones supažindinti su šio žanro nacionaline klasika, jaunais atlikėjais ir pristatyti svečius iš užsienio.

Kad ir kaip būtų, šis žanras išlieka labiau specifinis. Žmonės žino kai kurias pavardes, tačiau nebūtinai tas pavardes susieja su dainuojamąja poezija“, – sakė festivalio vadovas J. Žitkauskas.

Nors pirma mintis surengti šį festivalį kilo dar 2001 m., ją įgyvendinti J. Žitkauskui su aktoriumi G. Storpirščiu pavyko tik 2003-iaisiais. Spalio trečia savaitė – tradicinė festivalio data. Kad ir kokia nelengva buvo pradžia, festivaliui pavyko atrasti savo klausytojus.

„Mūsų festivalio lankytojai – tai žmonės, pavargę nuo kasdienybės purvo ir dažniausiai šėlstantys ne judesiais, o savo vidine rimtimi“, – teigė jubiliejų mininčio festivalio vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių