Pilių direkcija perka dalies Valdovų rūmų korpusų statybos darbus

Vilniaus pilių direkcija pranešė paskelbusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų B dalies statybos darbų paslaugų pirkimo konkursą.

Tačiau kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, kad lėšų šiam etapui kol kas nenumatyta.Anot direkcijos pranešimo, B dalį sudaro Valdovų rūmų šiaurinis korpusas, dalis vakarinio ir rytinio korpusų. Statybos darbus B dalyje numatoma pradėti kitais metais.

„Tikslios darbų pradžios datos, kol vyksta konkursas, pasakyti negalime. Detaliau situaciją galėsime komentuoti po vasario 1 dienos“, - teigia Vilniaus pilių direkcija laikinasis vadovas Danius Malinauskas.

Kaip BNS sakė Vilniaus pilių direkcijos atstovė Aušra Karklytė, nenurodoma, už kokią sumą bus perkami šie darbai: „Pagal ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą bus renkamas laimėtojas“.B dalį sudarančių korpusų rūsiuose lankytojams duris atvers ginkluotės ekspozicijos, kavinė, galbūt bus eksponuojamos rūmų virtuvės liekanos. Pirmame aukšte numatyta įrengti parodų centro vestibiulį, turizmo informacinį centrą, kultūrinio gyvenimo ekspoziciją, antrame – patalpas, pritaikytas nacionalinėms bei tarptautinėms senojo paveldo parodoms bei daugiafunkcinę salę kultūriniams ir reprezentaciniams valstybės renginiams.Šiais metais Valdovų rūmų statybos darbams įgyvendinti buvo skirta 18 mln. litų.

Anot D.Malinausko, faktiškai statybos darbų atlikta už daugiau nei 18 mln. litų, tačiau pinigai už paskutinį metų mėnesį atliktus darbus rangovui bendrovei „Panevėžio statybos trestas“ ir partnerių TŪB abiejų šalių susitarimu bus sumokėti kitais metais. Iš viso kitais metais A dalies statybos darbams numatyta skirti apie 11 mln. litų.

Valdovų rūmų A dalies statybos darbus numatoma užbaigti iki kitų metų gegužės 15 dieną.Tuo metu kultūros ministras Šarūnas Birutis pirmadienį žurnalistams sakė, kad kitais metais lėšų B etapo darbams nėra numatyta - jo žinomis, lėšų numatoma tik A daliai.„Kitiems metams yra numatyta A etapo pabaigimas. Tai numatyta iki pirmininkavimo Europos Tarybai – tai yra visiškai natūralu“, - kalbėjo jis.

Anot Š.Biručio, rūmų statybai dar reikia maždaug 70 mln. litų, o darbai galėtų būti užbaigti per penkerius metus.„Klausimas dėl B – tam tikri sprendimai buvo priimti ir vienaip ar kitaip dabartinės Vyriausybės sprendimo jokio kol kas nėra, bet buvusios (sprendimas - BNS) yra, kad bandyti vienaip ar kitaip pabaigti – tai yra logiška. Matyt, kad valstybė turėtų tą savo pradėtą darbą pabaigti, tai reikia apie 70 mln. litų. Matyt, ne per vienus metus, bet skiriant bent tas pačias lėšas, kurios skiriamos kitiems metams, būtų galima per penkerius metus visiškai pabaigti“, - teigė ministras.

Paklaustas, ką darys dėl to, kad kol kas nenumatoma lėšų B etapui, Š.Birutis atsakė: „Žiūrėsim, spręsim“.Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu teigia, kad bus tikrinami su Valdovų rūmais susijusių viešųjų pirkimų drausmės pažeidimai.„Kiek aš žinau, biudžeto programoje yra numatyta tik pirmojo etapo užbaigimui, ir kiek turiu informacijos, dar trūksta pinigų vidinio kiemo sutvarkymui. Apie jokį antrą etapą nebuvo kalbos, ir aš manau, kad teisininkai artimiausiu metu pateiks informaciją apskritai dėl viešųjų konkursų drausmės pažeidimų, nes pasitaiko atvejų, kai konkursai skelbiami daug didesnei vertei, negu yra tais metais paskirta asignavimų suma, ir tai yra pažeidimas įstatymų. Ir jūsų minėtas atvejis tikrai bus patikrintas“, - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.

2013 metų liepą Lietuva perims pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai ir Valdovų rūmuose vyks numatomi reprezentaciniai pirmininkavimo renginiai.Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis - kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno.

Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus - nuo 114 iki beveik 370 mln. litų.Kaip nurodo Vilniaus pilių direkcija, sąmatinė orientacinė Valdovų rūmų abiejų dalių - A ir B - statybos kaina siekia 367 mln. litų.Nuo 1994 metų iki šiol panaudota 253 mln. litų.


Šiame straipsnyje: Valdovų rūmai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių