Nakvynės namai jau ruošiasi benamių atplūdžiui

Benamių ir elgetaujančių asmenų duomenų bazėje Vilniaus mieste yra užfiksuoti 809 benamiai asmenys. Jei vasarą jie glaudžiasi miesto pakraščiuose, tai pašalus grįžta į miestą ir ieško pastogės nakvynės namuose.

Sinoptikai žada, kad artimiausiomis dienomis į Lietuvą atkeliaus žiemiški orai – pašals ir pasnigs, todėl net labiausiai užsigrūdinę pašiūrių gyventojai ieškosis šiltesnės vietelės.

Vietų padvigubėja

Daugiausiai vietų namų neturintiems žmonės teikia Vilniaus miesto nakvynės namai. Jie turi tris padalinius. A. Kojelavičiaus g. 50 yra „vienos nakties nakvynės“ 60-ies vietų salė, kurioje gali nakvoti visi, kas tik tą vakarą ateina į nakvynės namus.

Pasak savivaldybės atstovės Daivos Savickienės, žiemos mėnesiais čia vienu metu nakvoja iki 100 asmenų. Nakvynės namų A. Kojelavičiaus gatvėje vedėja Janina Kulienė sakė, kad šaltajam savaitgaliui jau pasiruošta – prognozuojama, kad į nakvynės namus prašysis daugiau žmonių.

„Jeigu žmogus šąla, stengiamės priimti kiekvieną. Tam jau turime pasiruošę 40 čiužinių, kurie dėl higienos yra apvilkti celofanais. Jie sudėti ant žemės ir žmonės gali ant jų prigulti. Prašome, kad jie turėtų savo užklotus. Sąlygos čia ne idealios, bet žmogus bent turi pastogę“, - sakė J. Kulienė.

Visiems karšto vandens neužtenka

Šiuose nakvynės namuose žmonės gali ir nusiprausti po dušu. Yra tik viena bėda – karštą vandenį kaitina boileris, o jo vandens pakanka toli gražu ne visiems. Atėję į nakvynės namus žmonės gauna karštos arbatos arba sultinio, duonos ir kuklią vakarienę, pavyzdžiui, kotletą.

Įstaigoje yra ir virtuvėlė, kurioje žmonės gali pasigaminti maisto.Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį nakvynės namuose A. Kojelaičiaus gatvėje jau miegojo 71 žmogus.

Pasak J. Kulienės, maisto dabar atvežta tiek, kad kukliai pavakarieniauti galėtų 80 žmonių. Nuo kitos savaitės, išskyrus savaitgalius, prieš miegą čia galės pavalgyti 90 žmonių.

Kiekvienas atėjęs į nakvynės namus sulaukia ir socialinio darbuotojo dėmesio. Jis, atsižvelgęs į žmogaus padėtį, jam gali leisti nakvynės namuose nakvoti ne vieną, o tris naktis. Liūdniausiais atvejais, kai žmogus nesusitvarko dokumentų, galvą ant čiužinio jam priglausti leidžiama ir kiek ilgiau.

Iš viso – vos virš 400 vietų

Vilniaus mieste apgyvendinimo paslaugas teikia Savivaldybės biudžetinė įstaiga Vilniaus miesto nakvynės namai, kurioje yra 300 vietų, Vilniaus Arkivyskupijos Caritas nakvynės namai, kuriuose apsistoti gali iki 65 pastogės neturinčių žmonių. Taip pat Caritas turi ir kitų padalinių, tačiau juose teikiama nakvynė nedideliam skaičiui būsto neturinčių asmenų.

Dvidešimt žmonių šiltesnę pastogė gali rasti Lietuvos kalinių globos draugijoje, dar dešimt vietų siūlo Dievo meilės misionierių seserų kongregacija.

Kambariuose po 4-6 asmenis trumpalaikei socialinei globai yra skirta 210 vietų. Šios vietos yra Vilniaus miesto nakvynės namų padaliniuose A. Kojelavičiaus g. 50 ir Vilkpėdės g. 12. Į visas aukščiau išvardintas vietas gali patekti tik blaivūs žmonės.

Tačiau savivaldybė yra numačiusi galimybę šiltai pamiegoti ir žiemą nuo alkoholio apsvaigusiems asmenims. Nakvynės namų filiale „Sala“, kuris įsikūręs T. Kosciuškos g. 8, įkurta 30 vietų apsvaigusiems nuo alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų asmenims.

Vilniaus miesto nakvynės namuose nuo 2006 m. yra apgyvendinamos ir šeimos su vaikais. 2011 m. juose gyveno 22 šeimos su 30 vaikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių