Modernios VU bibliotekos atidaryme – akibrokštas B. Juodkai

Trečiadienį Vilniuje duris atvėrė visą parą veiksiantis išskirtinės architektūros Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC). Tiesa, modernaus statinio atidarymo dieną nemalonus incidentas nutiko buvusiam VU rektoriui Benediktui Juodkai – jis užstrigo viename centro liftų.

Projekto vertė šokiravo

Į iškilmingą atidarymą Saulėtekyje susirinko šalies ir Vilniaus miesto vadovai, ministrai, Seimo nariai, užsienio šalių ambasadoriai, akademinė bendruomenė. Nuskambėjus lietuviško rago garsui ir VU choro himnui „Gaudeamus“ MKIC buvo atidarytas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama visus su moderniojo centro atidarymu, teigė, kad jis skirtas ne tik universitetui, bet ir visiems Lietuvos žmonėms.

„Pas mus dabar net atvažiuoja iš įvairių šalių pasižiūrėti, ką jau čia tie lietuviai padarė. Iš įvairių šalių, kurios labai turtingos ir kurios turi pinigų ir tikrai gali pasiekti aukščiausių rezultatų. Ir mes su pasididžiavimu sakome: lietuviai gali, kai nori, lietuviai gali, kai sutaria ir kai nesiginčija per ilgai“, - sakė D. Grybauskaitė.

Premjeras Algirdas Butkevičius prisiminė laikotarpį – 2004-2005 m., kai dar pats buvo finansų ministru ir vyko diskusijos dėl lėšų skyrimo šiam centrui pastatyti.

„Kai man pasakė, kokia to projekto vertė, tam tikrą laiką patylėjau, nes tuo metu Lietuvoje praktiškai dar nebuvo pradėtas įgyvendinti nė vienas objektas, kurio projektinė vertė būtų 100 mln. litų. Tuo metu šokiravo tie skaičiai. Bet buvo labai greitai priimtas sprendimas, kad be mokslo vargu ar galima mūsų valstybėje padaryti gerą progresą, nes, mano manymu, mokslas, žinios, technologijos, verslas turi dirbti kartu“, - kalbėjo A. Butkevičius.

Rektorius užstrigo pastato lifte

VU bibliotekos MKIC yra pirmas mokslo, verslo ir studijų Saulėtekio slėnio statinys. Tai vienintelė biblioteka Lietuvoje, kurioje sumontuota moderni leidinių transportavimo sistema, įrengtos naujausios apsaugos sistemos, gaisro gesinimo rūku sistema.

Tiesa, atidarymo dieną A korpuse vienas veikiančių liftų sugedo. Jame tuo metu, dar tebevykstant svečių priėmimui, į viršų kilęs apžiūrėti skaityklų užstrigo buvęs VU rektorius B. Juodka. Gelbėjimas, nors ne iš karto, buvo sėkmingai įvykdytas, daugiau techninių nesklandumų neužfiksuota.

Saulėtekio studentų miestelyje iškilusį MKIC sudaro trys pastatai. Statinio architektas Rolandas Palekas, paklaustas, kodėl būtent trys, atsakė, jog čia yra gamta ir vienas didelis pastatas nesižiūrėtų.

Biblioteka aprūpinta naujausiomis informacinėmis technologijomis, įrengtos darbo ir poilsio vietos ne tik centre dirbsiantiems mokslininkams, studentams, bet ir jaunoms šeimoms su vaikais.

Lentynas pildys naujomis knygomis

Naujajame MKIC lankytojai ras šias skaityklas: A korpuse – komunikacijos, teisės, ekonomikos ir verslo, B korpuse – laisvalaikio ir fizikos. B korpuse taip pat galės lankytis žmonės, turintys negalią. Jiems pritaikyti stalai, įdiegtos specialios programos klausos, regos negalią turintiems asmenims. C korpuse įsikurs visa administracija.

Aplankytų skaityklų knygų lentynos kol kas apytuštės. Sukaupto bagažo nemažai, ne visas jis, priklausantis bibliotekai, grąžintas ir skaitytojų. Pildomos lentynos bus naujomis knygomis.

„Knygas pirksime, tiek tradicines popierines, tiek elektronines. Žinoma, elektroninės knygos į lentynas nesuguls. Jos apytuštės, todėl savo kvietimuose į atidarymo renginį ir rašėme, kad geriausia dovana bibliotekai yra nauja gera knyga studentams. Taigi lentynas ir toliau pildysime geromis knygomis, nes žmonės mėgsta skaityti ne tik elektroninę informaciją. Šiame pastate yra ir socialinių mokslų skaityklos, tai reiškia, kad socialiniuose, iš dalies ir humanitariniuose, moksluose daugiau naudojama spausdintos literatūros“, - sakė VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė.

Bendra informacija

VU trišalę sutartį su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto „Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro kūrimas“ finansavimo ir administravimo pasirašė 2009 m. kovo 29 d.

Projektas finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo (85 proc.) ir Lietuvos Respublikos biudžeto (15 proc.) lėšų.

Pagal projektą bendras naujojo MKIC pastato plotas yra apie 13,83 tūkst. kv. m, iš jų 2,75 tūkst. kv. m ploto skirta saugykloms. Jose galima sutalpinti apie 1,8 mln. spaudinių. Atviruose fonduose sutalpinta iki 31 tūkst. spaudinių. Centre įrengta per 670 darbo vietų lankytojams ir 80 – darbuotojams.

Duris lankytojams centras atvers ketvirtadienį, vasario 7 d., nuo 12 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

gal per skambus

gal per skambus portretas
žodis AKIBROKŠTAS kalbant apie užstrigimą lifte :) Atrodo, kad kas būtų į biblioteką neįleidęs.... Ar čia dėl klikų tai reikia rašyt?

Tom

Tom portretas
AKIBROKSTAS - zodis per silpnas, uzstrigimas lifte - visiskas BESPRIDELAS!!!

Vabalys

Vabalys portretas
Vaikučiai mieli, nereikia daryrti cirko ir giedoti Gaudeamus. Nuo 1999 jau praėjo šmotas laiko. Dabar ne tik laptopai, betgi ir planšetiniai pas tūlą studiozą. Iš 1,8 milijonų vienetų, gal tik keliasdešimt tūkstančių bus bibliografinės vertybės, kurias vertėtų saugoti popierinių kopijų pavidalu. Visa kita — serveriuose, skaitmeniniu formatu. Ir visa tai turėtų būt pasiekiama tinkle, neišėjus iš savo kambario ir nedeginant benzino kelionėje.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių