Baiminantis išpuolių prieš spektaklį, teatras aptvertas ir saugomas

Nacionalinis dramos teatras šeštadienį buvo aptvertas metalinėmis tvoromis. Taip rengiamasi daug emocijų sukėlusio italų režisieriaus Romeo Castelluci spektaklio „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ rodymui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį atsisakė komentuoti kilusį ažiotažą dėl šio spektaklio ir sakė vertinimus paliekanti žiūrovams.

Apsaugai užtikrinti taip pat pasitelktos policijos pajėgos bei teatro administracijos pasamdyti apsaugininkai.

Šalies vadovė teigė, kad pati neturės laiko pažiūrėti spektaklio, kurio kritikai teigia, jog jame nepagarbiai elgiamasi su Kristaus atvaizdu.

„Sunku man labai vertinti, aš pati to spektaklio nemačiau, ir, deja, neturėsiu laiko jo aplankyti, tai paliksiu jį vertinti tiems, kas jį pažiūrės“, - sakė prezidentė, BNS paklausta, kaip vertina kilusį ažiotažą.

Kelios dešimtys Seimo narių penktadienį paragino Lietuvos visuomenę boikotuoti spektaklį, kuris, jų nuomone, įžeidžia krikščionis, skaldo visuomenę ir kursto religinę nesantaiką.

Šeštadienio vakarą prieš spektaklio rodymą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre taip pat planuojamos protesto akcijos.

Spektaklyje naudojamas italų Renesanso tapytojo Antonello da Messinos paveikslas „Pasaulio Išganytojas“. Jo fone pasakojama išmatų nebesulaikančio seno ligoto tėvo istorija, jo santykiai su sūnumi.

Festivalio rengėjai atmeta kaltinimus dėl tyčiojimosi iš šventų simbolių. Pasak jų, teisė rinktis meninės išraiškos priemones negali būti ribojama. Kultūros ministras Arūnas Gelūnas teigia, kad raginimai cenzūruoti spektaklį yra nepriimtini demokratinėje visuomenėje.

Spektaklio reklama sulaukė Lietuvos katalikų bažnyčios ir Lietuvos stačiatikių protestų. Romos katalikais save laiko 77 proc. Lietuvos gyventojų, stačiatikių yra 4 proc., 0,8 proc. teigia esantys sentikiai. Nė vienai religinei bendruomenei savęs nepriskiria 6 procentai gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas

Pikasas portretas
Gyvename pasaulyje, kuriame egzistuoja daugybė religijų, jų išpažinimo formų ir sakralinių dalykų, kurie vienai ar kitai religijai yra svarbūs ar turi šventumo įvaizdžius. Bet koks religinių simbolių paniekinimas negali būti teisinėje valstybėje bet kokia forma, net ir pridengus tai meno ieškojimais, toleruojamas, nes bet kuris toks aktas "nesuderinamas su nusikalstamais veiksmais - tautinės, rasinės, REIGINĖS, ar socialinės neapykantos , perievartos (...) kurstymu" (iš LR Konstitucijos 25 str." ) Viskas lyg ir paprasta ir aišku, tad neaišku kam naudingos spekuliacijos šio spektaklio žinomo sceninio įvaizdžio atveju. Tai labiau panašu į norą sukiršinti visuomenę, pasinaudojant religiniu krikščionių simboliu. Ar dar mažai pas mus skatinama neapykanta net ir be jokio reikalo ar prasmės. Pasisekus tai padaryti , kai kas netgi tuo džiūgauja... Beje. Įpykusi visuomenė negali būti pasiruošusi vykdyti prasmingus darbus, kuriems ji apriori būna pasiruošusi. Tokie trukdžiai yra vandens pylimas ant neprietelių malūno. Sovietinio ateizmo ir patyčių iš krikščionybės girdos malė mūsų protus dešimtmečiais. Ne tam mes kuriame demokratiją, kad grįžti į viduramžių laikus. Ar maža dar pasaulyje tik dėl religijų preišpriešos viena kitai ar ateistinių nepagarbos atvejų vienam ar kitam religiniam simboliui žuvo žmonių įvairiose šalyse? Kartais tokiu pagrindu kyla netgi karai, nusinešantys tūkstančius ir net milijonus gyvybių. Gali būti , kad pats spektaklis "Apie Deivo Sūnaus veido koncepsiją" turi pozityvią prasmę. Kodėl pavadinime paminėta "veido koncepcija", kai yra daugybė įdomių dalykų susijusių su religine filosofija, nepasitelkiant tam kūniškųjų formų - nežinau. Tai kūrėjų reikalas. Tačiau išreikšti savo nerimą parodant nepagarbą Viešpaties žemiškajam atvaizdui - žemo lygmens mankurtizmas ir nieko geriau...

z

z portretas
Bet jau tas zmoniu bukumas ... Svarbu rekti ir priestarauti ne svarbu del ko.

klaipediete

klaipediete portretas
Saunuoliai kad apsidraude, nes tokie ligoniai neprognozuojami.Sauke reke ,kad neitu i GAGOS koncerta dabar vel rekia saukia kad neivyktu spektaklis.Ir dar save laiko krikscionimis ,GEDA.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių