L. Pobedonoscevas tabaku vaišino patį Džeimsą Bondą

Ką tik Lietuvoje įvyko naujojo „bondiados“ filmo „007 operacija Skyfall“ su Danieliu Craigu premjera. Daug kur matomos filmo reklamos priminė - juk šis Džeimsas Bondas prieš keletą metų viešėjo Lietuvoje.

Įsiminė lietuviškas oras

Mūsų šalyje D. Craigas filmavosi režisieriaus Edwardo Zwicko filme „Pasipriešinimas“. Tai buvo unikali proga lietuvių aktoriams kritiškai įvertinti, kas yra Holivudo žvaigždės - ar tik vadybininkų išpopuliarinti žmonės, ar vis dėlto neeilinės asmenybės.

Filmo „Pasipriešinimas“ siužetas remiasi profesorės Nechamos Tec knyga „Defiance: The Bielski Partisans“, pasakojančią apie brolius Bielskius. Antrojo pasaulinio karo metais bėgdami nuo holokausto jie apsigyveno Baltarusijos miškuose, o vėliau subūrė žydų partizanų bendruomenę. Jie išgelbėjo daugiau nei 1000 jų tėvynainių.

Kalbama, kad palyginus nedidelio biudžeto filme kultinį filmo personažą Džeimsą Bondą įkūnijantis D.Craigas sutiko vaidinti tik dėl asmeninės pažinties su E. Zwicku ir dėl filmo temos. Šis jo pasiryžimas kainavo nemažai aktoriaus kančių, apie kurias yra kalbėję ir su juo vaidinę aktoriai, ir jis pats.

D. Craigas Lietuvoje filmavosi 2008 m. rudenį. Jis sakė, jog mūsų šalies oro sąlygos labai padėjo tikroviškai suvaidinti tikrais faktais paremtą istoriją.

„Buvo šalta. Buvo šlapia. Buvo apgailėtina. Aplinka neabejotinai turėjo didžiulę įtaką mums patiems ir mūsų veiksmams, vaidybai“, - prieš ketverius metus D. Craigą citavo žiniasklaida.

Iš Bondo partizanu tapęs D. Craigas Lietuvoje nebuvo aikštingas. Tą patvirtino ir lietuvių aktoriai kartu su juo vaidinę filme „Pasipriešinimas“.

Teko tris paras klūpėti

Aktoriaus Sigito Račkio herojus jau antrąją juostos minutę gavo kulką į galvą. Filme jis klūpėjo prie aktoriaus D. Craigo kelių ir meldė pasigailėjimo. Aktoriui tai buvo trumpas, bet įsimintinas vaidmuo.

Dabar aktorius labiausiai prisimena, koks ilgas ir net skausmingas jam buvo klūpėjimas. Aktoriai buvo filmuojami iš įvairių pusių, tad klūpėjimo scena buvo filmuojama tris paras.

„Jau nebegalėjau iškęsti, tad prie kelių man net antkelius rišo“, - pasakojo S. Račkys.

Tačiau taip arti šalia Holivudo garsenybės buvęs S. Račkys neprisiminė jokio pokalbio su D. Craigu.

„Nemoku taip gerai anglų kalbos, tad nedaug tebendravome. Per filmavimus po scenos būdavo pertraukėlės ir visi bėgdavo į savo vagonėlius. D. Craigas būdavo apsuptas savo apsauginių. Keliais žodžiais tik per filmavimo uždarymo vakarėlį persimetėme. Jis man paliko labai gerą įspūdį. Tikra tiesa, kad kuo didesnė žvaigždė, tuo paprastesnis žmogus. Jis tikra profesionalas. Jam filmuotis tose pelėkėse tiek daug dienų, kai taip šalta ir pasiniaukę, buvo tikrai sunku“, - šyptelėjo S. Račkys.

Jis išsitikinęs, kad būtent D. Craigo kasdieniškumas, paprastumas ir padėjo jam užkopti į tokias aukštumas.

Susipažinęs su D.Craigu S. Račkys tyčia pasižiūrėjo filmų, kuriuose jis vaidina. Tarp jų ir pirmosios „bondiados“ juostos su D. Craigu ir filmai, kuriuose aktorius vaidino iki tol.

„Man filmai apie Bondą nuobodoki, D.Craigas labiau tiko kituose filmuose. Kaip Bondas jis gal kiek per rimtas, - sakė S.Račkys. – D.Craigas labai vyriškas, labai rimtas ir filmuose ir gyvenime. Tikrai jo nepavadintum plevėsa. Neturi jis tų velniukų akyse kaip Seanas Conneris ar Rokeris Mooras. D.Craigo grožis nesaldus, bet jis labai fotogeniškas ir profesionalus aktorius“.

Jokio aikštingumo

Gražių žodžių filmo „007 operacija Skyfall“ žvaigždei negailėjo ir aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Jis su D.Craigu dirbo apie dvidešimt dienų, filmavosi tose pačiose scenose. Todėl L.Pobedonoscevas ko gero daugiausiai iš lietuvių aktorių prisiliet prie Holivudo garsenybių darbo.

Filme „Pasipriešinimas“ filmavosi ne tik D. Craigas bet ir Lievas Schreiberis, „Bilio Elioto“ žvaigždė Jamie Bellas ir kitos garsenybės.

„D. Craigas labai draugiškas žmogus. Niekada nebuvo, kad jis parodytų, kad yra bent kuo nors viršesnis už kitus. Gal jo vagonėlis ir buvo kiek geresnis, bet į filmavimus jis atvykdavo taip pat anksti kaip ir mes, o išvykdavo, taip pat vėlai. Man atrodo, kad ir maistas Holivudo aktoriams buvo toks pat kaip ir mums, lietuviams“, - pasakojo L. Pobedonoscevas.

Leonardas prisiminė keletą asmeniškų akimirkų iš D. Craigo gyvenimo, apie kurias iki tol nedaug kam buvo pasakojęs. Kadangi dabar tai praeitis L.Pobedonoscevas atskleidė, kad per filmavimus D.Craigas išgyveno ir asmeninę dramą.

„Buvo šaltas ruduo. Tačiau nemanau, kad D. Craigui buvo šalta tik dėl to. Tuo metu rūkydavau savo susisuktas cigaretes. Kartą ir D. Craigas paprašė, kad jam susukčiau suktinukę. Parūkėme. Šiaip jis nerūkydavo, bet per filmavimus prašė ir ne kartą. Atrodė prislėgtas. Man atrodo, kad jis tuo metu pykosi su savo panele – ne tik todėl, kad jam buvo šalta rūkyti norėjo“, - pasakojo L. Pobedonoscevas.

„Kai sėdi su šitais žmonėmis nuo ryto iki vakaro, dar labiau įsitikini tiesa, kad talentingų ir protingų žmonių bruožas – paprastumas. Tik netalentingi žmonės būna pasipūtę. Nežinau, ar aš, būdamas aktorius, galiu vertinti kolegų vaidybą, bet man D. Craigas atrodo geras aktorius, kaip ir geras, tikras žmogus, - kalbėjo L. Pobedonoscevas prisimindamas filmavimus, vykusius prieš ketverius metus. – Jis tikras profesionalas. Maža to, kad jis kaip aktorius nemikčioja ir neužsikerta. Jis yra išraiškingas, moka bendrauti ir tai jį daro garsenybe.“


Šiame straipsnyje: Džeimsas BondasDaniel Craigas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių