Kūrybinių smulkmenų mugėje – originalios Kalėdų dovanos

Artėjant gražiausiai metų šventei, visi susergame dovanų karštlige. Neretai pritrūkstame ir nenuobodžių idėjų, ir originalių daiktų. Viena geriausių išeičių tokiais atvejais – rankdarbių mugės.

Atrinko originaliausius darbus

Norisi pasidžiaugti, kad kuo toliau, tuo labiau mūsų šalyje, ypač sostinėje, populiarėja įvairios mugės, turgeliai. Visiems puikiai pažįstamas blusturgis, o štai prieš šventes vyksta ir įvairios kūrybinių smulkmenų mugės. Apie Lietuvą dažnai sakoma, kad čia juntamas didelis socializacijos stygius, taigi tokios jaunų žmonių iniciatyvos žiebia viltį, kad padėtis gali gerokai pasitaisyti.

Šįkart visus į kalėdinę rankdarbių mugę pakvietė portalo Tarpmergaiciu.lt įkūrėja Erika Zenkevičiūtė.

„Turime daug narių, kurie ne tik dėvėtais drabužiais mainosi, perka, parduoda, bet ir kuria įvairius rankų darbo gaminius. Jie sėdi internete, reikia juos „išmesti“ į viešumą. Norime tai paskatinti ir pamanėme, kad Kalėdų proga galėtume surengti štai tokią mugę. Juk labai miela, gražu, šilta dovanoti ir gauti dovanų rankų darbą. Tie daiktai unikalūs, su mintimi, pagaminti su meile“, - sakė E.Zenkevičiūtė.

Sostinėje, Kaune ir Klaipėdoje surengtose mugėse dalyvauja ne visi norintys. Kaip teigė pašnekovė, tokių buvo išties nemažai, tačiau reikėjo atsirinkti. Pagrindiniai atrankos kriterijai buvo daikto originalumas ir kokybė.

Auskarai iš popieriaus

Mugėje tikrai rasite nepaprastai mielų dalykėlių: originalių rankų darbo papuošalų iš organinio stiklo, medžio, polimerinio molio, net iš popieriaus!

„Seniai darau įvairius papuošalus. Kartą vienam renginiui reikėjo ko nors autentiško, sumąsčiau pasigaminti papuošalą iš popieriaus ir nulakavau jį laku. Paskui tokių užsinorėjo vienas draugas, kitas, taip ir prasidėjo. Patikėkite, jie tikrai atsparūs bet kokiai drėgmei – laikiau po vandeniu, jiems nieko nenutiko“, - šypsodamasi apie savo darbus pasakojo Milda.

Čia taip pat galite rasti pasiūtų neįprastų, bet labai linksmų žaislų, kurie pakeistų jau pabodusius pliušinius, žieminių pirštinių, puošnių apykaklių, rankų darbo kosmetinių, aliejų, kremų, muilo ir atviručių. Vienos jų – pieštos, kitose esantys paveikslėliai – kalėdiniai sausainukai – yra tikri. Jie buvo iškepti ir nufotografuoti.

Nebijo dėvėtų drabužių

„Tokie renginiai labai smagūs ir džiugu, kad moterys, merginos noriai juose dalyvauja“, - šypsenos neslėpė renginio organizatorė E.Zenkevičiūtė.

Vasaros pabaigoje mergina buvo suorganizavusi „antrąjį blusturgį“ Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. Pirkti, parduoti, mainytis – šie trys žodžiai mūsų šalyje jau turi savo prasmę ir sparčiai populiarėja. Šiandien jau nieko nebestebina žodis „dėvėtas“, bet ar daug tš, kurie tokius drabužius, daiktus pripažįsta?

„Moterys nebijo dėvėtų drabužių, joms nėra aktualu būtinai pirkti naują daiktą. Jos racionalios – neina į parduotuvę ir neperka vien dėl to, kad labai brangu ir neva tai reiškia, kad gerai atrodys.

Lietuvės ieško savo stiliaus ir visai noriai perka geros kokybės dėvėtus drabužius. Galiu sakyti, kad mūsų moterys, merginos jau tikrai prie to priprato, nori ir deda pastangų, kad atrodytų originaliai, save išreikštų“, - mintimis dalijosi pašnekovė.

Kas? Kūrybinių rankdarbių mugė.
Kur? Kavinukėse „Vero Cafe“ Vilniuje (Gedimino pr. 16), Kaune (Vilniaus g. 18), Klaipėdoje (Tiltų g. 1).
Kada? Penktadienį iki 19 val. ir šeštadienį 12-19 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių