Kalėdos Vilniuje pirmiausiai pradėtos švęsti prezidentūroje

Žaismingu egzaminu, vadinamuoju „protų mūšiu“, prezidentūros Baltojoje salėje prasidėjo Kalėdų sezonas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su televizijos laidų vedėju Audriumi Rakausku-Gustavu vaikams pateikė klausimų apie Lietuvos istoriją, o paskui įžiebė pirmąją oficialią Kalėdų eglę Lietuvoje.

„Kokiame mūšyje ir kada Kryžiuočių ordinas patyrė dižiausią triuškinamą pralaimėjimą?“, „Kada buvo išleistas įsakymas steigti Lietuvos kariuomenę?“, „Kelintais metais seniai seniai rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Vilnius?“, - vaikų klausinėjo prezidentė kartu su Gustavu.

Kartais šalies vadovė juokais papriekaištaudavo Gustavui dėl per sudėtingai formuluojamų klausimų vaikams.

Po kelias minutes trukusios viktorinos prezidentūros atstovus ir vaikus iš Utenos, Anykščių, Kauno, Radviliškio miestų ir Vilniaus rajono savo pasirodymu džiugino vaikų iš Utenos muzikinis kolektyvas.

Kai prezidentė simboliniu mostu įžiebė pirmąją Kalėdų eglę Vilniuje, renginį nuskaidrino mergaičių choro „Liepaitės“ atlikta kalėdinė giesmė.

Vaikus itin sudomino olimpietis Virgilijus Alekna. Jis vaikams davė net pačiupinėti savo metamą diską ir pažiūrėti į jo aukso medalius.

„Bet iki dvidešimties metų buvau toks pat kaip ir jūs. Daug laiko skirdavau knygoms skaityti. Bibliotekoje pradėjau lankytis gana anksti. Manau, kad pirmoji knyga, kurią iš jos pasiėmiau buvo apie Mikę Pūkuotuką. Taip pat mėgau skaityti knygas apie indėnus“, - vaikams pasakojo V. Alekna.

Jis ragino vaikus domėtis knygomis ir semtis iš jų įkvėpimo didiems darbams.

Skaityti svečius ragino ir alpinistas Vladas Vitkauskas. Kitaip nei kiti šventės dalyviai alpinistas buvo pasipuošęs ne puošniu kostiumu, o alpinisto apranga. Jis vaikams parodė ir vėliavą, kurią statydavo savo pasiektose aukštikalnėse. Ji ypatinga tuo, kad ant jos išsiuvinėtos visų žemynų aukščiausios viršukalnės, kurias V. Vitkauskas yra pasiekęs.

Jis pasakojo, kad visuomet mėgo skaityti knygas apies keliones. Kaip ypatingą kūrinį jis paminėjo Džeimso Ramzajaus Ulmo knygą „Sniegynų tigras“. Ji padrąsino alpinistą kopti į aukščiausią Žemės kalną.

„Vis dėlto ne šie kalnai yra svarbiausi. Svarbiausi yra gyvenimo kalnai. Kaip jais kopti, galite paskaityti knygose“, - įkvepiančiai kalbėjo V. Vitkauskas.

Renginį vedė Andrius Rožickas. Savo muzika džiugino grupė „Liūdni slibinai“, Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis.

J. Šeduikytė vaikams taip pat pasekė pasaką, kurią prieš renginį nupiešė patys vaikai. Jų piešiniai buvo suvynioti į ritinį ir rodomi ritininės knygos ekrane.

Savo kūrybos ištraukas vaikams skaitė rašytojas Kęstutis Kasparavičius. Mažyliams, norintiems kaip ir jis tapti rašytojais, K. Kasparavičius siūlė viską, ką įdomaus susapnuoja, nubudus iškart užsirašyti. Bent jau jis taip daro. Iš šių sapnų užrašų ir gimsta rašytojo knygos.

Renginio pabaigoje vaikus itin nudžiugino prezidentūros įteiktos dovanėlės.

„Knygų Kalėdų“ proga prezidentūra tapo ir pirmuoju sostinės reprezentaciniu pastatu, kurio fasadas nušvito šventinėmis lemputėmis.

Simboliniu renginiu pezidentūroje pradedama antrus metus iš eilės rengiama akcija „Knygų Kalėdos". Šiais metais ji kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis.

Daugiau nei 1000 šalies mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą, o prezidentūra ragina visus papildyti mokyklų bibliotekas šiomis knygomis. Tai antrus metus iš eilės rengiamos akcijos „Knygų Kalėdos" tikslas.

Didžiuosiuose šalies knygynuose jau galima įsigyti specialiu akcijos lipduku pažymėtų knygų su 20 proc. nuolaida ir padovanoti mokyklų bibliotekoms.

Akcijos idėja kilo pernai, kai prezidentė gavo 300 vaikų iš Šiaulių laišką, kuriame jie prašė knygų. Pernai akcijos rengėjai parėmė viešąsias bibliotekas, o šiemet nuspręsta padėti mokyklų bibliotekoms. Tikimasi surinkti tiek knygų, kad jų papakaktų visoms šalies mokykloms.

Pernai buvo surinkta apie 17 tūkst. knygų. Įvairios organizacijos paaukojo apie 13 tūkst. knygų, o knygynų lankytojai nupirko 3-4 tūkst. knygų.

Tikimasi, kad šiemet žmonės paaukos nemažiau knygų nei pernai.

„Kviečiame visus artėjant kalėdoms sugrįžti į savo mokyklas. Užeikite į jas ne tuščiomsi, o su knygomis prieš tai sužinoję, kokių knygų labiausia trūksta jūsų mokyklai“, - ragino ir prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių