Jaunimas ragino nesitepti rankų neskaidriais rinkimais

Ketvirtadienį prie Seimo maždaug 200 jaunuolių išreiškė savo protestą prieš balsų pirkimą per Seimo rinkimus.

Į protesto akciją susirinko  studentų iš įvairių šalies aukštųjų mokyklų. Į sostinę siekdami skaidrumo rinkimuose atvažiavo net studentai iš Kauno ir Klaipėdos. Savo pasipiktinimą perkančiais ir parduodančiais balsus žmonėmis reiškė ir vienas kitas vyresnio amžiaus žmogus.

Akcijos dalyviai laikė plakatus su užrašais „Studentai klausia: demokratija tik emigracijoje?“, „Atšaukti suklastotus rinkimų rezultatus“, „Studentai nori likti Lietuvoje, suteikite mums sąlygas“, „Rinkimai - balsų aukcionas“.

Tarp piketuojančių su plakatais ir juos palaikančių studentų vaikštinėjo ir keli jaunuoliai dalinę baltas darbininkų pirštines. Tai įstaigos „Mes darom“ atstovai, dalinę po akcijos „Darom!“ likusias pirštines.

„Norime pakviesti žmones sekmadienį užsimauti baltą pirštinę, simbolizuojančią skaidrumą, ir stebėti rinkimų apygardų aplinką, išeiti į lauką ir, pastebėjus pažeidimus, pranešti rinkimų stebėtojams“, - sakė organizacijos atstovė Valdonė Daugėlaitė.

Per mitingą kelios merginos rinko parašus po deklaracija, kuri bus perduota prezidentei, Vyriausiajai rinkimų komisijai, Konstitucinio teismo pirmininkui. Pasirašiusieji po ja pažadėjo „atidžiai sekti politinius sprendimus ir ateityje palaikyti politines jėgas, kurios dirba Lietuvai“.

Taip pat rinkti dalyvavusiųjų mitinge parašai, kurie bus perduoti partijoms.

„Abejojame, ar partijos, kurios perka balsus susimąstys, kaip elgiasi. Bet bent jau žinos, kad yra aktyvių žmonių, kurie juos stebi. Tikimės, kad tai padės surengti skaidrius rinkimus“, - sakė parašus rinkusios Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentės Gabrielė ir Ugnė.

Lietuvos studentų sąjungos atstovai protestuotojams ir aikštės praeiviams dalijo šokoladines monetas.
„Geriau imkite iš mūsų šiuos pinigėlius, bet neimkite iš partijų už jūsų balsą“, - sakė saldainius dalijusi studentė iš Klaipėdos.

LSS prezidentas Dainius Dikšaitis rėžė kalbą, kuri gali skambėti kaip grasinimas. „Aš net savo mamai pasakiau, kad jeigu rinkimus laimės tie, kam liko vienas žingsnis iki kalėjimo, aš iš čia išvažiuosiu“, - rankose laikydamas lagaminą emocingai kalbėjo jaunuolis.

D. Dikšaitis papasakojo, kaip gali būti iškraipomi rinkimų rezultatai net neperkant balsų iš rinkėjų, o papirkus balsų skaičiuotojus.

„Keli studentai darė eksperimentą ir pažymėjo paskutinį kandidatą iš sąrašo, tačiau paskui paaiškėjo, kad jis esą nesurinko nė vieno balso. Tai reiškia, kad komisijoje buvo žmogus, kuris sugadindavo balsavimo biuletenį“, - piktinosi studentų atstovas.

Protesto akcijoje pasisakė ir rinkimų stebėtojas Karolis Birgilas iš Vilniaus-Trakų apygardos, kuris papasakojo susirinkusiems, kiek daug pažeidimų pastebėjo per rinkimus.

„Dabar yra besipiktinančiųjų, kad anksčiau rinkimai praeidavo ramiai, o dabar vos mes, jauni, atėjome jų stebėti, prasidėjo chaosas“, - kalbėjo vaikinas.

Ketvirtadienį policija pranešė, kad įvairiose Lietuvos vietose atliekamas 21 ikiteisminis tyrimas, susijęs su rinkimais. Be to, gauti keli šimtai pranešimų apie rinkimų tvarkos pažeidimus.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 28 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Kad gyventi oriai Lietuvoje, reikia atsikratyti visų štai šių partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partijos) ir gaujos vadeivos Algirdo Butkevičiaus; - TS LKD (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų) ir gaujos vadeivos Andriaus Kubiliaus; - Partijos Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjungos su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir gaujos vadeivos Eligijaus Masiulio. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.

KLAUSIMĖLIS

KLAUSIMĖLIS portretas
Įdomu kas ir už kiek nupirko šį TŪPĄ tolerastinį jaunimėlį????Gal "žolę" nemokamai dalino????Kodėl poliucija šio atvejo netiria??????

rima

rima portretas
saunuoliai jaunimas va kad taip visi zmones iseitu ir pensininkai neverktu nedejuotu o eitu pakovot
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių