Išmaniosios Kalėdos Vilniuje kiekvienam miestiečiui kainuos po 76 ct

Vilniaus miesto savivaldybė Kalėdas bando švęsti kuo netradiciškiau - šiemet džiaugsimės jau ne 3D pasaka ant Katedros sienos, o visu 3D Kalėdų seneliu.

„Nesvarbu, kokios valdžios dirba, Kalėdos vis tiek ateina", - pristatydams, kuo miesto valdžia šiemet ketina nustebinti vilniečius ir sostinės svečius, sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Šiemet sostinė daugiausiai bus puošiama tais pačiais kalėdiniais elementais kaip ir pernai. Nauja bus tik kalėdinė eglė Katedros aikštėje. Ji bus 25 metrų aukščio ir savo aukščiu aplenks ne tik visas Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos žaliaskares.

A. Zuokas džiaugėsi, kad miestas išlieka ekologiškas ir dėl trumpalaikio džiaugsmo nekerta eglių, kurias paskui reikia išmesti. Vilniaus eglė konstruojama iš aliuminio karkaso ir apkaišoma natūraliomis šakomis.

„Mes naudosime ir ekologiškas lemputes. Visa eglės apšvietimui naudojama elektra ims tiek elektros energijos, kiek jūsų namuose esantis dulkių siurblys. Norime sukurti tokią nuotaiką, kad šventę jaustume kiekvienas iš mūsų“, - kalbėjo meras.

Savivaldybė skelbia, kad visa Vilniaus kalėdinė programa kiekvienam vilniečiui atsieis po 76 centus.

Į šią kainą įeis šventinis renginys, skirtas įžiebti Kalėdų eglei. Šventė prasidės gruodžio 1 d. 17 val. Katedros aikštėje. Per šventę vaikai pamatys ir bendraus su dar niekur neregėtu Kalėdų seneliu.

Jam savivaldybė skiria itin didelį dėmesį. Tai bus pirmas Kalėdų senelis, sukurtas pagal „motion capture“ technologiją, pagal kurią buvo kuriamas ir filmas „Avataras“. Įrašyti žmogaus judesiai bus perkelti į virtualią erdvę.

Per Kalėdų programos pristatymą buvo pademonstruotas šis Kalėdų senelis. Jis kalbėjo žmogaus balsu, kuris matė salėje sėdėjusius žurnalistus, tačiau miesto meras tikino, kad to žmogaus salėje nėra.

Virtualusis Kalėdų senis su vaikais bendraus ne tik šį šeštadienį, bet ir vėliau. Nuo gruodžio 25 dienos iki 30 dienos, ji įsikurs Katedros varpinės bokšte. Kasdien nuo 19.30 iki 20.15 kas penkiolika minučių jis vaikus ir suaugusiuosius kvies pasidalinti savo svajonėmis.

Per Kalėdų eglės įžiebimo renginį vilniečiai galės susiburti bendram masiniam šokiui - flashmobui.

„Pagrindinis Kalėdų akcentas - išmaniosios technologijos“, - skelbė A. Zuokas.

Į 76 ct kainą vienam vilniečiui įeina ir „Stebuklingas Kalėdų televizorius“. Vinco Kudirkos aikštėje vyks Kalėdinės TV transliacijos, per kurias praeivius sveikins pasakų personažai. Transliacijos dalyviais galės tapti ir patys praeiviai.

K. Sirvydo skvere bus įrengtas ledinukų parkas. Tai bus milžiniški ledinukai, sukurti iš šviesos instaliacijų. Dar vienas Vilniaus modernumo užmojis - „Kalėdų planeta“. Ši šviesos elementų instaliacija bus įrengta Rotušės aikštėje.

Rotušės aikštėje tarp Kalėdų ir Trijų Karalių šventės veiks tradicinis Kalėdų miestelis, kuriame bus galima gardžiuotis ir įsigyti įvairių skanėstų.

Tradiciškai Katedros aikštėje bus įrengta Kalėdų prakartėlė.

Tarp Rotušės ir Seimo nuo gruodžio 15 d. iki sausio 13 d. kursuos pernai populiarumo sulaukęs elfų vairuojamas traukinukas. Vyresniems nei 4 metukų už kelionę juo reiks susimokėti 4 litus.

76 centų miesto Kalėdinių renginių kaina vienam vilniečiui paskaičiuota padalijus visą renginių sumą iš 555 tūkst. Vilniaus gyventojų.

„Galime pasidžiaugti, kad Vilnius yra vienintelis miestas ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje ir Estijoje, kuriame auga gyventojų skaičius“, - sakė A. Zuokas.

Prie Kalėdų dvasios mieste prisidės ir 31 kavinė ir restoranas, kuriame visi senjorai bus vaišinami kava ir arbata.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių