Idėja iš konteinerio užkariauja Pilaitės rajoną

Užgavėnės, blusų turgus, šviesos festivalis, kūrybiškumo pamokėlės vaikams, prekės ženklas „Gimė Pilaitėje“, bendruomeniniai daržai – kūrybinių „Beepart“ dirbtuvių idėjos vis labiau pritampa Pilaitėje.

Viena originaliausių sostinės meno vietų – kūrybinės „Beepart“ dirbtuvės – pasiryžo kovoti už gyvybinę erdvę ir vis dažniau prisideda prie renginių organizavimo sostinės Pilaitės rajone, siūlo pilaitiškiams savo idėjų. Kadaise retas kuris tikėjo, kad iš dviejų jūrinių konteinerių, ant polių suręstų miegamajame Vilniaus mikrorajone, gali išeiti kas nors doro, tačiau laikas įrodė šio darinio gyvybingumą.

Tikslas – išjudinti bendruomenę

Viešosios įstaigos „Beepart“ kūrybinių dirbtuvių veiklų koordinatorė Jurga Stunžinaitė džiaugėsi, kad meno erdvės kūrėjams pavyko išlįsti iš kiauto ir išeiti į žmones.

„Mūsų tikslas – išjudinti bendruomenę, padaryti, kad žmonės būtų aktyvūs, todėl dabar renginiai vyksta ne tik pačiose dirbtuvėse, bet ir yra planuojami kitose Pilaitės vietose, seniai pamėgtose bendruomenės“, – dėstė pašnekovė.

Laukia didysis sprogimas

Gyvenimas „Beepart“ dirbtuvėse nesustoja nė vienai dienai – šiuo metu dirbtuvėse veikia naujoji fotografijos mokykla „Vilnius kitaip“, danų estampų paroda, vyksta kineziterapija mamoms ir daugybė kitų renginių. Tačiau šiuo metu, pasak J.Stunžinaitės, didžiausi parengiamieji darbai skirti vasario 16 d., kai Salotės ežero pakrantėje bus švenčiamos Užgavėnės.

„Trūksta žmonių, išteklių, rėmėjų, bet idėjų tikrai netrūksta. Jų tiek daug, kad viskas anksčiau ar vėliau turėtų sprogti. Užgavėnės – viena tokių idėjų. Tiksliau, tai toks jungtinis renginys, skirtas visai Pilaitės bendruomenei. Vyks ledo šou, jei leis oro sąlygos, ir automobilių lenktynės ant ledo. “Beepart„ organizuos vietos amatininkų mugę“, – dėstė J.Stunžinaitė.

Mugės tikslas, pasak organizatorės, parodyti, kiek ir ko gaminama Pilaitėje. Tai turėtų paskatinti gyventojų patriotizmą, o drauge ir norą remti savo rajono amatų puoselėtojus.

„Jau senokai esame subūrę amatininkus. Jie dalyvauja mūsų organizuojamuose blusų turguose. O Užgavėnės bus jiems dar vienas išėjimas į viešumą“, – pridūrė „Beepart“ atstovė.

Sukūrė prekės ženklą

Pavasarį vėl drauge su žaliaisiais bus gaivinamas bendruomenės daržo projektas – siūlymas daugiabučių gyventojams drauge auginti gėles ir daržoves. „Tai dar vienas būdas skatinti bendruomenės bendravimą, tačiau šiemet projektas bus galingesnis. Tikimės, kad dabar bus ne tik medinių dėžių, kur bus galima pasisodinti daržovių, bet ir lauko baldų, takelių, didesnės lysvės. Auginsime ne tik daržovių, bet ir gėlių, gražinsime aplinką“, – dėstė pašnekovė.

Neseniai dirbtuvių aktyvistai ėmėsi dar vieno darbo – vietos gamintojų ir verslininkų produkciją populiarinti pasitelkus prekės ženklą. Juo tapo specialiai sukurta sraigė, kurią su užrašu „Gimė Pilaitėje“ verslininkams bus siūloma užlipdyti ant savo produkcijos ir šitaip ją platinti.

„Šią iniciatyvą gyvai paskelbėme balto lapo vakare, ir verslininkai ją palaikė. Manau, kepyklos ar gėlių salono darbuotojai galėtų ant savo produkcijos panaudoti šį lipduką“, – kalbėjo pašnekovė.

Organizuos skelbimų lentą

Šiuo metu „Beepart“ skaičiuoja apie 1500 savo gerbėjų, dalyvių ir lankytojų. Nors projektas kurtas kaip vieno sostinės miegamųjų rajonų kultūros židinys, čia lankosi ne tik pilaitiškiai, bet ir kiti vilniečiai, nemažai užsieniečių.

„Per užpraeitą parodą visi norintys negalėjo sutilpti, o per praeitą parodą atvyko labai daug užsieniečių, daugiausia studentų“, – prisiminė veiklų koordinatorė.

J.Stunžinaitė teigė, kad daugiausia žmonės skundžiasi dėl informacijos trūkumo. Ne visi ir ne visada sužino apie planuojamus renginius.

„Apie tai reikės dar pamąstyti, o kol kas planuojame viename populiarių socialinių tinklų sukurti paskyrą – skelbimų lentą, kur būtų galima bendrauti, informuoti, pranešti, pasiūlyti. Tai galėtų daryti kiekvienas gyventojas. Tai dar vienas būdas burti bendruomenę“, – tikino pašnekovė.

Duris atvėrė prieš pusantrų metų

„Beepart“ kūrybinės dirbtuvės pirmiesiems lankytojams duris atvėrė 2011 m. rugsėjo 6 d. Meno dirbtuvės ir išskirtinė meno erdvė įsikūrė Pilaitėje – miško pakraštyje trijose ant polių iškeltuose jūriniuose konteineriuose. Kad konteineriai derėtų prie gamtos, kurioje jie buvo įkurdinti, juos nuspręsta apšiltinti šiaudais, stogą apželdinti žole, o darbuotojų ir dalyvių reikmėms naudojamas lietaus vanduo.

Projekto iniciatorius Andrius Ciplijauskas atidarymo dieną teigė, kad ,,Beepart" – eksperimentinis kultūros centro modelis, kuriame veiks meno galerija, biblioteka, vyks įvairūs renginiai, susibūrimai, vakarais bus organizuojami meninės saviraiškos užsiėmimai vaikams ir jų tėvams.

A.Ciplijauskas žurnalistams prisipažino, kad kultūros centro įkurdinimas savotiška avantiūra, eksperimentas, kurio tikslas įrodyti, kad kultūrinis gyvenimas galimas ne tik miesto centre, bet ir bet kuriame miegamajame rajone.

Neatsitiktinis ir meno dirbtuvių pavadinimas. „Beepart“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia „būk dalimi“, „bičių menas“ arba „talka“. Šitaip kūrėjai norėjo pabrėžti šios įstaigos paskirtį – atgaivinti kultūrinį bei socialinį gyvenimą miegamajame mikrorajone ir prisidėti prie jo integracijos į kultūrinę Vilniaus miesto aplinką.

Šviesos instaliacijų festivalis

Pirmas „Beepart“ organizuotas renginys – grafikų Ulos Balčaitės, Griedrės Mikulskaitės ir Justino Dudėno darbų, susijusių su miegamųjų rajonų urbanistine tematika, paroda. Tačiau, ko gero, populiariausias kultūros centre ant polių organizuotas renginys – šviesos instaliacijų festivalis „BEEpositive“, pirmąsyk įvykęs 2011 m. spalio 15 d.

Pernai rudenį, surinkęs mažiausiai keliasdešimt pilaitiškių ir antrą tiek vilniečių iš kitų rajonų, festivalis jau tapo tradicinis.

Praėjusių metų festivalio tema buvo „Prisikėlimas“. Organizatoriai rūpinosi ne tik pramoga, bet ir siekė žadinti lankytojų sąmoningumą. Žmonės buvo skatinami atkreipti dėmesį į ekologiją, savo aplinkos ir energijos išteklių tausojimą, didėjantį atliekų kiekį.

Festivalyje su savo darbais dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir garsių užsienio menininkų. Prie Lino Kutavičiaus, Sauliaus Valiaus ir kitų lietuvių prisijungė Australijos menininkas Lawrence’as Wallenas.NAUJAUSI KOMENTARAI

na jau

na jau portretas
isivaizduokit-Vilnius nusetas konteineriais...

Buzukis

Buzukis portretas
Superinis variantas kokioj sodyboj... nei leidimo, nei derinimo... paimi konteineri, stai taip subudavoji, ir besistebintiems sakai kad cia yra menas, modernas... pavidoliai...

iš šalies

iš šalies portretas
Šiaip kadangi Wilno senas miestas tai toks įtin šiuolaikiškas statinys nelebai dera. Didelių investicijų nereiktų, reiktų padaryt bent vienšlaitį stogą- kad bent kiek primintų lenkimšą šuns būdą, ir manau jau būtų galimi ištisi kvartalų projektai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių