Gedimino pr. rekonstrukcijos skandalo herojus - teisėsaugos akiratyje

Vilniaus Gedimino prospekto rekonstrukcijos skandalo herojus, aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas atsidūrė teisėsaugos akiratyje. Politiko atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neteisėto praturtėjimo.

DELFI šaltinių duomenimis, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) baigė išplėstinį mokestinį patikrinimą dėl S. Šriūbėno. Šio patikrinimo metu mokesčių inspektoriai nustatė, kad tikrintu laikotarpiu viceministro užgyventas turtas pajamas viršija maždaug puse milijono litų. Ši informacija perduota Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT), kuri S. Šriūbėno atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto praturtėjimo.

Tokiu būdu viceministras tapo aštuntuoju politiku, dėl kurio įtartino pralobimo VMI kreipėsi į teisėsaugą.

FNTT šios informacijos teigia negalinti nei patvirtinti, nei paneigti. VMI tvirtina negalinti atskleisti tokių duomenų dėl tebevykstančio ginčo su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija, kuri reikalauja, kad mokesčių inspektoriai informaciją apie mokesčių mokėtojų atžvilgiu atliekamus tyrimus skelbtų tik gavusi pačių tiriamųjų sutikimą.

„Informuojame, kad, pagal Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos nurodymus, Vilniaus apskrities VMI negali skelbti jokių duomenų apie fizinius asmenis bei jų patikrinimus, kol neįsiteisėję sprendimai“, - DELFI teigė mokestinį patikrinimą atlikusios Vilniaus apskrities VMI atstovas spaudai Tomas Šileika.

S. Šriūbėnas priklauso Liberalų ir centro sąjungai (LiCS). Šios politinės jėgos lyderis Algis Čaplikas DELFI teigė nesiimantis vertinti bendražygio turtų kilmės.

„Čia reikia klausti aplinkos ministro. Ne tiek daug laiko liko dirbti šitai Vyriausybei, - sakė A. Čaplikas, paklaustas, ar LiCS priklausantis aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas turėtų imtis kokių nors priemonių viceministro atžvilgiu. - Kita vertus, vyksta tyrimas. Tyrimas ir atsakys iki galo.“

VMI tyrimą S. Šriūbėno atžvilgiu pradėjo netrukus po to, kai pasirodė DELFI publikacijos apie šio politiko turtėjimo tempus bei nekilnojamąjį turtą, dalies kurio pats viceministras tvirtino neprisimenantis.

Turto deklaracijų už 2011 metus duomenimis, viceministro ir jo žmonos Almos Šriūbėnienės turto vertė – 2,47 mln. Lt. Palyginti su deklaracija už 2010-uosius, S. Šriūbėnas per metus pralobo 200 tūkst. Lt, visa ši suma sukaupta piniginėmis lėšomis. Pernai liberalcentristas iki balandžio dirbo Vilniaus vicemeru, o vasarą tapo viceministru. Vilniaus savivaldybės vicemero alga, išmokėta 3 mėnesių išeitinė bei viceministro atlyginimo už maždaug pusmetį darbo suma – gerokai mažiau nei 200 tūkst. Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

jau laikas į skerdyklą

jau laikas į skerdyklą portretas
įmitęs paršiukas

YZ

YZ portretas
Pas mus teisėsauga pernelyg lėtai dirba.

Melžėjai

Melžėjai portretas
Kas darosi po 1991-jų ir kam reikia "valstybės paslapčių" kiekviename žingsnyje ir įstatymų, pagal kuriuos baudžiama iki 2-jų m. kalėjimo už “okupacijos neigimą”, sausio 13-os ar miškinių “niekinimą” ir pan., labai jau primenančių liūdnai pagarsėjusį dvasininkų seminarijos auklėtinio J. Džiugašvilio-Stalino laikų 58 str., pagal kurį sodindavo už “negeras” kalbas. Įsižiūrėkite. Įsiklausykite. Atmerkite akis. Jie melžia. Valstybę. Lietuvą. Kartu ir mus visus. Lyg pusiau šventą karvę. Dieną ir naktį. Kartais net iš abiejų pusių. Kai kurie net ir po mirties… Į guminį besąžinės ir gobšumo kibirą.Dvidešimt antrus metus. Tie, kuriems visur reikalingos "valstybinės paslaptys" ir tokie įstatymai. Kad žmonės tiesos nesužinotų. Vieni jau baigė melžti, o kiti tęsia. Arba pradėjo jį vėliau. Geriausiai sekasi, kai abu melžėjai sutuoktiniai,kai melžia kartu arba pakeisdami vienas kitą. Įsižiūrėkite į „stogus" ir „stogines", po kuriais ir po kuriomis galima melžti tą lietuvišką juodmargę bet kokiu oru, nebijant, kad pasvilins pakaušį, nors ir labai ūkanota Lietuvos teisingumo saulė. Įsižiūrėkite. Įsiklausykite. Melžia. Tą beveik šventą lietuvišką karvę. Labiau “nusipelnę” - po „stogais", nenusipelnę - tik probėgomis. Ne veltui net vienas seimo narys šoko su karvės tešmeniu...pamąstykite! Niekas taip nesuteršė mūsų valstybės garbės kaip tie, pasivadinę save signatarais, stribų pavyzdžiu išsireikalavę dar kažkokias rentas, kurios daugiau nei penkis kartus viršija eilinio žmogaus realų uždarbį. Už kokius nuopelnus jiems skirti tie papildomi pinigai? Gal už tai, kad balsavo už atsiskyrimą nuo TSRS? Tuo laiku net beždžionė būtų taip balsavusi – TSRS galą jautė net visiški bukapročiai. Kai kurie net nebalsavo, bet nepraleidžia progos pasinaudoti išmokomis, pavadintomis "renta". Ne tam juos žmonės delegavo į Aukščiausiąją tarybą, ne to tikėjosi ir ne tokio gyvenimo laukė. Ką konkretaus padarė bent vienas vadinamasis signataras, kad nebūtų tokio bordelio Lietuvoje, kad žmonės neskurstų, nebadautų, nebūtų niekinami ar priversti palikti Tėvynę visiems laikams?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių