Filmo kūrėjai vilniečiams palieka čiuožyklą miesto centre (atnaujinta)

Italų kino bendrovė „Lux Vide“, filmuojanti „Aną Kareniną“, baigė darbus mūsų šalyje – paskutinės scenos buvo sukamos miesto Lukiškių aikštėje.

Lietuvoje „Ana Karenina“ filmuojama nuo spalio pabaigos. Trečiadienis filmo kūrėjams ypatinga diena – tai paskutinė filmavimų diena Lietuvoje, be to, pagaliau sulaukta puikaus oro ledo čiuožyklai.

Miesto širdyje esančioje Lukiškių aikštėje nuo ryto ant ledo ratus suko XIX a. kostiumais vilkinčios damos, jų kavalieriai, šalia važinėjo karietos. Filme tai – Maskvos viešoji čiuožykla.

Specialiai dėl šios scenos pagrindinei filmo aktorei Lou De Laage teko mokytis čiuožinėti ant ledo. Kitas aktorius, Maxas Von Thunas, savo malonumui čiuožia jau 15 metų. Su jais ant ledo čiuožinėjo dar 8 žmonės.

Dėl filmo scenos, kuri truks apie tris minutes, filmo kūrėjai jau pirmadienį Lukiškių aikštėje išliejo plono ledo čiuožyklą. Visas tas dienas ji buvo saugoma.

„Labai daug žmonių brovėsi ant ledo, daug kas teiravosi, ar galima pačiuožinėti, kiek tai kainuoja, - sakė filmo prodiuserė Lietuvoje Milda Leiputė. – Bet iki filmavimų mes negalėjome žmonėms to leisti, nes gero ledo reikėjo filmui, be to, negalėjome prižiūrėti žmonių. „Anos Kareninos“ kūrėjai už savo lėšas išliejo čiuožyklą, sumokėjo už erdvę per filmavimus, todėl norime palikti ledą miestiečiams. Kaip ja bus naudojamasi priklauso nuo miesto savivaldybės.“

Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Daiva Savickienė sakė, kad, kai baigsis juostos filmavimas, čiuožyklą ketinama palikti, tad pasijusti lyg filmo herojai šią žiemą galės ir vilniečiai bei miesto svečiai. Filmavimui įrengta ledo čiuožykla išliks tol, kol temperatūra nepakils aukščiau nulio.

Pasak M. Leiputės, su italais dirbančios kompanijos „Nordic Productions“ prodiuserės, Lukiškių aikštėje išlieta ledo čiuožykla tiko ne tik filmavimui, bet ir tapo kaip savotiška padėka Vilniui.

„Režisierius, aktoriai ir filmavimo komanda liko patenkinti su jais dirbusių lietuvių kūrybišku požiūriu ir profesionalumu. Atsidėkodama už puikias darbo sąlygas, nuostabią architektūrą ir žmonių draugiškumą, italų kompanija palieka čiuožyklą miestiečiams“, – pažymėjo M. Leiputė.

Pasak Jūratės Pazikaitės, Vilniaus kino biuro direktorės, „Ana Karenina“ – puikus pavyzdys, kad tarptautiniai kino projektai ne tik praskaidrina vilniečių kasdienybę, tačiau, svarbiausia – pritraukia investicijų ir stiprina Vilniaus, kaip patrauklaus kino gamybai miesto, įvaizdį.

Trečiadienio rytą čiuožyklos likimas dar nebuvo aiškus, nes dar buvo derinamas klausimas dėl jos priežiūros, pačiūžų nuomos.

Anot M. Leiputės, delsti šiuo klausimu negalima, nes filmavimai buvo baigti trečiadienį iki pietų, o paskui, jeigu žmonės vaikščios per ledą arba jis bus užsnigtas, ledas bus negrįžtamai sugadintas.

Filmo kūrėjai jau nuo lapkričio mėnesio laukė tinkamos temperatūros ledui išlieti. Ji turėjo būti žemesnė nei -7 laipsnių. Taip sutapo, kad būtent paskutinioji filmavimo diena ir buvo tam tinkama. Vis dėlto jie turėjo ir planą „B“.

„Jeigu nebūtų buvę šalčio, buvome suplanavę, kad filmuosime ne čiuožyklą, o turgelį“, - sakė prodiuserė. 
Ketvirtadienį „Anos Kareninos“ kūrėjai išvyksta į Latviją, kur Rundalės pilyje bus filmuojamos puotos scenos.

Kol kas „Anos Kareninos“ kūrėjų išlieta čiuožykla – vienintelė Vilniuje.

Pernai čiuožyklų buvo prie septynių seniūnijų.

„Pernai buvo ilgas ir didelis šaltukas, šiemet viskas priklausys nuo lėšų. Jei bus papildomų, bus liejamos čiuožyklos prie seniūnijų“, - aiškino D. Savickienė.


Šiame straipsnyje: Ana Kareninačiuožykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių