Eitynes surengę aktyvistai: diržų veržimasis padidino skurdą

Grupė aktyvistų iš skirtingų organizacijų trečiadienį prisijungė prie Europos ir plakatais, šūkiais ir tuščių puodų daužymu išreiškė priešinimąsi taupymo politikai.

„Norime paneigti Europos sąjungoje ir Lietuvoje platinamą mitą, kad konservatorių vadovaujama Lietuva puikiai susidoroja su krize, kad diržų veržimasis arba taupymas yra pati geriausia politika“, - per garsiakalbį skelbė vienas iš aktyvistų Darius Pocevičius.

Susirinkusieji laikė plakatus su užrašais „Solidarumas“, „Naujovė – vienkartinis darbuotojas“, „Ekonomika neauga. Na, bet ne kiekvienam!”, „Tušti puodai, tuščia tėvynė”.

Aktyvistai įsitikinę, kad valdžios kalbos apie taupymo politikos efektyvumą tėra melas, kad diržų veržimasis Lietuvoje padidino skurdą.

Piketuotojai daužydami į tuščius puodus mieste skleidė šaižius garsus. Tai Pietų šalių tradicija, kurią piketo organizatoriai norėtų atvesti ir į Lietuvą.

Keletą minučių pabuvę prie Vyriausybės pastato Vilniaus Vinco Kudrikos aikštėje aktyvistai skanduodami nuėjo Gedimino prospektu iki Katedros aikštės, paskui prie Vilniaus Universiteto ir Prezidentūros.

Toliau jų žygis nusitęsė iki Graikijos ir  Ispanijos ambasadų. Eitynių dalyviai skandavo šūkius: „Iš Lietuvos išvyko 200 tūkst. žmonių“, „Kas trečias jaunas žmogus Lietuvoje neturi darbo“, „Lietuvoje bankai uždirbo rekordinį pelną – 1,1 mlrd. litų“. Šūkius jie užbaigdavo frazėmis „Valio taupymo politikai“, „Valio Kubiliui“.

Eitynių dalyviai žadėjo palikti Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei bei Graikijos ir Ispanijos premjerams adresuotus laiškus „Taupymui – ne, nes tai – neveikia“.

„Lietuviai Europoje šiandien yra žinomi kaip žmonės, sutikę kentėti, dirbti mažai apmokamą darbą ir gyventi skurdo sąlygomis“, - rašome aktyvistų išplatintame pranešime.

Europos profesinių sąjungų konfederacijos vykdomasis komitetas 2012 m. lapkričio 14 dieną paskelbė Veiksmų ir solidarumo diena.

Ši akcija – solidarumo išraiška tą pačią dieną streikuojantiems Graikijos, Ispanijos, Portugalijos ir kitų šalių piliečiams bei, kaip teigia organizatoriai, linksmas „diržų veržimo“ pasekmes pajutusių Lietuvos gyventojų pasibuvimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

O kur

O kur portretas
O kur Cerniauskas ir kiti valdzios ir darbdaviu kiseneje sedintys "profsajungieciai" ? Kaip pinigus gauti tai pirmi o kai pakovoti uz dirbanciuju teises tai nematyti. Zmones burkites i tikrasias profsajungas ir bekite is geltonu cerniauskiniu
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių