Per didžiąsias šventes – baltarusių antplūdis

Per Kalėdas ir Naujuosius metus Vilniaus turizmo centruose gerokai mažiau nei pernai apsilankė rusų ir italų, o štai baltarusių į sostinę atvyko dvigubai daugiau.

Vilniaus turizmo informacijos centro duomenimis šiemet šventinio laikotarpio metu, t.y. nuo 2012 m. gruodžio 24 d. iki š.m. sausio 6 d. turizmo informacijos centruose apsilankė 5 849 turistai. Tai 19,37 proc. mažiau lankytojų, nei pernai tuo pačiu metu. 876 iš jų buvo lietuviai, o 4 973 užsienio svečiai.

Nuo 2011 m. gruodžio 24 d. iki 2012 m. sausio 8 d. centrai sulaukė 7 254 lankytojų. 1386 buvo lietuviai ir 5868 užsienio turistai.

Šiemet daugiausiai turistų Turizmo informacijos centrai sulaukė iš Rusijos 2 849, tuo pat metu pernai turizmo centruose apsilankė 3632 Rusijos piliečiai. Tad šiemet jų skaičius sumažėjo net 21,56 proc. Dar smarkiau smuko italų lankytojų susidomėjimas. Per šventes jų teatvyko 194, ir tai 70,62 proc. mažiau lyginant su pernai apsilankiusiu 331 italu.

O štai baltarusių lankytojų statistika džiugino visus, svečių iš kaimyninės valstybės atvyko net 529 žmonės ir tai dvigubai daugiau nei pernai.

Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė pabrėžė, kad mažesnis turizmo centrų lankomumas nereiškia sumažėjusių turistų srautų. Tiesiog dalis atvykstančiųjų galėjo galėjo lankytis ne pirmą kartą ir į turizmo centrus neužsuko.

„Deja, mūsų centrų lankomumo statistika sumažėjo palyginus su praėjusiais metais. Tačiau tai nereiškia, kad Vilniaus miesto statistika pagal viešbučių apgyvendinimo srautus taip pat bus sumažėjusi“, - pabrėžė pašnekovė.

Šventinėse ekskursijos rusų ir anglų kalba nuo gruodžio 29 d. iki sausio 6 d. sudalyvavo 189 rusakalbiai ir 34 anglakalbiai turistai (14 vaikų ir 209 suaugę. Pasak J.Beniulienės šiais metais ypač didelio susidomėjimo sulaukė ekskursijos pavieniams asmenims pėsčiomis.

„Mūsų organizuojamos ekskursijos tapo ypač populiarios. Tokio gausaus dalyvių skaičiaus dar nesame turėję, kartasi teko net skaidyti dalyvius į dvi grupes“, - teigė pašnekovė.


Šiame straipsnyje: turizmasbaltarusiaiTIC

NAUJAUSI KOMENTARAI

NU

NU portretas
ir kur žiūri pasienis...juk tai vos ne mūsų priešai ir t,t.Juokas.Gerai kad atvyksta ,tik blogiau nuo to mūsų nukriošusiems...

Augis

Augis portretas
Pasirodo, Baltarusiai turim pinigų kelionėms, ir niekas ten jų nelaiko uždarytų, kaip rėkia "demokratijos" šaukliai... Kai paskaitai kai kurią mūsų spaudą ar pažiūri TV, paklausai lietuviškų radijo stočių, susidaro įspūdis, kad Baltarusijoje kažkoks košmaras, skurdas, diktatūra... Nerasdamas darbo kapitalistinėje Lietuvoje, įsidarbinau Gardine (gyvenu Druskininkuose). Jeigu Lietuvoje dirbau už minimumą (800 Lt), tai Baltarusijoje uždirbu apie 2700 Lt/mėn. Čia nėra jokios bedarbystės. Specialistų trūksta, o baltarusiai nebėga į "išsvajotus" vakarus. Tada ir supratau, kad Lietuvos žiniasklaida, padedant taip vadinamai BY opozicijai, skleidžia TIK MELĄ IR DEZINFORMACIJĄ apie Baltarusiją. Vien visus lietuviškus tinklapius apkeliavusi nuotrauka su tuščiomis parduotuvės lentynomis ko verta... Paaiškėjo, kad ji buvo daryta dar prieš metus kažkokioje rajono parduotuvėje, ruošiantis remontui, kai iš salės buvo išneštos visos prekės... Faktai visai kitokie - netrūksta čia jokių prekių, o ir kainos daugelio prekių gerokai žemesnės, negu Lietuvoje. Už JAV dolerius "dirbanti" opozicija bei Vakarų propaganda buvo sukėlusi chaosą, gasdinimais, kad tuoj-tuoj žlugs BY ekonomika. Visi puolė pirkti dolerius ir eurus, juodojoje rinkoje mokėdami net iki 12000 rub./dolerį. Lukašenka greitai suvaldė padėtį. Dolerio kursas kasdien krenta. Opozicijos apmulkinti baltarusiai skuba parduoti prisipirktus dolerius... tik jau po 7500 rub./dol., nes prognozuojama, kad greitai už juos ir 5000 nebemokės.

crabas

crabas portretas
Vilniuje,o Kaune....mes tai gyvenam Kaune,mires miestas-nakti vaiduokliai tik like,skrydziai nuimti-suomiu nera....viskas Vilniuj,net EXIT klubas i Vilniu issikele...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių