Daugiabučių kiemuose – konkursai, Lašininio bei Kanapinio kovos

Į Užgavėnių šventę Karoliniškių, Pašilaičių ir Žirmūnų rajonuose, vedami tėvelių ir senelių sugužėjo patys mažiausi renginio dalyviai. Nepriklausomai nuo amžiaus, visų susirinkusiųjų laukė linksmybės – šokiai aplink laužą, tradiciniai žaidimai, bėgimas su maišais, lenktynės nešant kiaušinį šaukšte, Kanapinio ir Lašininio kova, gaidžių peštynės.

„Tokios šventės reikalingos. Atėjau čia su septynerių metukų anūku, kuris dalyvavo bėgime su maišais. Vaikams juk smagu pasibūti drauge, pajusti Užgavėnių dvasią, o ir mums į naudą prasiblaškyti“, - renginiu džiaugėsi šventės dalyvė Eugenija.

Pašilaičių Žemynos g. 8 gyventoja Janina Čiuladaitė džiaugiasi ir didžiuojasi gyvenanti rajone, kuriame nuolat vyksta renginiai bendruomenei. Už tai ji dėkoja namą administruojančiam „Pašilaičių būstui“.

„Ačiū už šventes ir nuotaikingus kvietimus į jas. Dėkui už tai, kad bendraujate ir rūpinatės savo mikrorajono gyventojais“, – sakė Janina.

Užgavėnių šventėje  vyko gražiausios rankų darbo kaukės ir skaniausio blyno rinkimai, o konkurso nugalėtojų laukė saldūs prizai.

„Anksčiau vaikai per šią šventę pasipuošdavo, keliaudavo nuo durų prie durų, dainuodavo, deklamuodavo eilės, už tai manaisi prašydami saldainio ar iškepto blyno. Dabar to nėra, visi maigo telefonus ir kompiuterio klaviatūras. Geriausiu atveju, atidarę duris išgirstame pageidavimą duoti pinigų. Manau, tokie renginiai prisideda prie tradicijų puoselėjimo“, - antrino kartu su ponia Eugenija į šventę Karoliniškių rajone užsukusi draugė.

Devynerių Ernesta nesiryžo įvardinti kokie blynai skanesni – organizatorių ar kepti mamos: „Čia labai smagu, daug rungčių, konkursų, varžytuvių. Kartu su mama atsinešėme ir savo iškeptų blynų. Negaliu pasakyti, kurie skanesni“, - džiaugsmingai kalbėjo mergaitė.

„Jau ketvirtus metus iš eilės gyventojus kviečiame į tradicines kiemo Užgavėnių šventes. Taip siekiame rūpintis ne tik namų sienomis, bet ir žmonių gyvenimo kokybe. Puoselėdami senąsias lietuvių tradicijas ir organizuodami renginius bendruomenei norime  ugdyti  kaimyniškumo jausmą, skatinti  susipažinti ir tuo pačiu  priminti, kad gyventi darnioje bendruomenėje  smagiau, paprasčiau, ir saugiau. O geriausias atpildas už tai, ką darome – nuoširdi gyventojų padėka“, – sakė bendrovės „Mano būsto“ generalinis direktorius Vytautas Turonis.

„Blynus kepiau jau ryte. Paragausime organizatorių siūlomų blynelių, o vakare šeimynai žadu iškepti blynų su lašiša ir cukinijomis“, - gurmaniškus  ingredientus atskleidė mama Brigita.

Į renginį su trejų metukų sūnumi atvykęs Artūras džiaugėsi iniciatyviais organizatoriais: „Tai puikus būdas suartinti žmones. To šiandien trūksta labiausiai. Matuką su mama auklėjame taip, kad jis suvoktų tradicijų ir žmogiško bendravimo svarbą“.

Povilo močiutė Julija entuziastingai dalijosi blynų receptais: „Šis patiekalas – universalus. Labiausiai mėgstu gaminti lietinius blynus, nes juos patiekti galima labai įvairiai – su bananais, varške, mėsa ir t.t. Viskas priklauso nuo fantazijos“, - teigė šventės dalyvė.

Užgavėnių šventės bendruomenėms iniciatyvos „Mūsų kiemas“ dalis. Šios iniciatyvos tikslas – bendromis daugiabučių namų gyventojų ir šiuos namus administruojančių įmonių pastangomis šalia namų kurti jaukią, tvarkingą ir gyvą aplinką.


Šiame straipsnyje: UžgavėnėsLašininisKanapinis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių