Atidarytas Žaislų muziejus, kuris bus puoselėjamas

„Mažą kukulį, kurį dabar išridenome, dar tikrai pildysime“, - žada kol kas vienintelio žaislų muziejaus Lietuvoje steigėja.

Penktadienį oficialiai atidarytas Žaislų muziejus turėtų tapti ne tik vilniečių ir kitų Lietuvos gyventojų traukos centru, bet ir vilioti svečius iš užsienio, viliasi muziejaus įkūrėjai.

Patalpose Barboros Radvilaitės gatvėje muziejų įsteigė Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė ir Povilas Blaževičius. Jų teigimu, niekas nebūtų pavykę be daugybės draugų ir ministerijų bei kitų įstaigų pagalbos.

„Mums ši diena yra labai ypatinga. Idėja apie muziejų mus tiesiog persekiojo kiekvieną dieną trejus metus. Žaislai yra ypatingi – juk jeigu juos išmeti, tarsi išmeti savo jautriausių metų prisiminimus. Tačiau, nors šiandien oficialiai atidarome muziejų, būtent šiandien pamatėme, kad vis dar prasideda juodas sunkus darbas, nes tą mažą kukulį, kurį dabar išridenome, dar tikrai tobulinsime, pildysime“, - kalbėjo I. Jovaišaitė-Blaževičienė.

P. Blaževičius trumpai papasakojo apie muziejaus ekspoziciją: „Ekspozicijoje yra archeologinių radinių kopijos, rekonstrukcijos, o originalai yra 11-oje Lietuvos muziejų. Du kambariai skirti XIII-XVII a. kopijoms, rekonstrukcijoms. Tikrai žinoma, kad tų žaislų buvo daugiau Lietuvoje, tačiau jie yra sunykę. Ką pavyko surinkti, tą ir pristatome. Turime kelias skirtingas žaislų, žaidimų temas: karybos, ūkio ir buities, pramogų, sporto – stalo, globos (lėlės, žvėreliai), muzikos. Suaugusiesiems daugiau skirta informacija, o vaikai gali čiupinėti, tyrinėti“.

Žaislų muziejaus atidarymo proga steigėjus pasveikinti atvyko laikinasis švietimo ir mokslo bei kultūros ministras Gintaras Steponavičius ir miesto meras Artūras Zuokas.

Padėkos raštą perdavė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė. I. Jovaišaitė-Blaževičienė yra Valdovų rūmų paramos fondo direktorė. P. Blaževičius, studijuodamas doktorantūrą Klaipėdos universitete, Istorijos katedroje, 2010 m. apgynė disertaciją „Žaislai ir žaidimai Lietuvoje XIII-XVII amžiais remiantis archeologijos duomenimis“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių