Aktyvistai piktinasi viešuoju tualetu kunigo B. Laurinavičiaus skvere

Prie itin judrių Kalvarijų, Žalgirio ir Verkių gatvių sankryžos prieš keletą metų sutvarkytas kunigo Broniaus Laurinavičiaus skveras vėl kelia visuomenininkų pasipiktinimą. 22 aktyvistai, tarp kurių yra rašytojas Jonas Mikelinskas, skulptorius Vladas Vildžiūnas, žurnalistė Liudvika Pociūnienė, sesuo Nijolė Sadūnaitė, aktorius Audrius Nakas, profesorius Donatas Katkus, poetas Marcelijus Martinaitis, kompozitorius Bronius Kutavičius, rašytoja Vanda Juknaitė, pasipiktino nauju viešuoju tualetu B. Laurinavičiaus skvere.

Savo pasipiktinimą jie išreiškė viešai išplatintame laiške, kuris yra adresuotas premjerui, Seimo pirmininkui ir Vilniaus miesto merui.

Atminimas įamžintas skvero pavadinime

„Prieš 30 metų Vilniuje pastumtas po sunkvežimio ratais žuvo vienas žymiausių okupuotos Lietuvos disidentų, Lietuvos Helsinkio grupės narys kun. Bronius Laurinavičius (1913-1981), - rašoma laiške. -  Sovietų laikais jis buvo vienas drąsiausių kovotojų už žodžio ir tikėjimo laisvę, vienas aktyviausių Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos bendradarbių, nuolat persekiotas KGB. 2000 m. kunigas B. Laurinavičius įrašytas į Katalikų Bažnyčios kankinių sąrašą. Po mirties Lietuvos Prezidentas jį apdovanojo Vyčio kryžiaus II-ojo laipsnio ordinu už narsą, ištvermę ir pasiaukojimą kovojant dėl tautos laisvės.“

Atkūrus Nepriklausomybę, kun. B. Laurinavičiaus atminimas buvo pagerbtas jo vardu pavadinant jo žūties vietą - skverą Vilniaus Kalvarijų, Žalgirio ir Verkių gatvių sankryžoje.

Visuomenininkai džiaugiasi, kad skveras buvo sutvarkytas, pastatytas koplytstulpis, šalia esanti transporto stotelė pavadinta kunigo B. Laurinavičiaus vardu. Tačiau laiško autoriai apgailestauja, kad po metų pavadinime kunigo titulo nebeliko.

2010 m. koplytstulpio vietoje atidengta ir pašventinta skulptoriaus prof. A. Kmieliausko skulptūra „Jėzus, nešantis kryžių".

Viešasis tualetas - 7 m nuo paminklo

„Šiandien aikštėje priešais šį paminklą Vilniaus savivaldybė pastatė viešąjį tualetą (7 metrai nuo paminklo). Tokiu veiksmu tyčiojamasi ne tik iš iškilaus Lietuvos sūnaus, kankinio, žuvusio už jos laisvę, atminimo, bet ir iš idėjos, už kurią jis atidavė savo gyvybę. Todėl mes, žemiau pasirašiusieji, reiškiame protestą ir reikalaujame, kad savivaldybė nedelsiant surastų tualetui kitą, tinkamesnę vietą“, - rašė laiško autoriai.

Portalo diena.lt žurnalistams teko pasidairyti, kol rado tualetą visuomenininkų minimame skvere. Pirmiau buvo pastebėta sena ir nebenaudojama išvietė skvero gatvių sankryžos pakraštyje.

Tik vėliau pastebėta, kad minimas tualetas yra integruotas į viešojo transporto stotelę. Įėjimas į jį – iš skvero pusės. Norintiems juo pasinaudoti, reikia įmesti 1 litą į duryse esantį automatą.

 

Planų perkelti tualetą nėra

Vilniaus miesto savivaldybės atstovų pasiteiravus, kaip ketinama reaguoti į visuomenininkų reikalavimą, buvo paaiškinta, kad tualeto perkelti į kitą vietą neplanuojama.

„Šioje vietoje gausu viešojo transporto keleivių, nes kursuoja vieni populiariausi viešojo transporto maršrutų autobusai (4,5, 9,10 ) ir troleibusai (5,6,10,11), o viešojo tualeto niekur greta nėra. Dėl to viešąjį tualetą nuspręsta integruoti su Viešojo transporto stotele. Stotelės su integruotu tualetu dizainas, pasirinktos jo spalvos tikrai neidentifikuoja, kad tai - standartinis viešasis tualetas“, - aiškino Vilniaus miesto savivaldybės Viešojo transporto poskyrio vedėja Rima Pečkienė.

Žodis „kunigas“ iš ankstesnio stotelės pavadinimo, kuris dar prieš trejus metus buvo „Žalgirio“ stotelė, išimtas miesto tarybos sprendimu.

„Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintas B. Laurinavičiaus skvero pavadinimas. Dėl to, stotelės pavadinime pasirinktas užrašas Broniaus Laurinavičiaus skveras (skv.), o tai, kad B. Laurinavičius yra kunigas, liudija skvere esantis paminklinis akmuo“, - teigė R. Pečkienė.

Kviečiame pasidalinti savo nuomone apie viešąjį tualetą B. Laurinavičiaus skvere.NAUJAUSI KOMENTARAI

matyt

matyt portretas
visuomenininkai gyvena neatlikę tam tikrų gamtinių reikalų..., gal ir stotelę kur nors už kilometro patraukti ir namus šalia nugriauti... lai aikštė dykynėje būna ,,,, iš toli matosi. Miestas yra miestas čia viskas šalia ir skausmas ir džiaugsmas (prie Utenos arenos šalia kapinės. ir t.t.)

san-ciai

san-ciai portretas
manau visuomenininkai truputi atitrūkę nuo realybės, jei jiems netinka kaip padarė kiti, gali perdaryti. Tik uz savo pinigus.

Kr

Kr portretas
Nuo kada cia tualetas viesasis yra toks nepakeliamas zmogaus orumo "draskymas'? :DD Juokdariai, ne kitaip.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių