Vieni varguoliai prieš Kalėdas gaus tik košės, kiti – ir žuvies

Prieš Kalėdas Kauno miesto ir rajono valdžia nusprendė ištiesti pagalbos ranką varguoliams. Skurstantiems rajono gyventojams dalijami maisto krepšeliai, o vargo prispausti miestiečiai bus vaišinami koše.

Dovanojo maisto produktų

Sunkiau besiverčiantiems Kauno rajono gyventojams jau šios savaitės pradžioje pradėti dalyti kalėdiniai maisto krepšeliai. Savivaldybės Socialinės paramos skyrius maisto krepšelius skyrė pagal seniūnijų pateiktus sąrašus – iš viso 353 asmenims, kurie gyvena vieni, neturi vaikų ir jau yra sulaukę daugiau nei 70 metų.

Maždaug 40 litų kainuojančiame krepšelyje – būtiniausi produktai tradiciniam Kūčių ir Kalėdų stalui: aliejus, žirneliai, majonezas, konservuota žuvis, kūčiukai, saldumynai.

Daugiausiai kalėdinių maisto krepšelių tenka gausiausiai gyventojų turinčioms seniūnijoms – Garliavos, Čekiškės, Domeikavos, Vilkijos apylinkių, Taurakiemio.

Maitins kalėdine koše

Kauno miesto valdžia laikosi kiek kitokių tradicijų – kasmet organizuoja akciją „Kalėdinė košė visiems“. Kaip jau skelbta, košė skurdžiai gyvenantiems asmenims 17-oje miesto vietų bus dalijama ketvirtadienį, gruodžio 20 d.

Pernai per šią akciją, kuri truko dvi dienas, pamaitinta daugiau nei 5 tūkst. kauniečių.

Šiemet akciją nuspręsta rengti vieną dieną, nes praėjusiais metais antrą dieną valgyti košės atėjo labai mažai žmonių. Šįkart per vieną dieną planuojama pavaišinti apie 3 tūkst. varguolių.

„Košė, kuria vaišinsime, tikrai labai skani. Ji bus pagaminta iš kvietinių kruopų, bet pagardinta ir kitų rūšių kruopomis, kepta šonine, morkomis, svogūnais“, – receptą atskleidė Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Marija Vyšniauskienė.

Šiems labdaringiems pietums savivaldybė skyrė 10 tūkst. litų.

„Respublikinė Kauno ligoninė košę išvirs, kariškiai duos didelius termosus jai sudėti, o savanoriai ją padės išdalyti“, – pasakojo M. Vyšniauskienė.

Kviečia Kūčių vakarienės

Gruodžio 24-ąją, Kūčių vakarą, alkstantys kauniečiai kviečiami vakarienės į organizacijos „Caritas“ „Sriubos“ valgyklą Partizanų gatvėje 5. Čia prie vieno stalo tradiciškai susės bažnyčios atstovai, kurie pašventins maistą, bei skurstantys ir vieniši žmonės, neturintys su kuo praleisti šventinį vakarą.

Vakarienės metu bus dalijamasi kalėdaičiais, ragaujama 12 patiekalų. Atėjusieji nemokamai gaus vaišių krepšelį, kuriame bus riešutų, džiovintų vaisių, saldumynų.

Pernai prie Kūčių stalo čia susėdo 300 vargstančiųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

tai kad

tai kad portretas
deja, varguoliai sito neperskaitys

ji

ji portretas
o kur ta kose dalins? Atsistosiu i eile
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių