Sutuoktiniai nuslėpė parduotus namus, kad sutaupytų ketvirtį mln. litų

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informavo, kad tiriant fizinių asmenų deklaracijas, išsiaiškinta, jog kauniečių sutuoktinių pora pardavinėjo žemės sklypus, o už juos gautas pajamas deklaravo ne kaip pajamas iš individualios veiklos, bet kaip atsitiktinius pardavimus.

Atlikus mokestinius patikrinimus paaiškėjo, kad sutuoktiniai vykdė prekybos nekilnojamuoju turtu individualią veiklą. Siekdami išvengti mokesčių jie ne tik keletą kartų sumažino dešimties žemės sklypų pardavimo kainas, bet ir nedeklaravo bei nesumokėjo mokesčių nuo gautų pajamų už parduotus 10 nebaigtos statybos gyvenamųjų namų. Po patikrinimo kauniečiai į valstybės biudžetą turės sumokėti beveik 240 tūkst. litų mokesčių.

Mokesčių administratorius, siekdamas įrodyti nebaigtos statybos gyvenamųjų namų pardavimo faktą, nustatė, kad sutuoktiniai įsigiję Kauno rajone daugiau nei 0,4 ha žemės pakeitė jos tikslinę paskirtį į  mažaaukščių gyvenamųjų namų statybai bei užsakė projektavimo darbus padalindami ją sklypais.

Savo vardu jie išsiėmė statybos leidimus, sudarė sutartis su akcine bendrove „Lietuvos dujos“, rūpinosi elektros tinklų prijungimo prie operatoriaus tinklų techninėmis sąlygomis bei atliko kitus su statybomis susijusius veiksmus. Be to, tikrintojams įtarimą sukėlė ir tai, kad praėjus vos porai mėnesių po žemės sklypų pardavimo beveik visi naujieji jų savininkai įteisino apie 70 – 80 proc. baigtumo statybas.

Apklausus nekilnojamąjį turtą įsigijusius gyventojus paaiškėjo, kad jie „neprisimena“, t. y. negali nurodyti statybos darbus atlikusių asmenų pavardžių, už tuos darbus sumokėtų pinigų sumų, neturi ir statyboms panaudotų medžiagų įsigijimo dokumentų.

Deklaruota parduotų žemės sklypų kaina taip pat kėlė įtarimų, nes VĮ Registrų centro duomenimis šio nekilnojamojo turto vertė pardavimo metu galėjo būti apie 7 kartus didesnė. Be to, ir pačių žemės sklypus įsigijusių pirkėjų užsakytuose vertinimuose buvo nurodytos gerokai didesnės šio turto vertės.

„Patikrinimo metu sutuoktiniai visos reikalingos informacijos dėl gautų pajamų nustatymo nepateikė, todėl mokėtini mokesčiai buvo apskaičiuoti pagal mokesčių administratoriaus įvertinimą. Juos apskaičiuojant buvo taikytas ekonominių modelių vertinimo metodas, kuomet naudojamasi iš įvairių informacijos šaltinių gautais duomenimis. Nustatant žemės sklypų bei nebaigtų statybų turto vertę, vadovautasi VĮ Registrų centro duomenimis, pirkimo-pardavimo sutartyse nurodytomis sumomis bei turto vertintojų nustatyta verte,“ – aiškino Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Atlikto patikrinimo metu už sumažintas žemės sklypų pardavimo kainas bei nuslėptas pajamas gautas už parduotus nebaigtos statybos gyvenamuosius namus sutuoktiniams priskaičiuota beveik 240 tūkst. litų mokesčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

svarstyklės

svarstyklės portretas
Pirma tegul išsiaiškina mokesčių inspekcija kap valdininkai vagia iš Lietuvos turtelį. Patriukšmauja koks laikraštis - ir tyla. Grobia iš biudžeto visokiais pavidalais. Grobimo išraiška - pinigai užsienio bankuose, pilys, sodybos,įspūdingos mašinos. Tegul nustato, apmokestina, iškelia baudžiamas bylas. Geroji teisėsauga tegul pasodina. Tegul apmokestina kyšininkų teisėjų klaną. Koks jų turtas iš žmonių ašarų ir neteisybės sukurptas, padovanotas.

pritariu 1

pritariu 1 portretas
Kada valstybe gerbs savo pilieti, tuomet ir pilietis gerbs savo valstybe ir jos istatymus...

Įdomu

Įdomu portretas
kaip seimo nariai per 4 metus tampa milijonieriais, kaip beskaičiuočiau nu niekaip neišeina milijonas, o dar reikia būstą išlaikyti, pavalgyti...
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių