Praradęs butą, kaunietis gyveno rūsyje be žmonos ir sūnaus

Savo finansinių galimybių neįvertinęs ir būsto paskolos laiku nesugebėjęs mokėti kaunietis prarado butą ir pusmetį gyveno rūsyje be žmonos ir sūnaus. Nors už paskolą pirktas butas parduotas, dar liko beveik 100 tūkst. litų skola.

Šeima dar nesugrįžo

Kaunietis Andrius Radzevičius šiuo metu tėvui dėkoja už suteiktą galimybę atsistoti ant kojų. Kelerius metus nedirbęs, pusmetį rūsyje gyvenęs vyras apsigyveno tėvo namuose Jonavos rajone, neseniai Kaune susirado darbą.

35 metų vyras preciziškai tiksliai negali atgaminti visų per kelerius pastaruosius metus jo gyvenimą apvertusių įvykių sekos. Tačiau jų pasekmės sunkiai spaudžia pečius: virš galvos kabo beveik 96 tūkst. litų dydžio skola, o žmona ir septynerių metų sūnus gyvena ne su juo.

„Ji sakė, kad vėl galėsime gyventi kartu, kai susirasiu darbą. Susiradau, bet ji dar negrįžo. Turbūt priprato be manęs gyventi“, – panarinęs galvą svarstė A.Radzevičius.

Susiviliojo didele alga

Liūdna kauniečio istorija užsimezgė prieš penkerius metus. Nuomojamame bute gyvenusiai jaunai šeimai būsto šeimininkai pranešė apie ketinimus parduoti būstą.

„Pradėjome svarstyti, ar vėl nuomotis butą ir mesti pinigus vėjais, ar paimti paskolą ir investuoti į nuosavą butą. Pasvėrę visus už ir prieš, nusprendėme imti paskolą“, – pasakojimą pradėjo A.Radzevičius.

Butas Pramonės prospekte atsiėjo 163 tūkst. litų. Mėnesinė įmoka – 800 litų – tiek, kiek A.Radzevičius uždirbo tuo metu. Tačiau bendros šeimos pajamos viršijo 2 tūkst. litų, tad ji sudurdavo galą su galu.

Vėliau palūkanos ėmė augti kaip ant mielių, tačiau Radzevičiai atsilaikė, nes šeimos galva gavo naują darbą, kuriame uždirbdavo kelis kartus daugiau.

Vis dėlto laimingas gyvenimas truko neilgai – bankrutavo įmonė, kurioje dirbo A.Radzevičiaus žmona, pinigų ėmė trūkti. Kaip tik tuo metu pasipainiojo šeimos pažįstamas, kuris už gipso kartono plokščių montavimą statybose pažadėjo 5 tūkst. litų per mėnesį.

„Iškart nepuoliau, galvojau. Bet pasiūlymas buvo per daug viliojantis – dvigubai didesni pinigai nei uždirbdavau. Susigundžiau ir mečiau darbą. Tačiau statybose padariau vos kelias chaltūras. Rimtai dirbti ir nepradėjau. Vis skambindavau tam pažįstamam, o jis vis sakydavo dar palaukti. Tas “dar palauk„ tęsiasi iki šiol“, – liūdną šypseną išspaudė A.Radzevičius.

Negavo perspėjančio laiško?

A.Radzevičius griebdavosi visų vienadienių darbelių, tačiau jų buvo labai mažai. Bedarbių šeima būsto paskolos ir palūkanų mokėti nebesugebėjo. Radzevičiai kreipėsi į banko konsultantą su prašymu sustabdyti paskolos mokėjimą, tačiau jie buvo pasirinkę paskolos grąžinimo metodą, kuriuo pirmaisiais mokėjimo metais kas mėnesį sumokama labai daug palūkanų ir labai mažos paskolos dalys. O sustabdžius paskolos mokėjimą, palūkanas vis tiek mokėti reikia.

„Supratome, kad sustabdymas mūsų negelbės. Skola pradėjo didėti“, – pasakojo A.Radzevičius.

Vyro teigimu, pagalbos į užsienyje dirbantį tėvą jis kreipėsi, kai skola pasiekė maždaug 6 tūkst. litų. Tėvas padėti neatsisakė, pervedė skolą bankui, tačiau tuo metu bankas Radzevičiams jau buvo išsiuntęs laišką, informuojantį, kad sutartis nutraukiama, o įsiskolinimą padengė ir būstą savo žinion perėmė „Būsto paskolos draudimas“.

A.Radzevičius pripažįsta ne kartą sulaukęs banko darbuotojų skambučių, raginančių sumokėti skolą, tačiau tikina, kad jo joks apie sutarties nutraukimą perspėjantis laiškas nepasiekė, o „Būsto paskolos draudimas“ nesileido į kalbas.

„Jie pasakė, kad jų nedomina skolos grąžinimas dalimis. Pareikalavo, kad grąžinčiau visą sumą. Aš tokios sumos neturiu“, – rankomis skėstelėjo A.Radzevičius.

Iškraustė su vaiku

Radzevičių būstas netrukus atsidūrė antstolių rankose, o šie ilgai nesiterliojo – praėjusių metų pavasarį butas parduotas varžytinėse už 64 tūkst. litų. Maža to, A.Radzevičius turės dar grąžinti beveik 96 tūkst. litų dydžio skolą.

Naujieji buto šeimininkai leido pagyventi iki praėjusių metų rugsėjo. Nuo tada Radzevičių keliai ir išsiskyrė. Žmona su sūnumi apsigyveno pas savo tėvus, o vyrui vietos nebeliko. A.Radzevičius žurnalistams nebuvo linkęs pasakoti apie santykius su uošviais, tačiau jų nekoneveikė ir leido suprasti, kad pats nebuvo šventasis.

Daugiau artimųjų A.Radzevičius Kaune neturėjo, iš Laikinosios sostinės kojos kelti nenorėjo, todėl apsistojo tiesiog buvusio namo rūsyje. Po pusmečio ranką jam ištiesė iš užsienio grįžęs tėvas. Paskolos paklupdytas A.Radzevičius vėl bando stotis ant kojų.

„Su žmona kiekvieną dieną susiskambiname, bet kartu negyvename. Sūnus pradėjo į pirmą klasę eiti. Buvo pas mane ir aną, ir dar vieną savaitgalį prieš tai. Štai tokia ir istorija. Liūdna“, – baigė pasakojimą be šeimos ir buto, beveik su 96 tūkst. litų skola likęs kaunietis.

Konkretaus atvejo nekomentavo

Radzevičiams paskolą išdavė bankas „Swedbank“. Jo darbuotojai teigia galintys įrodyti, kad A.Radzevičius buvo ne kartą raštu ragintas susimokėti įsiskolinimą, perspėtas, kad to nepadarius sutartis gali būti nutraukta. A.Radzevičius pripažįsta, kad nebuvo pavyzdingas banko klientas. Sutarties nutraukimo dieną Radzevičiai bankui vėlavo sumokėti mažiau nei 6 tūkst. litų. Iš jų – tik 818 litų buvo paskolos dalis, o 4944 litai – palūkanos.

„Būsto paskolų draudimo“ direktorius Marijus Jūris Mikalauskas teigė, kad šeimos iškeldinimas iš būsto – itin kraštutinis atvejis, tačiau jo pakomentuoti nesutiko.

„Įmonėje dirbu daugiau nei dvejus metus, bet nesu girdėjęs tokių atvejų, kad būtų iškeldinta šeima su vaiku. O konkretaus atvejo aš negaliu komentuoti. To neleidžia mūsų teisininkai. Apie kitą žmogų kalbėti be jo leidimo negalime“, – nuo komentaro taisyklėmis apsisaugojo M.J.Mikalauskas.

 


 

Marijus Jūris Mikalauskas

„Būsto paskolų draudimo“ direktorius

Su laikinomis finansinėmis problemomis susidūrusiems žmonėms padedame labai dažnai. Pavyzdžiui, mes už juos įmokas bankui galime mokėti visus metus ar netgi dvejus. Tų pinigų nedovanojame, bet suteikiame beprocentę paskolą, kurią reikia grąžinti per 10 metų. Vidutiniškai už vieną žmogų sumokame 15 tūkst. litų. 80 proc. žmonių užtenka tokios pagalbos. Jei to nepakako ir bankas vis tiek nutraukia kreditavimo sutartį, mes padengiame bankui likutį, kurį jam skolingas žmogus, o būstas pereina mums. Mes turime teisę atiduoti turtą priverstiniam pardavimui iš varžytinių, tačiau neturime tokio intereso.

Pirmosiose varžytinėse antstolis įvertina būstą, nuo tos vertės atima 20 proc. ir tai tampa pradine kaina. Jeigu varžytinės neįvyko, tada vertė sumažinama dar 20 proc. Tokiu būdu žmogus gali netekti kone 40 proc. būsto vertės. Todėl jei matome, kad žmogus gali atsistoti ant kojų, stabdome varžytines ir su tuo žmogumi sudarome mokėjimo grafiką. Tai yra abipusė nauda. Net ir tuo atveju, jei nėra galimybės sudaryti mokėjimo grafiko, siūlome žmonėms patiems parduoti butus, kad varžytinėse nebūtų tokio didelio pinigų praradimo.

Žinoma, prieš kelerius metus buvo lengviau, nes būstą dar galima buvo parduoti už gerą kainą. Žmonės finansiškai beveik nenukentėdavo. O dabar būsto pardavimas iš varžytinių yra tragedija: žmogus ne tik praranda būstą, bet ir lieka skolingas daug pinigų.

Pati didžiausia bėda – žmonių slėpimasis, baimė prieš neaiškią ateitį ir nenoras bendradarbiauti. Jeigu žmonės bendradarbiautų, beveik galiu garantuoti, kad neprarastų būsto arba liktų jame gyventi, nes turime daugybę priemonių, kaip spręsti tokias problemas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdemar Brazauskas

Valdemar Brazauskas portretas
Mano vardas Valdemar Brazauskas. Aš gyvenu Vilniuje Lietuvoje, esu profetikos gydytojas, ir aš džiaugiuosi galėdamas jums pasakyti, kad gavau Jameson Finance paskolą išsiplėsti savo ligoninę. Nesijaudinkite kreiptis į juos už bet kokią jūsų pasirinktą paskolą, galite parašyti Theodore Jameson tiesiogiai el. Paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

SARAH BENSON

SARAH BENSON portretas
Geros dienos pareiškėjas,   Ar jums reikia paskolos sukurti savo nuosavą verslą ?? ar tipo paskolos ?? Mes esame teisėtas skolintojas patvirtinti Federalinės finansų ministerijos, Mes esame pasirengę padėti jums su paskolos sumos, kad jums yra reikalinga. siūlome paskolos su kapitalo bazę tarp minimalios sumos $ 5,000.00 ir didžiausią sumą $ 900,000,000 su palūkanų norma 2%. Laikotarpis paprastai nustatomas pareiškėjo. Jei kreipiatės dėl paskolos mes norime, kad jūs rimtai apie tai, mes vis paskolą iš šios bendrovės yra 100% patikino, todėl visa tai priklauso nuo jūsų, .Ir Turite būti pasitikėjimo vertas. susisiekite su mumis dabar elektroniniu paštu (sarahbenson107@outlook.com) Susisiekite su mumis elektroniniu paštu: sarahbenson107@outlook.com Mrs.Sarah Benson Ačiū

SARAH BENSON

SARAH BENSON portretas
Geros dienos pareiškėjas,   Ar jums reikia paskolos sukurti savo nuosavą verslą ?? ar tipo paskolos ?? Mes esame teisėtas skolintojas patvirtinti Federalinės finansų ministerijos, Mes esame pasirengę padėti jums su paskolos sumos, kad jums yra reikalinga. siūlome paskolos su kapitalo bazę tarp minimalios sumos $ 5,000.00 ir didžiausią sumą $ 900,000,000 su palūkanų norma 2%. Laikotarpis paprastai nustatomas pareiškėjo. Jei kreipiatės dėl paskolos mes norime, kad jūs rimtai apie tai, mes vis paskolą iš šios bendrovės yra 100% patikino, todėl visa tai priklauso nuo jūsų, .Ir Turite būti pasitikėjimo vertas. susisiekite su mumis dabar elektroniniu paštu (sarahbenson107@outlook.com) Susisiekite su mumis elektroniniu paštu: sarahbenson107@outlook.com Mrs.Sarah Benson Ačiū
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių