Naujojo energetikos įmonių holdingo vadovu paskirtas D.Misiūnas: tai evoliucija

 • Teksto dydis:

Naujojo valstybės valdomos energetikos įmonių grupės Visagino atominė elektrinė (VAE) vadovu paskirtas "Lietuvos energijos" vadovas Dalius Misiūnas sako, jog įmonių valdymo pertvarka pirmiausia bus siekiama efektyvumo. Jis BNS sakė pertvarkos procesą vertinantis ne kaip revoliuciją, o evoliuciją.

"Mes sieksime, be abejo, efektyvumo. Tai pasireiškia tiek per kaštų mažėjimą, tiek per paslaugų kokybę, tiek per sprendimų priėmimo greitį ir kitus aspektus. Dalis to rezultato, tikiuosi, pasimatys jau gana greitai. Kita dalis yra daugiau ilgalaikis efektas", - BNS sakė D.Misiūnas.

"Mes būtent taip ir dirbsime, kad nagrinėdami procesus, atskiras veiklos sritis, žiūrėsime, ar centralizavimas yra reikalingas ir jis atneš daugiau efekto, ar tiesiog koordinavimas, ar tiesiog (funkcijų - BNS) palikimas pačiose įmonėse, jeigu tai parodys, kaip ekonomiškai efektyviausias sprendimas. Dalis rezultato jau turėtų gana greitai pasimatyti, bent jau aš to noriu ir to sieksiu", - BNS pridūrė jis.

Anot D.Misiūno, dabar būtų sunku prognozuoti, koks būtų finansinis efektas, pertvarkius įmonių grupę.

"Detalių skaičiavimų nedarėme, ir juos būtų sunku iš anksto numatyti. (...) Toks sprendimas (valdymo pertvarkos - BNS) yra natūraliai sąlygotas dabartinės situacijos ir aplinkos, nes turime vykdyti strateginius projektus, turime galvoti apie plėtrą, apie efektyvumą ir tuo pačiu kainos mažėjimą. Daug dalykų, kur reikalingas kompleksinis požiūris. Per tą holdingą matome, kad galėtume tokį gauti. Mes čia kalbame ne apie revoliuciją, o daugiau apie evoliuciją", - BNS sakė D.Misiūnas.

Jis sakė, jog jo pirmiausias uždavinys - viso korporatyvinio valdymo schemos įgyvendinimas.

"Visų pirma, be abejo, yra darbas, kurį turime užbaigti, tai yra viso korporatyvinio valdymo schemos įgyvendinimą - VAE jau turi naują valdybą, po to sektų stebėtojų tarybų formavimas "Lesto" ir "Lietuvos energijos gamyboje", keičiant "Lietuvos energijos" pavadinimą į "Lietuvos energijos gamybą". Po to tų įmonių valdybų paskyrimas ir likusių įmonių valdybų sudėčių peržiūra, ir, jei reikia, performavimas. Tai būtų pirmasis etapas. Po to sektų jau valdymo schemos įgyvendinimas - pasidalijimas atsakomybių ir pareigų tarp holdingo pačios įmonės ir antrinių įmonių, apsisprendimas, kokie procesai bus centralizuoti, kokie bus koordinuojami, unifikuojami, kaip bus vykdoma valdymo apskaita ir kiti dalykai", - BNS sakė D.Misiūnas.

Jis sakė tikintis, jog pertvarka galėtų būti baigta rugpjūčio-rusėjo mėnesiais. Pasak D.Misiūno, toks energetikos įmonių valdymo modelis veikia Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje.

Iki šiol VAE įmonių grupei vadovavęs Rimantas Vaitkus toliau tęs darbą Visagino atominės elektrinės projekte, pranešė VAE.

Pagal naują grupės korporatyvinio valdymo modelį patronuojančiąja bendrove taps "Lietuvos energija", VAE taps jos antrine įmone „VAE SPB“, o dabartinė "Lietuvos energija" - "Lietuvos energijos gamyba".NAUJAUSI KOMENTARAI

pulinys

pulinys portretas
eilinis tarybiniu laiku kliedesys...per 20 metu nei zingsnio i prieki!

Eugenijus

Eugenijus portretas
Deka gydytojo akupunkturisto atsisveikinau su vezimu. Prasyciau bjauriai nekomentuoti, nes visu siu ivykiu deka palaidojau artimiausia zmogu-mama. Sukuriau apsvietimo valdymo projekta! Ji igyvendino, kol gulejau ligoninese.

Eugenijus

Eugenijus portretas
Karjera kokia yra, kitokios neturiu. Mano diplomini darba igyvevdino, o mane pakiso po masina. Po 23 paru komos pabudau, o mama palaidojau. O apie mano gyvenima ne visiems mirtingiesiems spresti. Pradzioje pabuvok 23 paras anam pasaulyje, o po to spresk apie mano karjera!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių