Medicininės programinės įrangos kūrėjams atsivėrė JAV rinka

  • Teksto dydis:

Prieš septynerius metus lietuvių gamintojai rinkai pateikė medicininių vaizdų peržiūros bei archyvavimo programinę įrangą „MedDream“, ir šiandien vertinamą Europos šalyse.

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi UAB „Softneta“ šį rudenį gavo leidimą platinti programinę įrangą diagnostikai ypač perspektyvia laikomoje JAV rinkoje.  Toks Amerikos Maisto ir vaistų administracijos (FDA) suteiktas pripažinimas leis įmonei išplėsti daugiau nei 30-yje pasaulio šalių turimų klientų ratą.

JAV rinka vilioja didelėmis perspektyvomis

Amerikos Maisto ir vaistų administracijos leidimas platinti medicininę programinę įrangą padidins „Sofnetos“ konkurencingumą didžiųjų medicininės programinės įrangos kūrėjų atžvilgiu. „Tai parodo organizacijos, kaip potencialaus partnerio, įvertinimą ir reprezentuoja Lietuvą kaip aukštųjų technologijų šalį, galinčią pasiūlyti pridėtinę vertę vienai iš labiausiai išsivysčiusių ekonomikų“,- sako įmonės technikos direktorius Tomas Dumbliauskas.

„Softnetos“ sukurta programinė įranga plačiausiai naudojama radiologijoje, nors „MedDream“ produktų šeimą vertina ir kardiologai bei kitų sričių gydytojai. Galimybė pasiekti medicininius vaizdus prisijungus prie duomenų archyvo palengvina ir pagreitina kasdieninį medikų darbą. Tai užtikrina sklandžius informacijos mainus ne tik tarp skirtingų specialistų, tačiau ir tarp gydymo įstaigų, naudojančių tą pačią programinę įrangą.

Įmonės vadovai prognozuoja, kad „MedDream“ šeimos programinės įrangos produktų pardavimai per artimiausius metus žymiai išaugs. Nors konkurentų lietuvių įmonė turi visame pasaulyje – nuo tarptautinių korporacijų iki kuriančių atviro kodo produktus – JAV rinka vilioja labiausiai, nes šalis yra viena iš pažangiausių ir greičiausiai technologines naujienas perimančių pasaulyje.

Investuoja į kokybę

Lietuviai, plėtodami diagnostikai skirtą produktą, investuoja į įrangos kokybę ir patogumą galutiniam naudotojui. Medicininių vaizdų peržiūrai skirta „MedDream DICOM Viewer“ programa leidžia apsaugoti pacientą nuo pakartotinės intervencijos, atliekant tuos pačius tyrimus skirtingose medicinos įstaigose.

„Stebėdami rinkos poreikius  ieškome technologiškai integralių sprendimų, kurie leistų programinę įrangą naudoti kartu su medicinos įstaigose naudojamomis kitomis sistemomis. Produktui inovatyvumo suteikia ir tai, kad jis vystomas su naujausiomis HTML5 technologijomis“, - teigia įmonės technikos direktorius T. Dumbliauskas.

Šiuo metu „Softneta“ eksportuoja savo produktus į Šiaurės ir Pietų Ameriką, didžiąją dalį Europos, artimuosius Rytus, Indiją, Pietų Korėją, Vietnamą, PAR, Australiją, Naująją Zelandiją ir kitas šalis. Aktyvūs pardavimai Rusijoje, kitose NVS šalyse bei rinkų analizės rezultatai rodo, kad šių valstybių gydymo įstaigos vis daugiau investuoja į skaitmenines medicinos priemones. Tokia tendencija skatina galvoti apie programinės įrangos sertifikavimą šiose rinkose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių