„Maximai“, „Rimi“ ir „Norfai“ – baudos už pirkėjų klaidinimą

 • Teksto dydis:

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatų pažeidimus skyrė sankcijas didiesiems prekybos centrams – bendrovėms „Maxima LT“, „Rimi Lietuva“ ir „Norfos mažmena“.

Vartotojų prašymų pagrindu atlikto tyrimo metu nustatyta, kad „Maxima“ teikė skirtingą prekių kainą kainolapyje ir kasoje, klaidingai teikė informaciją apie skelbiamas nuolaidas, akcijos metu skelbė reguliarią prekės kainą, taip pat kasoje nepritaikė skelbiamų nuolaidų. Nors įmonė įvykusius pažeidimus motyvavo techninėmis bei žmogiškosiomis klaidomis, įvertinus tai, kad produkto kaina turi vieną iš svariausių arba net lemiamą įtaką vartotojo apsisprendimui dėl sandorio, ir atsižvelgus į tai, kad bendrovė Įstatymo nuostatas pažeidė pakartotinai, už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą bendrovei skirta 8 tūkst. eurų bauda.

Vartotojų klaidinimas nustatytas ir bendrovės „Rimi Lietuva“ veiklos atveju. Tyrimo metu nustatyta, kad bendrovė teikė skirtingą prekių kainą parduotuvės lentynoje ir kasoje. Įvertinus tyrimo aplinkybes ir tai, kad bendrovė Įstatymo nuostatų pažeidimą padarė pakartotinai, už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą bendrovei skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Bendrovė „Norfos mažmena“ bylos atveju nustatyta, kad bendrovė teikė klaidinančią informaciją apie maisto prekių kainas – atitinkamų prekių kaina kainolapyje buvo nurodoma mažesnė nei perkant kasoje. Įvertinus tai, kad bendrovė Įstatymo nuostatų pažeidimą padarė pakartotinai, už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą bendrovei skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Tarnyba atkreipia vartotojų dėmesį, kad įsigijus prekę už didesnę kainą nei buvo nurodyta prekės kainolapyje, arba gavus neaiškią, klaidinančią ar dviprasmišką informaciją apie prekės kainą, reikėtų užfiksuoti nurodomą informaciją apie prekę ir jos kainą ir su pirkimą patvirtinančiu dokumentu kreiptis į pardavėją, nurodant savo reikalavimą (pvz., grąžinti permoką). Jeigu nurodytas reikalavimas nėra tenkinamas arba pardavėjas ir toliau teikia klaidinančią informaciją apie prekės kainą – pateikite savo reikalavimą pardavėjui raštu bei praneškite Tarnybai apie vykdomą galimai nesąžiningą komercinę veiklą.

Už nesąžiningą komercinę veiklą komercinės veiklos subjektams tarnyba pagal savo kompetenciją gali skirti nuo 289 iki 8 688 eurų, o esant atsakomybę sunkinančioms aplinkybėms – iki 34 754 eurų baudą.

Komentaras

Jaunius Špakauskas, „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius: "Tiek praeityje, tiek dabar siekiame tiksliai, aiškiai ir korektiškai informuoti vartotojus. Minėti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) užfiksuoti kainų neatitikimai pasitaikė dėl žmogiškųjų ar techninių klaidų. Visiems vartotojams, kuriems nebuvo pritaikytos nuolaidos, permokėta sumos dalis buvo grąžinta į lojalumo programos „Ačiū“ korteles ir jie nepatyrė nepatogumų.

Iki darant vertinimus, privalu paminėti, jog „Maximoje“ dirba daugiau kaip 15 tūkst. darbuotojų, kasdien į vieną mūsų parduotuvių ateina daugiau kaip pusė milijono pirkėjų. Natūralu, kad tai lemia milžinišką įvairių kasdienių operacijų mastą. Visiškai apsisaugoti nuo žmogiškos bei techninės klaidos kartais tiesiog nėra galimybių. Tokias netyčines klaidas vertinti kaip sąmoningą vartotojų klaidinimą vargu ar yra sąžininga.

Apgailestaujame dėl šių pavienių klaidų, jas fiksuojame patys ir dedame pastangas tam, kad klaidų būtų kuo mažiau, o netikslumai būtų operatyviai ištaisyti.

Minėtas VTAT sprendimas dar gali būti skundžiamas teismui. Ar šia galimybe naudosimės, spręsime išsamiai įvertinę VTAT nutarimą ir jo motyvus".NAUJAUSI KOMENTARAI

Vika

Vika portretas
Visose parduotuvese tas pats - nurodoma mazesne kaina,o kasoje didesne. Apgavyste akivaizdi ir joks cia zmogiskasis faktorius ne prie ko. Nori nenori kasoje turi monitoriuje stebeti musamos prekes kaina,kad taves neapgautu. Bet,pvz. Rimi ir Maximoje daznai nuolaidos atsiranda tik cekio pabaigoje ir nezinai,ar busi apgautas ar ne. Prekybos tinklai tikrai sukciauja ir tas labai nervina,nes viskas labai pabrango,o dar esi apgaudinejamas. Daznai matau,kad prekes buna "netycia" sumaisytos,tai dabar ziuriu i barkodo paskutinius 3 skaicius - ar tikrai ta pati preke,kurios kaina mazesne. Vienu zodziu,tokia situacija prekybcentriams garbes nedaro ir jeigu tai kartojasi,as asmeniskai i tokia parduotuve nebeeinu. Su vagimis nesinori tureti reikalu.

visiems apgautiems komentatoriam

visiems apgautiems komentatoriam portretas
siulau bent metus laiko padirbeti kuriam nors is prekybos tinklu.,tada gal bent suprastum tikra padeti centruose ir ka reiskia--apgaudineja kasininke ar kita darbuotoja,,gal nesinoretu loti.kai padirbetum vienas ar viena uz trys.Dabar mokam tik reikalauti.Vietu pilna,prasome ateiti

Diana

Diana portretas
Na pagaliau nors bauda skire. Bet per maza bauda...nes is zmoniu jie uzsidirbo dar daugiau.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių