Ar dantys per vieną dieną yra vienai dienai?

 • Teksto dydis:

Ar dantys per vieną dieną yra vienai dienai? Tokių būgštavimų iš pacientų dažnai tenka išgirsti gydytojai odontologei Godai Palec. Ji dalijasi savo patirtimi ir atsako į kai kuriuos pacientams iškylančius klausimus.

– Dirbdama mėgstamą darbą jau 10 metų, susiduriu su įvairiais žmonėmis, jų pageidavimais ir problemomis. Dažniausiai pacientams trūksta informacijos apie dantų priežiūrą, tam skiriama per mažai dėmesio. Pastebime, kad jaunesnio amžiaus pacientams jau formuojasi burnos higienos įgūdžiai, tačiau vyresnės kartos atstovai dažnai būna įsitikinę, kad tai genetika, kad yra normalu, kai sveiki dantys iškrenta ir kad jie negali daryti įtakos šiam procesui. Ši mintis yra visiškai klaidinga. Nuosavais dantimis ar protezais reikia rūpintis labai atsakingai ir reguliariai. Kiekvienas turėtų atrasti galimybę burnos higienai skirti bent dvi valandas per metus.

Kai žmonės netenka dantų, susiduria su psichologinėmis, funkcinėmis , estetinėmis problemomis. Dažnai pacientai kompleksuoja, jiems sunku peržengti odontologinio kabineto slenkstį. Visada stengiuosi juos padrąsinti ir raginu prarastus dantis nedelsiant atstatyti. Ilgas laukimas sudaro papildomų problemų, kurias išspręsti būna kur kas sunkiau. Bėgant laikui, kinta kaulo struktūra, dantų padėtis, jų būklė. Gydytojas visada pasiūlys jums geriausią gydymo planą, atsižvelgiant į jūsų lūkesčius ir pageidavimus, finansinę situaciją. Šypseną kelia, kai pacientai bando nurodyti, kaip gydytojas turėtų spręsti situaciją, tačiau tik specialistas su paciento pritarimu gali pasiūlyti geriausią sprendimą.

Pastaraisiais metais gyvenimo tempas tapo ypač intensyvus. Pacientų poreikiai padiktavo sąlygas naujų technologijų ir medžiagų atsiradimui. Pasiūla yra išties didelė, todėl pacientui dažnai yra sunku pasirinkti. Aš visada vadovaujuosi logika, kad ir kiek būtų sukurta naujovių, – žmogaus fiziologija nesikeičia. Tam tikriems procesams, pavyzdžiui žaizdų gijimui, reikalingas tam tikras laiko periodas.

Norėdami įgyvendinti savo tikslus – su vyru, dantų technologu – įkūrėme „Liepų odontologijos kliniką“, kurios tikslas – užtikrinti pacientams ilgalaikį rezultatą. Mūsų išskirtinumas – klinikos ir techninės laboratorijos duetas. Tai leidžia protezavimo darbus atlikti greitai, tiksliai ir už optimaliausią kainą. Siekdami geriausių rezultatų, nuolatos tobulinamės įvairiose konferencijose.

Klinikoje taikome naujas CAD/CAM technologijas, kuomet dantų protezai yra gaminami kompiuterio pagalba. Yra atliekamos visos gydymo, chirurgijos, implantacijos paslaugos. Savo pacientams siūlome tik geriausias, sertifikuotas medžiagas, implantus. Pastariesiems yra suteikiama viso gyvenimo garantija. Sriegiami implantai prigyja net 96 – 100 proc. atvejų ir nepriekaištingai tarnaują visą gyvenimą.

Yra ne vienas veiksnys, nuo kurio priklauso sėkminga implantacijos operacija – pradedant paciento sveikatos būkle, kaulo ir dantenų storiu, burnos higiena, gydytojo kvalifikacija, pasirenkamu gydymo metodu ir baigiant pačiu implantu.

Girdžiu, kad dažnai skundžiamasi aukštomis odontologinių paslaugų kainomis, tačiau kainą sudaro daugelis paciento akims nematomų komponentų: tai ir naujausi gydymo metodai, medžiagos, technologijos.

Visada siūlau įsivaizduoti, kiek laiko per parą jūs „naudojate“ savo dantis. Kadangi nuo kramtymo funkcijos efektyvumo priklauso visa virškinimo sistemos veikla, manau, verta investuoti į ilgalaikį rezultatą. Šiais laikais nebežiūrime tik į vieną dantį ar “skylutę“, stengiamės įvertinti visą burnos ertmę, žandikaulių padėtį, periodonto būklę, gleivinės ligas ir t.t.

Svarbu pacientui suteikti informaciją, tuomet jam lengviau rinktis, daryti sprendimus. Norėčiau visus paraginti nebijoti klausti, domėtis savo dantų būkle. Mes visada atviri bendravimui ir pirmiausia – nuoširdžiam pokalbiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdiete

Klaipėdiete portretas
Reklaminis straipsnis ir tiek...

Emigrantas

Emigrantas portretas
Labai geras straipsnis. Butinai reikes apsilankyti seminare

...

... portretas
O kiek metų reikia visai nevalgyt kad įsigyt tuos dantis 'vienai dienai'?..
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių