Vyriausybė nepritarė referendumui dėl naujos AE

Vyriausybė posėdyje trečiadienį nepritarė kai kurių Seimo narių idėjai rengti referendumą dėl naujos atominės elektrinės (AE) projekto.

„Energetikos ministerija siūlo nepritarti Seimo projektui dėl kelių esminių priežasčių. Sprendimas statyti naują AE įtvirtintas įstatyme bei kituose Seimo priimtuose teisės aktuose beveik prieš dešimtmetį. Ir buvo nuosekliai pakartojamas. Seimas yra aiškiai išreiškęs savo politinį apsisprendimą, kurį Vyriausybė turi vykdyti. Kita priežastis - teisės aktai nenumato, kad galiojantis įstatymas galėtų būti dar kartą priimamas, jeigu jam būtų pritarta referendumu“, - Vyriausybės posėdyje sakė energetikos viceministras Kęstutis Žilėnas.

Jo teigimu, jeigu referendumas būtų rengiamas ne kartu su Seimo rinkimais rudenį, tai valstybei papildomai kainuotų keliolika milijonų litų.Energetikos ministerijos teigimu, Seimas sprendimą dėl branduolinės energetikos tęstinumo, statant naują AE, priėmė dar 2002 metais spalį, patvirtindamas Nacionalinę energetikos strategiją. Be to, Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutartyje pabrėžiama energijos tiekimo saugumo didinimo būtinybė, uždarius Ignalinos atominę elektrinę (IAE).

Be to, Seimas 2005 metų rugsėjį priėmė rezoliuciją, kuri numatė, kad Lietuva išliktų branduolinės energetikos valstybė ir toliau gamintų elektros energiją reikalavimus atitinkančioje AE ir tai, kad Seimas teisiškai ir politiškai rems investicijas į naujo reaktoriaus statybą.Lietuvos premjeras Andrius Kubilius pirmadienį pareiškė, jog siūloma referendumo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvoje formuluotė nėra teisinga, o pats referendumas brangiai kainuotų.

Seime šiuo metu svarstomas opozicinių frakcijų siūlymas kartu su Seimo rinkimais spalį rengti patariamąjį referendumą dėl atominės jėgainės statybos. Projektą pateikė 36 opozicinėms Krikščionių, „Tvarkos ir teisingumo“, Socialdemokratų partijų frakcijoms priklausantys parlamentarai, Mišrios Seimo narių grupės atstovai.Referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos taip pat inicijuoja ir piliečių grupė, kuri turi per tris mėnesius - iki birželio 27 dienos - surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. parašų.

Vyriausybė ir prezidentė teigia, kad atominė elektrinė padidins šalies energetinį saugumą ir bus ekonomiškai naudinga. Visuomenininkai žalieji pasisako prieš naujos atominės elektrinės statybą, tvirtindami, jog naujoji elektrinė neužtikrins energetinio saugumo, užkirs kelią alternatyviam energetikos vystymuisi, nėra aiškūs projekto ekonominiai skaičiavimai.Lietuva su Latvija, Estija ir Lenkija tikisi iki 2022 metų pastatyti naują atominę elektrinę šalia Ignalinos elektrinės, kurios antrasis iš dviejų reaktorių buvo uždarytas 2009 metų pabaigoje. Projekte ketina dalyvauti Baltijos šalių energetikos kompanijos ir Japonijos korporacija „Hitachi“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Už demokratinius pokyčius

Už demokratinius pokyčius portretas
Šveicarijoje gyvena 7,6 mln. gyventojų. Rusijoje gyvena 140 mln. Lietuvoje yra 3,0 mln. gyventojų. Šveicarijoje referendumui inicijuoti reikia 50 tūkst. parašų, renkami 100 dienų; konstitucinei iniciatyvai reikia 100 tūkst. parašų, renkami 18 mėnesių. Rusijoje reikia 2 mln. parašų, imant pagal Lietuvos principą, reikėtų 14 mln. parašų. Lietuvoje referendumui inicijuoti reikia 300 tūkst. parašų, renkami 3 mėnesius. Baltarusijoje ir Rusijoje žmonės turi teisę dalyvauti miesto, savivaldybės referendumuose, Lietuvos piliečiai tokios teisės neturi, kadangi šios teisės nenumato Lietuvos Respublikos Konstitucija. UŽ DEMOKRATIJĄ LIETUVOJE! ŠALIN DIKTATORIŲ VYRIAUSYBĘ!

Baimė

Baimė portretas
išgorsti išminties balsą kausto konservus

as

as portretas
bijoma,kad dar viena amziaus afera gali neisdegt
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių