Vyriausybė minimalią algą nuo sausio didina iki 1 tūkst. litų

Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje pritarė minimalios mėnesio algos (MMA) didinimui iki 1 tūkst. litų nuo sausio mėnesio.

Kartu Vyriausybė padidino ir minimalų valandinį atlygį (MVA) nuo 5,15 lito iki 6,06 lito. Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, padidinus minimalų darbo užmokestį, padidėtų mažiausią darbo užmokestį gaunančių darbuotojų pajamos, didėtų vidaus vartojimas, mažėtų piniginės socialinės paramos gavėjų skaičius ir valstybės lėšų dalis, panaudojama socialinėms pašalpoms bei šildymo ir vandens kompensacijoms mokėti.

„Teigiamos pasekmės – MMA padidinimas iki 1 tūkst. litų (17,65 proc.) paliestų apie 200 tūkst. darbuotojų, tarp jų – apie 50 tūkstančių biudžetinių įstaigų darbuotojų. Padidinus MMA iki 1 tūkst. litų vidutinės socialinės pašalpos dydis sumažėtų apie 5,6 lito, per metus būtų sutaupyta apie 15,2 mln. litų, kartu su administravimo išlaidomis iš viso būtų sutaupyta 15,8 mln. litų“, – teigiama ministerijos rašte.

Be to, anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, būtų legalizuota dalis nelegalaus darbo užmokesčio, didėtų paskatos dirbti, gerėtų darbo aplinka Lietuvoje, nes atsirastų perspektyvos gauti didesnį darbo užmokestį ir Lietuva neišsiskirtų iš kitų Europos Sąjungos šalių kaip šalis, kurioje MMA yra viena mažiausių, didėtų MMA ir vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio santykis. Didėtų įmokos į Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo fondus, o kartu ir socialinės garantijos darbuotojams.

Kita vertus, nurodoma, jog padidinus MMA iki 1000 litų, dalis įmonių darbuotojų gali būti atleisti arba gali būti trumpinamas jų darbo laikas, tad šių darbuotojų darbo užmokestis nedidėtų.

Trišalė taryba antradienį pritarė naujosios Vyriausybės pasiūlymui padidinti MMA, tačiau tik su sąlyga, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri teiktų siūlymus dėl to verslo, kuris tiek didinti MMA neturi galimybių.

Skaičiuojama, jog MMA pakėlimui reikės 160 mln. litų iš valstybės ir savivaldybių biudžetų. Valstybės tarnautojų algų kitąmet didinti neplanuojama.

Ekonomistas ir Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis naujai šalies valdžiai siūlo vertinti šalies ekonomikos galimybes ir neskubėti didinti MMA. Tuo metu vieno didžiausio Lietuvoje komercinio banko „Swedbank“ analitikas Nerijus Mačiulis yra sakęs, jog MMA didinimas sukels didesnę infliaciją.

Dabar MMA yra 850 litų – nuo šių metų liepos ji padidinta 50 litų.


Šiame straipsnyje: MMAMinimali algaalgaatlyginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

nu ka

nu ka portretas
kaip suprantu biudžetininkai džiūgauja , nes jiems pagal koeficientus algas skaičiuoja. Pas mus darbe neliks pilnu etatu dirbančių. nuo sausio bus 0,75, jei dar pakels atleis dalį. Mama "patentą" kaip sako kabins ant tvoros ir "degraduos" prie serialų...gaila...

premjeras

premjeras portretas
ir cia gerai?!po nauju kils kainos...cia variantas, kai savizudziui vietoj kabelio duoda kapronine virve pasikart, kad nereiketu muilo pirkt sklandesniam kilpos uzsiverzimui...minimumas 2000lt.!!!seimo nariui atlyginima 850t.per 20 metu nesugebam vergam atlyginimu panasesniu moket?!tai kam tie verslininkai ir armija duju gamintoju seime ir vyriausybej?

jei

jei portretas
nesugebat 1000 ant popieriaus sumoketi -uzsidarykit, atsiras imoniu kurios sugebes
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių