VRK: surinkta 46 tūkst. parašų dėl VAE referendumo

Parašų dėl referendumo atominės elektrinės klausimu surinkta perpus mažiau, nei skelbė žlugusios iniciatyvos organizatoriai - apie 46 tūkstančius.

„Ką tik gavome parašų rinkimo lapus, iš viso iniciatoriams pavyko surinkti apie 46 tūkstančius parašų“, - BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Lietuvos žaliosios politikos instituto prezidentas Linas Balsys ketvirtadienį žurnalistams Seime tvirtino, jog pavyko surinkti apie 100 tūkst. parašų.

„Kai mums grįš visi parašų lapai, jų mums trūksta apie tūkstantį, manau, kad mes galime kalbėti apie ne mažiau kaip šimtą tūkstančių parašų, aš manau, kad tai yra labai svarbūs parašai, nesvarbu, kad šitas kiekis neatitinka formalaus referendumui paskelbti reikiamų parašų skaičiaus“, - sakė L. Balsys.

Tuo metu trečiadienį kalbėdamas BNS, L. Balsys svarstė, jog parašų galėjo būti surinkta esą apie 150 tūkst. ir pripažino, jog parašai dar nesuskaičiuoti, nes nėra grįžę iš miestų ir rajonų visi rinkimų lapai.

VRK pirmininkas pastebėjo, jog iniciatoriai grąžino ne visus parašų rinkimo lapus, kaip reikalauja įstatymas, ir jiems dėl to gali grėsti administracinė atsakomybė."Parašų lapų trūksta tikrai daug, mes jiems davėme dvi savaites, parašų lapams grąžinti, arba kaip nors paaiškinti, kur jie yra.

Kaip žinia, Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudas, jei parašų rinkimo lapai negrąžinami VRK", - sakė komisijos pirmininkas.Kovą įregistruota iniciatyvinė grupė parašus dėl referendumo Vyriausiajai rinkimų komisijai turėjo įteikti trečiadienį. Referendumas rengiamas, jei per tris mėnesius surenkama ne mažiau kaip 300 tūkst. jo reikalaujančių rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Dar viena iniciatyvinė grupė renka parašus dėl privalomojo referendumo atominės elektrinės statybų klausimu, ji parašus VRK turi įteikti iki liepos 17 dienos. Šio referendumo iniciatoriai - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Viešoji įstaiga „Žalioji Lietuva“, kai kurių savivaldybių vadovai, Seimo nariai.

Seimas taip pat ketvirtadienį po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo siūloma kartu su Seimo rinkimais spalio 14 dieną surengti referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos.

Dar liko vienas balsavimas dėl dalies opozicijos inicijuoto nutarimo projekto priėmimo.Ketvirtadienį 64 Seimo nariai balsavo už referendumą paskelbimą, prieš buvo 35, 25 susilaikė.

Tam, kad referendumas būtų rengiamas, liko dar vienas balsavimas parlamente.Lietuva su Latvija, Estija tikisi iki 2020-2022 metų pastatyti naują atominę elektrinę šalia Ignalinos elektrinės, kurios antrasis iš dviejų reaktorių buvo uždarytas 2009 metų pabaigoje.Seimas pritarė elektrinės statybai, tačiau galutiniai investiciniai sprendimai bus priimti 2015 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Atominė elektrinė neišlaiko konkurencijos su skalūnų dujomis, nes šių dujų yra tiek daug ir jos yra tokios pigios. Amerikiečiai pirmieji įvaldė skalūnininių dujų technologiją. Tuo tarpu lenkai yra labai proamerikietiški, todėl jie leidžia Lenkijoje išgauti skalūnų dujas. Be to, Lenkijoje turima pakankamai vietos ir panaudotam vandeniui. Tuo tarpu branduolinę energetiką vėl siekiama įkraustyti į Lietuvą dešimtmečiams. Atominei elektrinei prisieina konkuruoti su pigia skalūnų dujų energija. Ar nors vienas atomo entuziastas apie tai pagalvojo? Pasak ekonomisto R.Kuodžio, nemažai vandens nutekėjo nuo "LEO" skandalo laikų, per tą laiką galėjo atsirasti argumentų, kodėl atominės elektrinės nebereikia. „Nebuvo tuo metu nei fukušimų, nei skalūnų dujų revoliucijos. Tuo metu alternatyvos, žaliosios technologijos dar buvo gana brangios. Dabar remtis 5 m. įstatymu darant tokį sprendimą? "LEO" buvo papokštavimas“, – teigia R. Kuodis. Panaikinkime apmokestinimą vėjo,saulės, biokuro ir kitiems atsinaujinančios energijos šaltiniams Lietuvoje. Laikas įžengti į 21-ąjį amžių visai mūsų tautai. Kai kurie A.Kubiliaus šalininkai teigia, kad skalūnų dujos neišlaikys konkurencijos su atominėmis elektrinėmis. Vėlu spėlioti. Jau išlaiko. JAV gamina milžiniškus kiekius skalūnų dujų. Tos dujos yra pigios. Todėl nebeapsimoka statyti branduolines jėgaines. Naivu nematyti revoliucijos, kuri vyksta JAV energetikoje, bei manyti, kad tai neateis į mūsų kontinentą. Arba jūs, atomo šalininkai, esate asilai, kokių reta pasaulyje, arba antirusiški savižudžiai, traukiantys paskui save visą Lietuvą, įskaitant motinas ir vaikus. Bet kokiu atveju jūsų vieta yra psichiatrinėje.

valio

valio portretas
penkta kolona pralaimi.

Kęstas

Kęstas portretas
Jo, laikinai asilų kolona laimi. Atominė elektrinė neišlaiko konkurencijos su skalūnų dujomis, nes šių dujų yra tiek daug ir jos yra tokios pigios. Italai pradeda išgauti tas dujas Ukrainoje. Jų tiek daug, kad užteks visam regionui. Tai rimta konkurencija Gazpromui. Tuo tarpu branduolinę energetiką vėl siekiama įkraustyti į Lietuvą dešimtmečiams. Atominei elektrinei prisieina konkuruoti su pigia skalūnų dujų energija. Ar nors vienas atomo entuziastas apie tai pagalvojo? Pasak ekonomisto R.Kuodžio, nemažai vandens nutekėjo nuo "LEO" skandalo laikų, per tą laiką galėjo atsirasti argumentų, kodėl atominės elektrinės nebereikia. „Nebuvo tuo metu nei fukušimų, nei skalūnų dujų revoliucijos. Tuo metu alternatyvos, žaliosios technologijos dar buvo gana brangios. Dabar remtis 5 m. įstatymu darant tokį sprendimą? "LEO" buvo papokštavimas“, – teigia R. Kuodis. Panaikinkime apmokestinimą vėjo,saulės, biokuro ir kitiems atsinaujinančios energijos šaltiniams Lietuvoje. Laikas įžengti į 21-ąjį amžių visai mūsų tautai. Kai kurie A.Kubiliaus šalininkai teigia, kad skalūnų dujos neišlaikys konkurencijos su atominėmis elektrinėmis. Vėlu spėlioti. Jau išlaiko. JAV gamina milžiniškus kiekius skalūnų dujų. Tos dujos yra pigios. Todėl nebeapsimoka statyti branduolines jėgaines. Naivu nematyti revoliucijos, kuri vyksta JAV energetikoje, bei manyti, kad tai neateis į mūsų kontinentą. Arba jūs, atomo šalininkai, esate asilai, kokių reta pasaulyje, arba antirusiški savižudžiai, traukiantys paskui save visą Lietuvą, įskaitant motinas ir vaikus. Bet kokiu atveju jūsų vieta yra psichiatrinėje.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių