VK: statybų darbai brangsta dėl profesionalumo stokos

Viešojo sektoriaus institucijose trūksta reikiamos kompetencijos administruoti statybos projektus, o Statybos įstatymo suteikta teise samdyti projektavimo ar statybos darbų valdytojus pasinaudojama retai, konstatavo Valstybės kontrolė.

„Netinkamai valdant pagrindines statybos techninės veiklos sritis atsiranda poreikis papildomai pirkti statybos darbų ir dėl to jie brangsta. Problemų neišvengiama ir tuomet, kai techninis darbų prižiūrėtojas pasamdomas jau pasibaigus statybos darbų viešųjų pirkimų procedūroms“, - teigiama Valstybės kontrolės pranešime.

Pasak kontrolierių, išanalizavus 2006-2011 metų auditų ataskaitas, nustatyta, jog valstybės institucijos, atlikdamos viešuosius pirkimus ir pasirinkdamos statinių projektuotojus bei statybos darbų rangovus, pagrindiniu pasiūlymų vertinimo kriterijumi dažniausiai renkasi mažiausią kainą.

„Mažiausia kaina - aiškiausias ir visiems geriausiai suprantamas vertinimo kriterijus, tačiau jį pasirinkę užsakovai rizikuoja, kad statybos darbų laikotarpiu kai kuriuos darbus gali tekti pirkti papildomai. Pastebima tendencija, kad rangovai, siekdami laimėti konkursą, dalies darbų į teikiamus pasiūlymus neįtraukia. Tokiais atvejais kyla rizika, kad už papildomus darbus gali tekti mokėti brangiau nei pradinio pirkimo metu“, - teigia Valstybės kontrolė.

Viešajame sektoriuje 2006-2011 metais statybos darbų (neskaitant mažos vertės pirkimų) buvo nupirkta už 25,9 mlrd. litų, papildomų - už 398 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
„General Electric“ vadovas: „Atominės energijos kainą sunku pateisinti“ (41) Lietuvos ryto svetainė, 2012-07-31 12:07 Atominė energija, palyginti su kitais šaltiniais, yra tokia brangi, kad tapo „tikrai sunku“ ją pateisinti, teigia Jeffas Immeltas, vadovaujantis vienam didžiausių atominės energijos gamybos įrangos tiekėjų „General Electric“ (GE). GE yra viena iš strateginio investuotojo į Visagino atominę elektrinę „Hitachi-GE“ savininkių. „Šiandienos pasaulis iš tiesų yra dujų ir vėjo energijos pasaulis“, - interviu „The Financial Times“ teigė J. Immeltas, kalbėdamas apie du elektros energijos šaltinius, kurių link, anot jo, suka daugelis valstybių, nes gamtinės dujos „ilgam atpigo“, rašo vz.lt. „Kai kalbuosi su naftos kompanijoms vadovaujančiais vyrukais, jie sako, žiūrėk, nuolat randama vis daugiau dujų. Tiesiog sunku pateisinti atominę energetiką, tikrai sunku. Dujos yra tokios pigios ir nuo tam tikros ribos iš tiesų valdo ekonomiškumas, - sakė J. Immeltas. - Taigi aš manau, kad tam tikras dujų ir (arba) vėjo, arba saulės energijos derinys - štai kur matome judant daugelį valstybių.“ GE vadovas komentuoja atominės energetikos perspektyvas po JAV skalūnų dujų pasaulio energetikos sektoriuje sukelto perversmo, 2011 m. atominės nelaimės Fukušimoje bei elektros gamybos iš atsinaujinančių šaltinių kainų kritimo. Skalūnų dujų gamybos šuolis gamtinių dujų kainas JAV nuleido į žemiausią lygį per 10 metų ir, kai kurių analitikų manymu, ši tendencija paplis. J. Immeltas buvo linkęs sumenkinti poveikį, kurį besikeičiančios energetikos tendencijos gali padaryti tokioms kompanijoms, kaip GE, kuri pernai skelbė 13 mlrd. Amerikos dolerių pelną ir parduoda gaminius kiekvienam didesniam energetikos sektoriui - dujų, vėjo, atominės energijos, naftos. Ko tyli A. Kubilius? Kodėl nesiteisina?

Protas-garbė-sąžinė

Protas-garbė-sąžinė portretas
Vilniaus statybos turėtų būti planingos, atitikti visuomenės poreikius. Mieste neturėtų būti konkurencinių įmonių, kurios varžosi dėl pelno.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių