Visuotinio deklaravimo dar teks palaukti

Šiemet pajamas ir turtą turi deklaruoti daugiau mokesčių mokėtojų nei pernai. Į deklaruotojų sąrašus papildomai įtrauktos kai kurios viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų ir kredito įstaigų darbuotojų pareigybės. Tačiau kodėl sąraše nėra kai kurių atsakingų darbuotojų pareigybių, įstatymo rengėjai paaiškinti negalėjo, teigdami, kad tai išspręstų tik visuotinis deklaravimas, bet tam trūksta lėšų.

Iki šių metų savo turtą privalėjo deklaruoti visi politikai, valstybės tarnautojai, prokurorai, teisėjai, valstybės ar savivaldybės įsteigtų viešųjų įstaigų ar asociacijų, aukštųjų mokyklų vadovai bei jų šeimų nariai.

Pernai Seimas gyventojų turto deklaravimo įstatymą papildė naujomis deklaruojančiųjų pareigybėmis, tad iki šių metų gegužės 1-osios turtą deklaruoti turi jau ir visų kredito įstaigų vadovai ir jų pavaduotojai bei valdybų, tarybų nariai su šeimomis, o taip pat ne tik viešosios informacijos srityje dirbantys įstaigų vadovai, bet ir visi redaktoriaus pareigas einantys asmenys.

Kitiems žiniasklaidos darbuotojams, kaip antai – padalinių direktoriams, pavaduotojams, žurnalistams, laidų vedėjams, kalbos redaktoriams, komercijos, finansų direktoriams ir net įmonių savininkams turto deklaruoti nereikia.

„Nėra numatyta prievolė akcininkams teikti [turto deklaraciją]. Pavyzdžiui, kredito įstaigų valdybų ir tarybų nariai, bankų ir kredito įstaigų vadovai, pavaduotojai turi deklaruoti, tačiau jeigu nedalyvauja nė vienam šiame procese savininkas, jis yra tiktai akcininkas, kad ir 100 procentų valdo, jam prievolė nenumatyta“, – sako Alina Gaudutytė, Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja.

Kodėl sąlyginai nedideles pajamas gaunantys redaktoriai turtą deklaruoti turi, o. pvz., įmonių savininkai arba akcininkai – ne?

„Tu, pavyzdžiui, gali būti akcininkas ir kokios nors kitos valdybos narys, tai tu kaip akcininkas nedeklaruoji, bet kaip valdybos narys deklaruoji. Jeigu pereitume prie visuotinio deklaravimo, tada tas papildomai kainuotų valstybei apie 70–80 milijonų litų. Dabartiniam laikotarpiui, pokriziniam laikotarpiui, mes tokių pinigų praktiškai neturim“, – kalba Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

Pateikti turto deklaracijas šiemet privalo ir tie gyventojai, kurie politinės kampanijos dalyviui pernai paaukojo daugiau kaip 40 litų. Tad jeigu jūs turto deklaravimo prievolės neturite ir to daryti nepageidaujate, tai šiemet partijų nariams turite aukoti ne daugiau 40-ies litų, nes paaukoję 41 litą turėsite deklaruoti savo turtą.

Turtą ir pajamas deklaruoti reikia iki gegužės 1-os dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

alina

alina portretas
turėjau verslo liudijimą pernai ,tai man reikia o direktoriams ne.šiemet dirbsiu nenelegaliai.galvos skausmas tos deklaracijos.

shadow

shadow portretas
Is vienos puses, deklaravimas didina finansini skaidruma nuo ko visuomene ima geriau gyventi, bent jau su laiku - ateityje, o is kitos puses, ypac dabar, dar vis nesibaigianciame pereinamajame laikotarpyje tarp betvarkes ir civilizuotos visuomenes (samoningai nepavartojau 19a atgyvenos - "kapitalizmas" dar vis fetisuojamos postsovietinese visuomenese), mechaniskas perejimas prie deklaravimo skatintu privatininkus, ypac smulkiuosius eiti i seseli. Taigi, cia sudetingas klausimas, todel deklaracija reikia diegti palaipsniui ir labai apgalvotai. Idiegus vienu kardo kirciu visuotine, tai privestu prie dideles suirutes, "revoliucija tesiasi!"... Deja, Kubiliaus komanda subtilumu ekonomikoje nepasizymi :( , todel sita uzdavini vertetu paliktu ateities intelektualesnei komandai, jei tik tokia dar imanoma isrinkti/suformuoti Lietuvoje.

ekonomistas

ekonomistas portretas
jeigu būtų įvestas visuotinis deklaravimas, tai atsirastų ne vienas 170-180 milijonų. ir tos aptarnavimo išlaidos su kaupu pasidengtų.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių