Valdantieji nusprendė neatidėlioti skalūnų dujų konkurso

 • Teksto dydis:

Valdančiosios partijos sutarė, kad JAV energetikos kompaniją "Chevron" reikia paskelbti skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos vakarų Lietuvoje konkurso nugalėtoja. JAV bendrovė buvo vienintelė konkurso dalyvė, o jo nugalėtoja ją ketinama paskelbti rugsėjo 16 dieną.

"Dėl skalūnų nutarta, kad komisija jau artimiausiu metu pripažins nugalėtoją, ir kada bus pripažintas nugalėtojas, tai bus išduodama licencija ir per tam tikrą laikotarpį atsakingos institucijos parengs sutartį ir pateiks Vyriausybei", - po politinės tarybos antradienį žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, tai reiškia, kad "Chevron" galės pradėti žvalgyti skalūnų dujas: "Jie turės dar tam tikras procedūras įgyvendinti, bet jiems bus suteikta tokia teisė".

Anot jo, vietos bendruomenės, kurios priešinasi skalūnų dujų gavybai, prarado savo šansą kalbėtis po to, kai praėjusią savaitę Vyriausybėje nedalyvavo susitikime su "Chevron".

"Bendruomenės turėjo šansą praėjusią savaitę ir jo neišnaudojo ir šiuo metu mes jau nebegalime tęsti", - sakė ministras pirmininkas.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigė, kad "Chevron" atitinka visus reikalavimus, todėl turėtų būti paskelbtas nugalėtoju.

"Šiandien buvo priimtas politinės tarybos sprendimas tęsti konkursą tom sąlygom, kuriomis jis buvo paskelbtas. Tai komisijos užduotis (...) - peržiūrėti visą dokumentaciją, ar atitinka, ar ne, ir jie turi priimti sprendimą. Aš negirdėjau kokių nors duomenų, dėl kurių "Chevron" neatitiktų kokių sąlygų", - antradienį po politinės tarybos žurnalistams sakė V.Mazuronis.

Anot jo, su gyventojais bus tariamasi, rengiant poveikio aplinkai vertinimą.

"Tartis ir kalbėtis su gyventojais reikia visada. O susitarti teisiniame lygmenyje, tai yra mūsų Konstitucijos ir įstatymų apibrėžta procedūra. Visiems gyventojamas šiandien atstovauja savivaldybių tarybos, (...) tas derinimas turės vykti, rengiant poveikio aplinkai vertinimą", - tikino ministras.

Pasak jo, kol kas dar neaišku, kada "Chevron" gaus licenciją žvalgybai. Tačiau, atsižvelgiant į terminus, tai turėtų būti padaryta iki 2014-ųjų pradžios.

Tuo tarpu Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas "darbietis" Vytautas Gapšys teigė, jog partija laikosi nuostatos, jog būtina išsiaiškinti, kokie gamtos turtai glūdi Lietuvos gelmėse, tačiau taip pat turi būti užtikrinta aplinkos apsauga bei nauda bendruomenėms.

"Mes manome, kad jeigu prasidėtų išgavimas, tai tam tikra mokesčių dalis galėtų likti tose savivaldybėse infrastruktūros bjektų plėtojimui atitinkamai, galbūt kitų socialinių projektų, kaip yra daroma užsienio valstybėse. (...) Mes konkrečios formulės nesiūlėme šiandien", - sakė V.Gapšys.

Aplinkos ministerijos komisijos posėdis turėtų įvykti rugsėjo 16 dieną - jame "Chevron" turėtų būti paskelbta skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos nugalėtoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

labai gerai

labai gerai portretas
reikia žvalgyti ir eksploatuoti, o ne ruskiams krauti pelną. kam nepatinka, gali varyti rusijon ir tarnauti kremliui. Yra visos apsaugos priemonės, kurios garantuoja saugų žvalgymą ir eksploataciją. dujos reikalingos visai Lietuvai, todėl keli putino tarnai, ruskio vadovaujami, gali patylėti, tiesa, jie dar nepasiskundė Sirijos prezidentui, gal paprašys nuodingų dujų, nors jų turi ir maskva, tuomet laikykitės putino priešai, mesu rusija ir baltarusija, nes "esame artimiausi broliai ir seserys". Didesnio absurdo neteko nei girdėti, nei skaityti.

patys kalti esam

patys kalti esam portretas
Bezdziones isrinkam pastoviai,ta ir turim.

LIETUVOS ŽEMĖ (referendumas)

LIETUVOS ŽEMĖ (referendumas) portretas
Citata. "Po kovo 11-osios, turbūt balandžio kažkur vidurį, buvo pirmą kartą siūloma keisti laikiną pagrindinį įstatymą ir leisti pirkti žemę užsieniečiams. Šitą pasiūlymą išnešė į posėdį tuometinis aukščiausiosios tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis." Signataras Rolandas Paulauskas. Po Rolando Paulausko tokio pasakymo Vytautas Landsbergis yra bemaž pats svarbiausias LIETUVOS pardavėjas, LIETUVOS naikintojas. Dabar konstitucija yra pakeista seime be tautos valios taip, kad LIETUVOS piliečiai neteko prigimtinės teisės į protėvių išsaugotą savą žemę, o sukčiai galės laisvai ją išparduoti užsieniečiams. Referendumu stabdykim sukčių sumanytą LIETUVOS žemių išpardavinėjimą užsieniečiams. Dėl parašų rinkimo lapų kreiptis pas koordinatorius visoje LIETUVOJE, va čia zemesvardu.lt/kontaktai
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių