Valdantieji: nėra jokių galutinių „Snoro“ komisijos išvadų

Valdančiosios koalicijos atstovai tvirtina, kad Seimo laikinoji komisija, tyrusi „Snoro“ bankroto aplinkybes, nepatvirtino jokių išvadų, nes tam pritrūko balsų.

Todėl esą visas Seimas neturės teisinio pagrindo svarstyti tas išvadas, kurias patvirtino opozicijai priklausantys komisijos nariai ir kurias žada įregistruoti komisijos vadovas Valentinas Mazuronis.

Komisijos nariai pasiskirstė po lygiai

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje valdančiosios koalicijos atstovai pareiškė savo nuomonę apie išvakarėse įvykusį „Snoro“ komisijos galutinį posėdį, kuriame tvirtintos galutinės šios komisijos darbo išvados.

Dvylikos narių komisijoje šeši nariai priklausė valdančiajai koalicijai, kiti šeši – opozicijai. Seimo nutarimu komisijos vadovu paskirtas opozicijos atstovas V.Mazuronis.

Trečiadienį tvirtinant išvadas valdančiųjų atstovai nesutiko su kai kuriomis, pasak jų, neteisingomis, politizuotomis ir pernelyg radikaliomis formuluotėmis, todėl išėjo iš posėdžio ir paliko dirbti tik opozicijai priklausančius šešis komisijos narius.

Nepaisant to, po posėdžio komisijos pirmininkas V.Mazuronis paskelbė, kad išvados papunkčiui patvirtintos jau anksčiau, nors ir pripažino, kad galutinio balsavimo dėl jų nebuvo.  Tuo labiau, kad šiomis dienomis Lietuvos bankas pateikė dar daug įvairios medžiagos, kuri keičia vaizdą, kiek koreguoja kai kuriuos atsakymus

Papasakojo, kodėl išėjo iš posėdžio

„Mes iš tikrųjų prieš savaitę perėjome per visus atsakymų punktus, balsavome, tačiau sutarėme paskutiniame posėdyje grįžti prie jų, pažiūrėti suredaguotą tekstą, dar kartą padiskutuoti dėl kai kurių punktų ir tada tvirtinti galutines išvadas. Paskutiniojo komisijos posėdžio išvakarėse buvo paprašyta visų narių pateikti savo pasiūlymus.

Tėvynės sąjungos atstovas Jurgis Razma juos pateikė, bet prieš pat posėdį buvome informuoti, kad jų nenumatoma svarstyti. Po pusvalandžio derybų telefonu kolegos sutiko dar kažkiek padirbėti prie tų išvadų. Bet kai pamatėme, kad įjungtas balsavimo buldozeris, priimant politizuotas išvadas, nusprendėme nedalyvauti tame“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį kalbėjo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras.

Jo nuomone, negalima sakyti, kad posėdyje likę šeši komisijos nariai, tarp jų ir komisijos vadovas, priėmė kažkokį galutinį dokumentą, kuris galėtų būti teikiamas Seimui svarstyti.

„Manau, kad nėra pagrindo svarstyti to dokumento Seime, nes nėra jokių išvadų. Yra tik šešių komisijos narių iš dvylikos pareikšta nuomonė visais komisijai užduotais klausimais. Bet Komisijos darbo rezultato nėra. Nėra jokio baigiamojo dokumento“, - teigė S.Šedbaras.

Jeigu, pasak jo, Seimas balsų dauguma plenariniame posėdyje nuspręstų pritarti tai šešių komisijos narių pareikštai nuomonei, tuomet neaišku, „kokios tai bus teisės galios dokumentas, kas tai bus, nes Statutas tokios teisinės formos nenumato“.

S.Šedbaras ir kiti valdančiosios koalicijos atstovai neatmetė, kad Seimo teisininkams bei Etikos ir procedūrų komisijai gali tekti spręsti šią dilemą ir pareikšti savo nuomonę dėl to, ar laikinoji komisija „Snoro“ bankroto aplinkybėms tirti rezultatyviai baigė savo darbą.

Valdantieji nesutinka su išvadose opozicijos balsais pareikšta nuomone, jog Lietuvos bankas ir Vyriausybė esą skubotai ir nepakankamai pagrįstai pernai lapkritį ėmėsi veiksmų nacionalizuojant „Snoro“ banką.

Be to, pasak S.Šedbaro, „teisinis absurdas įrašyti, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas esą viršijo savo įgaliojimus surasdamas laikinąjį „Snoro“ administratorių ir pasirašydamas su juo sutartį dėl darbo“.

Dirbo darniai iki išvadų pateikimo

„Mes komisijoje veikėme darniai, efektyviai iki to momento, kai buvo pateiktos išvados. Nesutarimai prasidėjo tada. Dabar mes neturime jokio galutinio dokumento“, - sakė Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius.

„Pasakyčiau taip - „Snoro“ tango nepavyko sušokti, nes neatvyko viena iš pusių. Ir muzika buvo užsakyta netinkama“, - pridūrė jis.

Konservatorius Rimantas Dagys tvirtina, kad opozicijos balsais patvirtintose išvadose gausu nelogiškumų: „Įvardijamas buvęs Lietuvos banko valdytojas, kuris nelabai kontroliavo procesų. Bet vėliau paminima, kad ir dabartinė centrinio banko vadovybė irgi veikė blogai, nors būtent ji ėmėsi veiksmų, siekdama sutvarkyti padėtį „Snore“ ir neleisti sugriūti visai šalies komercinių bankų sistemai“.

Pasak R.Dagio, bet kuris Seimo narys turi teisę įregistruoti bet kokį projektą – nutarimo, rezoliucijos, pareiškimo ar įstatymo. „Bet kyla klausimas, kokiu pagrindu tai bus daroma šiuo atveju, nes galutinių visos komisijos balsavimu patvirtintų išvadų nėra“, - pastebėjo jis.

Žada registruoti

Tuo tarpu laikinosios bankrutuojančio banko „Snoras“ veiklos tyrimo komisijos vadovas Seime ketvirtadienį žada įregistruoti Lietuvos bankui nepalankias išvadas, kurioms pritarė tik pusė komisijos narių.

„Pasirašiau Seimo nutarimo projektą, kuriuo prašome Seimo pripažinti, kad komisija baigė darbą ir teikia išvadas bei prašo Seimo jas svarstyti arba nesvarstyti, priimti arba nepriimti - kažką su jomis daryti“, - BNS sakė komisijos pirmininkas V.Mazuronis.

Pasak jo, komisijoje dirbę šeši opozicijos nariai išvadas patvirtins savo parašais ir jos bus įregistruotos Seimo posėdžių sekretoriate.NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
Ir kam tas SNORAS berupi?Jo tokio jau nebera ir baikit nukreipineti vis ta kalba dar i ta susikta SNORA. Ar norit nukreipti nuo rimtesniu temu??? O gal nuo GARLIAVOJE ivykdyto neteiseto mergaites atplesimo nuo jos giminiu pries mergaites valia ir dideli pasipriesinima???Gal sitaip slepia savo tikruosius ir didziausius nusikaltimus,pav panaudojus pries Venckienes nelieciamybe,(o jai buvo pareiguno eilikio lauzomos rankos,issukinejamos?)Ir kad nuo viso sito sudo nusiplauti,dabar vis badoma nosimi i snora kurio nebera ir tiek,nes bankrutavo na ir tegul sau.

vytautas

vytautas portretas
kam berupi tas jusu snoras.Dirbkit geriau ta ka ir reiketu dabar dirbti.

gele

gele portretas
Saunuolis komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis. Jam pavyko issiaiskinti tiesa, kad bankroto procedura buvo nepamatuotai skubuota, o valdantieji, kaip visada, nenori pripazinti savo klaidu.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių