Skalūnų dujų žvalgybos priešininkai užtarėjų ieško keistais laiškais

Skalūnų dujų žvalgybos Lietuvoje priešininkai nenori susitikti su JAV bendrove "Chevron" ir išgirsti jos argumentų. Užuot pradėję diskutuoti, jie užtarimo ieško Rusijoje ir Baltarusijoje.

Nusprendė pasiskųsti

Trys susivienijimo "Būkime vieningi" nariai vakar išplatino keistą laišką Rusijos prezidentui Vladimrui Putinui ir Baltarusijos vadovui Aliaksandrui Lukašenkai, kuriame prašoma, kad šių valstybių vadovai užstotų žemaičius kovoje su skalūnų dujų žvalgyba Šilutės ir Tauragės rajonuose.

"Mes, žemaičiai ir lietuviai, suprantame, kad šiandien mūsų vertybės, mūsų bendra kultūra, tradicijos, pasaulėžiūra, šeimos vertybės paversti į Vakarų tuštybes. Mūsų tauta kantri, bet viskam yra ribos. Praradus viską, mums liko tik švarus geriamasis vanduo, kuris yra mūsų ir jūsų bendras turtas. Pastaruoju metu Žemaitijoje suintensyvėjo skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba.

Mūsų ir kitų šalių mokslininkai teigia, kad šis išgavimo būdas neišvengimai prives prie ekologinės katastrofos ir mūsų bendro geriamojo vandens užteršimo negrįžtamai. Kokiu būdu mes galėtume sustabdyti šitą ir kitus mums gresiančius bendrus pavojus?" – dėstoma V.Putinui ir A.Lukašenkai skirtame laiške.

Šį laišką pasirašė trys iniciatyvinės grupės "Būkime vieningi" nariais prisistatantys asmenys – Vygantas Kelertas, Vaidas Lekstutis ir Olegas Tytorenka.

V.Kelertas, dienraščio paklaustas, kodėl buvo nuspręsta užtarimo dėl skalūnų dujų žvalgybos ieškoti pas Rusijos ir Baltarusijos vadovus, nieko dorai paaiškinti nesugebėjo.

"O kam dar rašyti, jūs man pasakykite? Gal Obamai arba Barroso? Ar jūs nematote, kas vyksta? Vyksta visiškas tautos genocidas", – karščiavosi V.Kelertas.

Pasiteiravus, ar rašydami V.Putinui laiško autoriai nebijo būti apkaltinti pataikavimu Lietuvai gamtines dujas tiekiančiam Rusijos koncernui "Gazprom", pašnekovas dėstė, kad "Gazprom" čia niekuo dėtas, ir samprotavo apie kažkokių jėgų sąmoningai kuriamą priešpriešą tarp Rusijos ir Lietuvos.

Diskutuoti nepanoro

Laiškas V.Putinui ir A.Lukašenkai – ne vienintelis vakarykštis skalūnų dujų žvalgybos priešininkų akibrokštas. Šiandien turėjęs vykti skalūnų dujų žvalgybą ketinančios vykdyti bendrovės "Chevron" atstovų ir Žygaičių bendruomenės susitikimas buvo atšauktas, nes šie nusprendė jame nedalyvauti.

Šiandienos susitikime turėjo dalyvauti ne tik "Chevron" ir Žygaičių bendruomenės atstovai, bet ir mokslininkai bei Vyriausybės deleguoti specialistai.

Kaip pranešė Vyriausybės kanceliarija, susitikimu norėta suteikti galimybę "Chevron" bei Žygaičių bendruomenei pradėti dialogą ir aptarti rūpimus klausimus. Tačiau bendruomenė susitikime dalyvauti nepanoro, nes jo negalima filmuoti.

"Ši darbo sesija turėjo būti pirmoji, kurioje būtų buvę aptarti nerimą keliantys klausimai, įmonės veikla ir jos poveikis, išsklaidyta įtampa, susikaupusi per šį laikotarpį dėl įvairių spekuliacijų skalūnų dujų tema. Vyriausybei atsisakius leisti filmuoti šį uždarą susitikimą, Žygaičių bendruomenės pirmininkas atsiuntė laišką, kuriame teigiama, jog bendruomenės atstovai atsisako dalyvauti šiame susitikime", – teigiama Vyriausybės pranešime.

Regi "Chevron" klastą

Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas BNS sakė, kad filmuoti susitikimą norėta siekiant išvengti spekuliacijų.

"Praeitą savaitę penki mūsų bendruomenės nariai gavo vardinius kvietimus. Derinant susitikimą, iškėlėme sąlygą, kad galėtų dalyvauti daugiau žmonių. Buvo pasiūlyta, jog aštuoniese galėtume dalyvauti. Su tuo mes sutikome, tačiau prašėme, kad leistų ir filmuoti, taip norime išvengti dviprasmybių – žinome "Chevron" klastą. Kita priežastis – parodyti bendruomenei", – BNS sakė J.Nairanauskas.

Pasak jo, pirmadienį premjero atstovei Evelinai Butkutei-Lazdauskienei pareiškus, kad dalyvavimo sąlygos nebus keičiamos, buvo atsisakyta dalyvauti apskritai.

J.Nairanauskas teigė, kad susitikime bendruomenės atstovai būtų išsakę savo poziciją dėl vilkinamų sprendimų, susijusių su skalūnų dujų konkursu, ir dėl to daromos žalos Lietuvai.

Reikalauja susitarti

"Chevron" pranešė, kad susitikime bendrovės atstovai ketino aptarti esamą situaciją dėl skalūnų dujų gavybos ir sustabdyti iškraipytos informacijos sklaidą.

"Apgailestaujame, kad Žygaičių bendruomenės lyderiai atšaukė savo planus susitikti su nepriklausomais mokslininkais, Vyriausybės bei įmonės "Chevron" atstovais. Ketinome konstruktyviai, atvirai, pasitelkdami faktus aptarti situaciją. Tai būtų padėję atskirti tikrą informaciją nuo suklastotos ir sustabdytų tolesnį iškraipytos informacijos apie angliavandenilių paiešką bei gavybą Lietuvoje plitimą", – teigiama "Chevron" pranešime.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad "Chevron" skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoja gali būti paskelbta tik tada, kai sutars su vietos bendruomenėmis ir bus atliktas poveikio aplinkai vertinimas.

Ieškoti dujų ir naftos Šilutės bei Tauragės plote, kur, kaip manoma, yra skalūnų dujų, pretenduoja tik "Chevron". Vietos bendruomenės priešinasi žvalgybai ir gavybai teigdamos, kad dėl gavybos technologijų gali būti teršiama aplinka.NAUJAUSI KOMENTARAI

KKK to ai

KKK to ai portretas
Argi butina rasyti apie tai kas buvo pries kara? Gal geriau rasyti kaip siais laikais,komunistai karu su buvusiais komunistais konservatoriais, praso pagalbos pas amerikoniska UABa shevrona. Mainais siulydami ir Lietuva ir Zemaicius. Visai kaip viduramziais...

T

T portretas
Tas laiškas svarbus tiek pat, kiek šūdpopieris , nuleistas į klozetą. Bet kai kas pradėjo skelbti, kad "buvo nuskandintas rimtas popierius". Po to dar kai kas pradėjo skelbti "prieš tai kaip nuskandinti, su tuo popierium buvo nusivalytas užpakalis". Šiandien skaitom "tie, kas susivalė užpakalį ir nuleido rimtą popierių į klozetą - yra valstybės priešai".Tetrūksta, kad koks saugumo vadas pasakytų "rimtų popierių skandintojai finansuojami rusų". Prognozuočiau, kad tradiciškai kokia nors "visuomenės nuomonės tyrimo agentūra" netrukus darys apklausą "kaip visuomenė vertina rimtų popierių skandintojus".Klausimus suvartys taip, kad būtų galima išvadose kokiam delfyyyje parašyti "Jei rinkimai vyktų savaitgalį, už šūdpopiierių skandintojus balsuotų penktadalis rinkėjų". Ir iš tiesu, atsirastų nemažai palaikančių. Nelabai jie suprastų patys, ką čia palaiko, bet bėgiotų po miestus rinkdami parašus už ką nors, arba ką nors paišydami kreidelėmis.Grubliauskas tradiciškai dūda papūstų.Iš įpratimo :)

ai

ai portretas
Tie radikalai nieko bendro neturi su Žygaičių bendruomene, kam juos į vieną vietą plakti. Apie juos reikia rašyti temoje apie tai, kaip komunistai prieš karą prašė TSRS pagalbos.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių