Unikalios darbuotojų paieškos priemonės

Darbo pasiūlymai skelbiami net reklaminiuose stenduose, tačiau ir tai nepadeda surasti personalo

Darbo pasiūlymai skelbiami net reklaminiuose stenduose, tačiau ir tai nepadeda surasti personalo

Neslūgstant įtampai darbo rinkoje, kai kurie darbdaviai imasi išskirtinių priemonių ieškoti darbuotojų. Viena transporto bendrovė skelbimą su darbo pasiūlymu iškabino greitkelyje Vilnius–Klaipėda.

Kelyje ieško vairuotojų

Tikriausiai ne vienas darbdavys šiomis dienomis ties Žiežmariais pavydžiu žvilgsniu palydi reklaminį stendą, kuriuo skelbiama: „reikalingi autovežių vairuotojai“. Stambiu šriftu lietuvių ir rusų kalbomis atspausdintą darbo skelbimą užsakė transporto bendrovė „Kapratas“. Taip tikėtasi pasiekti kuo platesnę tikslinę žmonių grupę – vairuotojus, kurių greitkeliu iš sostinės į uostamiestį per dieną pravažiuoja tūkstančiai.

„Daug tikėjomės iš šio projekto, tačiau kol kas pasidžiaugti padidėjusiu kolektyvu negalime“, – apgailestavo bendrovės „Kapratas“ direktoriaus pavaduotoja Ilma Varinauskaitė.

Kreipiasi atsitiktiniai asmenys

Įmonės Transporto skyriaus vadovė Edita Ilgūnaitė skaičiavo, kad į skelbimą kasdien atsiliepia iki dešimt žmonių, tačiau retas iš jų – potencialus darbuotojas.

„Ieškome tolimųjų reisų vairuotojų, o skambina nepatyrę asmenys, neturintys E kategorijos vairuotojų pažymėjimų. Galbūt skelbimas neinformatyvus“, – svarstė E.Ilgūnaitė. Reklaminis stendas greitkelyje stūkso jau daugiau kaip savaitę.

„Kaprato“ vadovai darbuotojų netradiciniais būdais yra ieškoję ir anksčiau. Neseniai vairuotojų buvo ieškota užsienyje, tačiau pavyko įdarbinti tik kelis.

Šiuo metu bendrovėje dirba 30 tolimųjų reisų vairuotojų, jie automobilvežiais gabena automobilius iš Belgijos,Vokietijos, Italijos ir kitų Europos valstybių.

Originalumas pasiteisina

Pasak žmogiškųjų išteklių valdymo bendrovės „Akrisida“ projektų vadovo Aro Mileškos, darbuotojų paieška pastaruoju metu tampa sudėtingu uždaviniu verslininkams.

„Geriausius darbuotojus pritraukti pavyksta tiems darbdaviams, kurie negaili investicijų įmonės įvaizdžiui formuoti ir randa netradicinių darbuotojų paieškos priemonių“, – vardijo A.Mileška.

„Kaprato“ pasitelktą darbuotojų paieškos būdą jis įvertino kaip vieną geriausių naujai besikuriančioms įmonėms ar gamybos apimtis didinantiems ūkio subjektams.

„Tokios rinkodaros priemonės paprastai būna veiksmingos“, – pabrėžė žmogiškųjų išteklių valdymo bendrovės atstovas.

Vis dėlto dauguma įmonių darbuotojų vis dar ieško tradiciškai: viešina darbo skelbimus, kreipiasi į darbo biržas. Tiesa, kai kurie darbdaviai būsimus darbuotojus stengiasi privilioti siūlydami išskirtines sąlygas: papildomą pensijos ar sveikatos draudimą, o kartais – net nemokamus pietus ar nemokamą kelionę į darbą ir atgal.

Bedarbių mažėja

Kauno darbo biržos duomenimis, per šiuos metus bus sukurta apie 50 tūkst. naujų darbo vietų. Labiausiai daugės darbo vietų paslaugų ir statybos sektoriuose.

Prognozuojama, kad šių metų trečią ketvirtį darbo pasiūla Kaune labiausiai didės aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą turintiems šių profesijų atstovams: pardavimo ir transporto vadybininkams, buhalteriams, administratoriams, apskaitininkams, inžinieriams elektrikams, kompiuterių sistemų specialistams, bendrojo ugdymo ir anglų kalbos mokytojams, bendrosios praktikos slaugytojams ir statybos darbų vadovams.

Iš profesinio pasirengimo atstovų labiausiai reikalingi pardavėjai-kasininkai, virėjai, padavėjai, barmenai, siuvėjai, vairuotojai, šaltkalviai, suvirintojai, elektrikai, staliai, plataus profilio statybininkai.

Darbo vietų daugėja

„Tik įdėti skelbimo į laikraštį jau nepakanka“, – konstatavo Lietuvos darbo biržos (LDB) Užsienio ryšių skyriaus vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams Birutė Balynienė.

LDB bendradarbiauja su 43 tūkst. darbdavių – tai yra beveik 58 proc. visų šalyje veikiančių įmonių. Liepos mėnesį darbo birža galėjo pasiūlyti 22,4 tūkst. laisvų darbo vietų – beveik šeštadaliu daugiau negu pernai liepą. Iš jų 21,4 tūkst. neterminuotam darbui ir 0,9 tūkst. pagal terminuotas sutartis. Nuo metų pradžios įregistruota apie 80 tūkst. laisvų darbo vietų, tai 13 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių