Tendencija: renkasi pigias, bet ypač degias statybines medžiagas

Specialistai pastebi, kad dažnas, statantis ar renovuojantis būstą, renkasi pigias, tačiau ypač degias statybines medžiagas. Todėl kilus gaisrui, ugnis išplinta žaibiškai. Prasčiausia padėtis – privačiame sektoriuje. Gyventojų sąskaita dažnai taupo mažos bendrovės, statančios individualius ar sublokuotus namus.

Renovuojant daugiabučius ar statant naujus, taip pat visuomeninės paskirties objektus taikomas griežtas reikalavimas – statybose naudoti tik nedegias medžiagas.

Tačiau privačiame sektoriuje situacija kiek kitokia. Dažnas gyventojas ar nedidelės statybos įmonės taupydami renkasi pigias, tačiau nesaugias medžiagas, ypač sienoms apšildyti. Toks statybininkų godumas, kilus gaisrui, gali brangiai kainuoti.

„Ypač tie, kurie pardavinėja keturbučius, blokuotus namelius, steigiasi taupydami naudoti analogiškas medžiagas – putų polistirolus, kurios žymiai pigesnės, pvz., atitinkamo storio medžiagos [kaina] skiriasi 20 litų už kvadratą, net ir daugiau“, – pasakoja statybų bendrovės direktorius Steponas Laurynas.

Skaičiuojama, kad dėl degių medžiagų gaisras pastate gali plisti net kelis kartus greičiau, o kokybiškos medžiagos tampa patikima užtvara nuo ugnies.

„Šiuolaikinės medžiagos ir technologijos gali turėti privalumų, bet kilus gaisrui jos gali padidinti temperatūrą ir paspartinti ugnies plitimą. Liepsnos ir ne ką mažiau pavojingi dūmai plinta ne tik greičiau, bet ir daug plačiau nuo gaisro židinio vietos, sukeldami pavojų visame pastate“, – aiškina „Fire Safe Europe“ generalinis direktorius Billas Duncanas.

Statybų kokybę prižiūrinčios institucijos tik skėsčioja rankomis. Esą kontroliuoti statybas privačiame sektoriuje sudėtinga.

„Daug dalyvių prižiūri, kad statybos metu viskas būtų padaryta taip, kaip numatyta projekte. Kalbant apie galutinį rezultatą, yra tokių darbų, kurie yra paslėpti, ir komisija remiasi tik dokumentais, todėl pasakyti, ar tai, kas paslėpta, yra teisingai panaudota, ar ne, mes negalime. O atsakomybę prisiima veikiantys statybos subjektai“, – teigia Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Audrius Čiuplys.

Pagal 100 tūkst. gyventojų tenkantį žuvusiųjų gaisruose skaičių Lietuvoje liepsnos pasiglemžė beveik penkis kartus daugiau gyvybių nei Lenkijoje. Šis mūsų šalies rodiklis yra vienas aukščiausių Europos Sąjungoje. Pagrindinės gaisrų priežastys kasmet nurodomos tos pačios: neatsargus žmonių elgesys su ugnimi, žolės deginimas, netvarkingos krosnys ar elektros įranga, taip pat – neatsargus rūkymas.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai. Planuokim didžiausiųjų permainų ir pasitvarkymų laikmetį. Suteikim galias doriems Lietuvos patriotams kurti tobulą laimingų žmonių bendruomenę – didingą Lietuvos valstybę.

Zilvius

Zilvius portretas
Del polistirolo tai cia gerbiamas direktorius nusisnekejo, Visam pasaulyje naudojamas tas polistirolas ir niekas nemato problemu.Juolab kad polistirolas paprastai naudojamas tik fasadu siltinimui ir veliau jis uztinkuojamas, tad galimybe, kad jis po tinku degtu beveik lygi nuliui.Cia ryskiai kazkas nepatenkintas, kad mazai nuperkama brangiu medziagu, nera biznio :)Tai va reikia pagasdinti.Plius kitas momentas.Namai statomi pagal projektus ir juose isspecifikuojamos kokias medziagas ir kur galima naudoti, projektai turi praeit ekspertize.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių