Teismas: rinkliavos už nakvynę Druskininkuose - teisėtos

Pernai vasarą Druskininkuose įvestos rinkliavos už nakvynę yra teisėtos, nutarė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi Druskininkų savivaldybės tarybos pernai balandį priimtą sprendimą bei įvestas rinkliavas, konstatavo, kad sprendimai neprieštarauja Konstitucijai, Rinkliavų įstatymui ir teisinio tikrumo bei teisėtų lūkesčių principams, pranešė teismas.

Druskininkų savivaldybė nuo praėjusių metų vasaros sezono pradžios įvedė naują mokestį už naudojimąsi miesto viešąją infrastruktūra - už kiekvieną naktį viešbučiuose, SPA centruose ar sanatorijose poilsiautojai turi sumokėti po 2 litus.

Į teismą kreipęsi Seimo nariai Valentinas Mazuronis, Antanas Baura, Jurgis Razma, Valentinas Mazuronis, Erikas Tamašauskas ir Algis Čaplikas tikino, kad rinkliavos pažeidė Rinkliavų įstatymo 11 straipsnį, bei konstitucinį asmenų lygybės principą.

„Pareiškėjams nebuvo aišku, kodėl rinkliavą turi mokėti būtent apgyvendinimo paslaugų teikėjai ir kodėl jos neturi mokėti jokios kitos panašioje padėtyje esančios ūkio subjektų grupės“, - nurodė LVAT.Teisėjų kolegija įvertino, jog viešbučių, SPA centrų ir sanatorijų valdytojai, teikdami paslaugas Druskininkų kurorte ir gaudami iš to pajamas, patys naudojasi kurorto infrastruktūra.

„Teikdami apgyvendinimo paslaugas Druskininkų mieste, apgyvendinimo paslaugų teikėjai neabejotinai gauna tam tikrą naudą iš Druskininkų kurorto viešosios infrastruktūros, kadangi kurorto infrastruktūros kokybė neabejotinai lemia ir pageidaujančiųjų gauti apgyvendinimo paslaugas Druskininkų mieste skaičių.“, - rašoma teismo pranešime.

Teismas taip pat konstatavo, kad toks apgyvendinimo paslaugų teikėjų išskyrimas nėra diskriminacinis, nes būtent apgyvendinimo paslaugų teikėjai, anot teismo, daugiausiai naudojasi sutvarkyta kurorto viešąja infrastruktūra, jie gauna iš jos „aiškiausiai identifikuojamą, betarpišką naudą“.

Sprendimo, ar rinkliavos buvo teisėtos, buvo laukta ir kai kuriuose kurorto sanatorijų ir miesto valdžios ginčuose. Druskininkų valdžia teismui buvo apskundusi vieną didžiausių miesto sanatorijų „Eglė“, kuri buvo nesumokėjusi 60 tūkst. litų rinkliavų, teismas tuomet nutarė laukti, ar aukštesnės instancijos teismo sprendimo, ar dviejų litų už naktį rinkliavą Druskininkų valdžia nuo 2011 metų vasaros ėmė teisėtai.Įvedusi rinkliavą, Druskininkų savivaldybė skaičiavo, jog per metus tikimasi surinkti apie 1,5 mln. litų.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas spaudai yra aiškinęs, jog už investicijas į gatvių remontą, gėlynų, skverų apželdinimą ir kitus darbus neturi mokėti tik nuolatiniai kurorto gyventojai, tačiau savivaldybės metų vidury įvestas nakvynės mokestis sanatorijų, poilsio namų, viešbučių vadovams sukėlė pasipiktinimą.

Druskininkuose per metus apsilanko ir praleidžia bent vieną naktį daugiau kaip 200 tūkstančių svečių, daugiausia rusų, lenkų ir baltarusių.


Šiame straipsnyje: Druskininkairinkliava

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaidas

Vaidas portretas
Valio, teisybė nugali. Nes jei mokestis yra, tai kodėl druskininkietis studentas jo nemoka Vilniui?

Hm

Hm portretas
O aš galvojau, kad vietine infrastruktūra vietiniai pirmiausia ir daugiausia naudojasi... Tai gal reikėtų iš pačių druskininkiečių už kiekvieną Druskininkuose pragyventą dieną rinkliavas rinkt? Šiaip tai panašu, kad tokios ir panašios rinkliavos - tik repeticija... Valdininkai tikrina žmonių kantrybę prieš kvėpavimą apmokestindami.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių