Teismas pripažino „Snoro“ banką bankrutavusiu

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį pripažino, kad pernai lapkritį nacionalizuotas „Snoro“ bankas yra bankrutavęs ir bus likviduojamas.

„Banko bankroto administratorius rugpjūčio 6 dieną teismui pateikė prašymą pripažinti “Snorą„ bankrutavusiu ir likviduojamu. Trečiadienį teisėjas Andžejus Maciejevskis šį prašymą patenkino“, - BNS pranešė Vilniaus apygardos teismo atstovas spaudai Gintautas Stalnionis.

Pasak jo, teismo nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui.„Šis teismo sprendimas formaliai reiškia, kad kelio atgal nebėra, ir “Snoro„ bankas nebebus atgaivintas“, - BNS sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Anot jo, Vilniaus apygardos teismo nutartis tikriausiai neturėtų būti apskųsta, nes sprendimus dėl „Snoro“ banko ateities priima kreditorių komitetas, kuriame dominuoja valstybės kontroliuojamas Indėlių draudimo fondas.„Snoro“ kreditorių komitetas liepos 19 dieną nusprendė, kad „Snoro“ bankas bus likviduojamas ir įpareigojo banko bankroto administratorių Neilą Cooperį kreiptis į teismą.

Kreditorių komiteto pirmininkė, Indėlių draudimo fondo laikinoji vadovė Aurelija Mažintienė tuomet teigė, kad teismui priėmus sprendimą dėl banko likvidavimo, galės visa apimtimi prasidėti banko turto realizavimo ir kitos bankroto procedūros. A.Mažintienė neprognozavo, kiek laiko galėtų užtrukti banko likvidavimo procesas, nes turto yra daug ir jo realizavimas nebus greitas.

„Snoro“ kreditorių neginčijami reikalavimai siekia 6,523 mlrd. litų. Indėlių draudimo fondo reikalavimas siekia 4,053 mlrd. litų, tačiau teismas kol kas pripažino tik 3,799 mlrd. litų.

„Snoro“ banko grynoji turto vertė pernai lapkričio viduryje buvo 2,756 mlrd. litų mažesnė už jo įsipareigojimus, todėl bankas buvo paskelbtas nemokiu. Jo grynasis turtas lapkričio 16 dieną buvo 4,416 mlrd. litų, tuo tarpu įsipareigojimai siekė 7,172 mlrd. litų.

Buvusiems „Snoro“ akcininkams Raimondui Baranauskui ir Vladimirui Antonovui yra pareikšti įtarimai dėl maždaug apie 1,7 mlrd. litų vertės banko turto pasisavinimo. Lietuvos prokurorai yra pateikę Europos arešto orderį dėl jų suėmimo.Pernai lapkričio 16-ąją nacionalizuotam bankui „Snoras“ bankroto byla iškelta gruodžio 7-ąją.


Šiame straipsnyje: SnorasSnoro bankrotas

NAUJAUSI KOMENTARAI

skorpionas

skorpionas portretas
Vilniaus apygardos teismo sprendimas pripažinti “Snorą” bankrutavusiu ir likviduojamu yra niekinis, nes nebuvo atlikti nei nepriklausomas finansinis auditas, nei banko turto vertinimas. Tik bananų respublikų ir Lietuvos teismai gali pripažinti “Snorą” bankrutavusiu ir likviduojamu vadovaujantis Freakly, Neias Cooperio ir jų parankinių ar LB, neturinčių licenzijos banko auditavimui ar turto vertinimo veiklai, „įrodymais“. SNORAS ne bankrutavo, o jį užgrobė plėšikai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas, jų bendrininkai Freakley ir jo parankiniai, bei Generalinė prokuratūra, kurie banko užgrobimui ruošėsi iš anksto. Buvo iš anksto paruošti specialiai „Snoro“ užgrobimui reikalingi įstatymų projektai, prokuratūroje pravesti pasitarimai, pasamdytas Freakley ir t.t.. Šias aplinkybes patvirtina ir laikinosios komisijos, tyrusios „Snoro“ žlugimą išvados, kurios objektyviai atspindi įvykių eigą užgrobiant “Snorą”. Vilniaus apygardos teismas priėmęs sprendimą pripažinti “Snorą” bankrutavusiu ir likviduojamu tapo Banko SNORAS plėšikų bendrininku. Akivaizdu, kad Freakley ir jo komandos darbo užmokestis buvo padidintas du kartus ir daugiau, iki 5 mln. Eurų, todėl, kad Freakley pakeistų savo pirminę išvadą pateiktą 2011-11-17 viešai spaudos konferencijoje, kad AB bankas „Snoras“ yra likvidus ir mokus. Išsiderėjęs, kad darbo užmokestis būtų padidintas du kartus ir daugiau Freakley pareiškė, kad neva vertėjai klaidingai išvertė jo žodžius. Taigi, Freakley ir jo komandos darbo užmokestis buvo padidintas du kartus ir daugiau ne už darbą, o už bendrininkavimą nusikaltimo padaryme. Yra pakankamas pagrindas teigti, kad: 1. Nacionalizuotas bankas „Snoras“ buvo likvidus, mokus ir jo perspektyva buvo stabili. 2. Lietuvos bankas vykdė kenkėjišką veiklą banko „Snoras“ akcininkų, kreditorių ir obligacijų turėtojų atžvilgiu. 3. Vyriausybė ir Lietuvos bankas, gavę Grybauskaitės nurodymą, yra banko „Snoras“ užgrobimo ir tyčinio bankroto organizatoriai ir vykdytojai. Banko SNORAS plėšikai apiplėšė ne Antonovą ir Baranauską, o apie 150 tūkstančių fizinių ir juridinių asmenų. Banko SNORAS plėšikai turi būti teisiami ir sėdėti kalėjime, o ne Prezidentūroje, Seime ar Vyriausybėje.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių