Taksistai turės registruoti taksometrus ir pildyti apskaitos žurnalus

Kiekvienam keleiviui taksi vairuotojai privalės išduoti kvitą, patvirtinantį, kad už suteiktas paslaugas buvo sumokėta. Planuojama, kad nauja tvarka įsigalios kiek vėliau šiemet arba kitąmet. 

Bet taksi versle tam tikri pokyčiai laukia jau nuo šių metų gegužės 1 dienos. Pirmadienį Vyriausybės pasitarime svarstyta, kaip užtikrinti pajamų už suteiktas taksi vežimo paslaugas tinkamą apskaitą. 

„Nuo gegužės 1 dienos laukia du svarbiausi pasikeitimai šioje srityje – prievolė registruoti kiekvieną taksometrą Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) ir kiekvienam taksistui vesti pajamų apskaitos žurnalą“, - informavo VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas. 

Pasak jo, įgyvendinti šias priemones jau nuo gegužės yra pasirengta: „Jokių trukdžių, kliūčių nėra, visos formos patvirtintos, vyksta parengiamasis darbas“. 

Taksometrų privalomas registravimas VMI ir specialių pajamų apskritos žurnalų pildymas taps žingsniais, įgyvendinant dar vieną priemonę, kuri valstybei leis efektyviau apskaityti taksi pajamas - įpareigoti taksi vairuotojus privalomai išduoti kvitą kiekvienam keleiviui, kuriam suteikta taksi paslauga. A.Klerauskas priminė, kad pagal dabar galiojančią tvarką kvitai išduodami tik klientui paprašius tai daryti.

Tačiau kada bus įgyvendinta tvarka įpareigoti taksistus išduoti kvitus, kol kas neaišku. Esą tai bus padaryta po to, kai bus parengti visi reikiami teisės aktai. Todėl, pasak A.Klerausko, ši tvarka gali būti įgyvendinta vėliau šiemet arba nuo Naujųjų metų. 

Anot pareigūno, visi taksi automobiliai su įrengtais taksometrais šiemet turės atvykti į VMI ir įregistruoti juos. „Vėliau kiekvieną darbo dieną kiekvienas taksistas turės vesti pajamų apskaitą, pildyti atitinkamos formos žurnalą“, - pridūrė jis. 

Paklaustas, kaip taksi vairuotojai reaguoja į pakeitimus, A.Klerauskas atsakė: „Didžiuosiuose regionuose VMI rengia susitikimus su taksistais. Galima sakyti, kad susitikimai Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje vyko gana konstruktyviai, taksistai pakankamai geranoriškai tai priėmė“.  

VMI jau anksčiau informavo, kad šiemet nuo gegužės 1 dienos įsigaliojus Keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi taisyklių pakeitimams turės būti pildomas kiekvieno taksometro kasos operacijų žurnalas. Jo formą nustatė VMI. Taksometro kasos operacijų žurnale turės būti užregistruotos visos per darbo dieną gautos pajamos.

Atkreipiamas dėmesys, kad Taksometro registravimo VMI ir jo dokumentų pildymo taisyklėse numatyta, jog tuo atveju, kai taksometras naudojamas su spausdintuvu, Taksometro kasos operacijų žurnalas pildomas supaprastinta tvarka.

Norintys užsiimti taksi veika galės tai daryti savarankiškai dirbdami pagal individualios veiklos pažymą, tačiau jau nuo gegužės taksistai kasdien ir tiksliai privalės pildyti specialų žurnalą.

Atkreipiamas dėmesys, kad jeigu gyventojas pasirinko taksi individualią veiklą vykdyti ją įregistravus mokesčių inspekcijoje, jo pajamoms priskiriamos gyventojo pajamos, kurias jis gauna iš šios individualios veiklos. Atėmus pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą leidžiamus atskaitymus, jos apmokestinamos taikant 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą.


Šiame straipsnyje: taksitaksistaikvitasmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

copy

copy portretas
vytas 2011-08-21 18:37 nesuprantu is kur jus tokius vejus rasinejat.... dar karta rasau kokia yra taksisto duona siauliuose atiduodi i menesi sefui 600-700lt jei dirbi su savo masina,toliau kuras,technikine,remontas,padangos,tak sometras,racija,lipdukai,draudimasir visa kita tavo galvos skausmas.lieka kapeikos pradirbau 15 metu dabar radau kita darba uz minimuma.ir ne tarife esme,o kad sefai uzsiplesia nerialius pinigus..visi zino kaip tarifas pakyla per naujus metus..jus galvojat kad tuos pinigus pasiima taksistai ne velnio mums pries naujus smarkiai pakelia mokescius ir mes sumokam mokescius ir per ta menesi turim uzdirbti ir kitam menesiui,nes sausi buna sakes klientu nera...patiko tas darbas bendrauti su zmonem visko budavo ir smagu ir graudu ir moteris vezi verkiancias ir paguosti reikia ir mustynės ir is po avariju zmones vezi kurie neteko artimuju ir pats bliauni visko buvo ir peili pakisinejo ir kolegas leki ginti dejes ant visu eismo taisykliu... bet nebeisgyvenam is to darbo...taksistai liko tik seneliai kuriems nebera kur eiti ir keli jauni kurie neuzsibuna... taip kad cia toks pats darbdaviu genocidas kaip ir kitose srityse...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių