„Švyturio Ekstra“ – geriausias pasaulio alus

Klaipėdos „Švyturio Ekstra“ alus įkopė į pasaulinį aludarių Olimpą ir nuo šiol oficialiai gali vadintis geriausiu pasaulyje alumi savo klasėje.

Šiam alui suteiktas prestižiškiausių pasaulinių alaus varžybų, 2012 m. Pasaulio alaus taurės („World Beer Cup“), aukso medalis – tokia žinia Klaipėdos aludarius pasiekė iš JAV San Diego mieste įvykusio konkurso.

„Švyturio Ekstra“ aukso medaliu apdovanotas Dortmundo stiliaus lagero kategorijoje, kuris aplenkė dar 38 „Dortmunder / Export“ ir „German-Style Oktoberfest“ alaus stiliaus konkurentus iš viso pasaulio. Lietuviškas alus šioje kategorijoje aplenkė alų iš Vokietijos, kuris laikomas šio alaus stiliaus tėvyne.

„Aludaris, šiame konkurse laimėjęs aukso medalį, tvirtai žino, kad jo alus yra geriausias savo katogorijoje alus pasaulyje, – „Ekstros“ laimėjimą komentuoja Barbara Fusco, JAV aludarių asociacijos, nuo 1996 m. rengiančios „Pasaulio alaus taurę“, prekybos ir rinkodaros vadovė. – Ne veltui šis konkursas vadinamas alaus olimpiada – jis suvienija geriausius aludarius iš įvairių pasaulio kampelių. Pasauliniai alaus ekspertai „World Beer Cup“ vertina alaus išvaizdą, aromatą ir skonio kokybę, kaip geriausiai subalansuotą ir atitinkančią savo stiliaus reikalavimus.“

„Man norisi parodyti šį laimėjimą kaip pavyzdį, kad lietuviai gali kurti geriausius pasaulyje gaminius. Reikia nebijoti užsibrėžti aukščiausius tikslus ir nuosekliai jų siekti. Tokie laimėjimai atneša didžiulę naudą ne tik įmonei, bet ir visai Lietuvos pramonei, gerokai pakelia mūsų gaminių kokybės vertinimą“, – sveikindamas „Švyturį“ su apdovanojimu sakė Lietuvos žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Pagrindas – Kokybės deklaracija

„Esu įsitikinęs, kad šį tarptautinį įvertinimą, kuris reiškia, kad „Ekstra“ yra geriausias savo kategorijos alus pasaulyje, lėmė labai sugriežtintas dėmesys mūsų alaus kokybei. Prieš dvejus metus, švęsdami „Ekstros“ jubiliejų ir paskelbę Kokybės deklaraciją, iškėlėme šiam alui ukščiausius kokybės reikalavimus. Tai, kad mums pavyko jų nuosekliai laikytis, ir lėmė, kad švenčiame šią pergalę“, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Pasak „Švyturio“ vyriausiosios aludarės Džuljetos Armonienės, tokie laimėjimai tik įrodo, kad uostamiesčio aludariai neatsilikdami nuo pasaulinių tendencijų išlaiko aukščiausią kokybę. Anot jos, išvirti geriausią pasaulyje „Dortmunder / European Export“ alų leido tai, kad šis alus nuo pat pradžių gaminamas natūraliai, nenaudojant pagreitinimo technologijų, žaliavoms taikant aukštus ekologiškumo standartus. „Švyturio Ekstros“ gamyboje nenaudojamos jokios šiuolaikinės fermentavimo pagreitinimo ar misos skiedimo technologijos. „Švyturio Ekstra“ verdamas tik iš vandens, lietuviško miežių salyklo, trupučio ryžių, pridedant karčiųjų ir aromatinių Spalter Select apynių, auginamų tik Bavarijos Halertau ir Špalto regionuose, kur geriausios klimato sąlygos apyniams auginti Europoje, bei alaus mielių.

Sugriežtinti reikalavimai

Alus „Švyturio Ekstra“ Pasaulio alaus taurės konkurse 2000-aisiais yra laimėjęs sidabro medalį. Pasak aludarės, dvylika metų išlaikyti aukščiausią kokybę pavyksta tik griežtai kontroliuojant.

„Mes dirbame pagal „Carlsberg“ kokybės vertinimo sistemą, o „Ekstrai“ net ši sistema yra sugriežtinama, nukrypimo nuo tikslo negali būti. Šiam alui naudojamam salyklui, apyniams, mielėms taikomi kur kas griežtesni reikalavimai, nei numato Lietuvos alaus gamybos reglamentas. Todėl ir sugebame kas dieną „Ekstrą“ padaryti būtent tokią – geriausią“, – dėsto Dž.Armonienė.

Apie Pasaulio alaus taurę („World Beer Cup“)

Amerikos aludarių asociacijos organizuojamas didžiausias pasaulio alaus kokybės konkursas, dar vadinamas alaus olimpinėmis žaidynėmis, vyksta kas dvejus metus.

Devintą kartą surengta Pasaulio alaus taurė pasižymėjo rekordiniu dalyvių skaičiumi – šį kartą joje varžėsi net 799 alaus daryklos iš 57 šalių, kurios konkursui pateikė 3921 alaus rūšį iš viso 95-iose alaus kategorijose.

Vidutiniškai vienai kategorijai buvo pateikta 41,2 alaus rūšies.

Alų aklosios degustacijos būdu vertino 211 ekspertų iš 27 pasaulio šalių. Pasauliniai alaus ekspertai „World Beer Cup“ vertina alaus išvaizdą, aromatą ir skonio kokybę, kaip geriausiai subalansuotą ir atitinkančią savo stiliaus reikalavimus. Degustacijos vyko gegužės 1 ir 2 d. San Diego mieste, Kalifornijoje.

„Švyturio Ekstra“ šiais metais yra vienintelis Baltijos šalių alus, „Pasaulio taurėje“ apdovanotas aukso medaliu.


Šiame straipsnyje: švyturio alus

NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
O cia tas kur Klaipedoje VERDA ar kur Utenoj pilsto?

Benas

Benas portretas
Smulkmena- vienoje is simto rusiu. Bet vistiek tai yra didelis pasiekimas.

LLL

LLL portretas
Pas amerikonus yra viskas "pasaulio" nugalėtojai, net jei tik vienas atstovas ne iš JAV. O šiaip, tai skoniui patarėjų nėra, kiekvienas renkasi kas patinka jam labiausiai. Alus puikus, bet laimėjimas ne Europoje, tai nėra aukščiausias lygis. Amerikonų skonis skiriasi nuo europiečių
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių