Sutarta nebesieti MMA didinimo ir darbo santykių liberalizavimo

Vyriausybė ir Trišalės tarybos partneriai po diskusijų pirmadienį sutarė nebesieti MMA didinimo ir darbo santykių liberalizavimo.

Liberalesnių darbo santykių sutarta siekti, skatinant kolektyvines sutartis.Premjeras Andrius Kubilius tebesiūlo minimalią mėnesio algą (MMA) nuo liepos didinti 50 litų, tačiau sutiko atskirti MMA didinimo ir darbo santykių liberalizavimo klausimą. Dar 50 litų MMA jis siūlė didinti nuo kitų metų sausio, jei Trišalė taryba, o vėliau - ir Seimas pritars Darbo kodekso pataisoms.

Profsąjungos ir darbdaviai tebereikalauja MMA didinti 100 litų, o darbo santykių liberalizavimo, anot jų, galima pasiekti per kolektyvines sutartis.„Didžiąją dalį laiko skyrėme Darbo kodekso pataisų svarstymui. Matome visas galimybes, kad antradienį Trišalė taryba didžiajai daliai nuostatų pritars. Taip ir sutarėme, kad gali būti dviem paketais viskas sprendžiama“, - pirmadienį po Trišalės tarybos posėdžio žurnalistams sakė A.Kubilius.

Trišalėje taryboje partneriai pirmadienį sutarė dėl 15-kos iš maždaug 30 darbo santykių liberalizavimo punktų.„Profesinės sąjungos ir nemaža dalis darbdavių kelia (klausimą - BNS), kad darbo santykių nemaža dalis lankstumo galėtų būti perkeltos į kolektyvines sutartis, kurių plėtra galėtų būti paskatinta“, - sakė premjeras.

Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas teigė, jog sutarta atskirti MMA ir darbo santykių klausimą.„Džiaugiuosi, kad priėjome bendro sprendimo, kad darbo kodeksas ir MMA turėtų eiti atskirai“, - sakė A.Černiauskas.

„Darbo kodekso paketą reikėtų teikti Seimui atskirai. Pakeitimai turėtų būti vykdomi per kolektyvines sutartis. Keisdami Darbo kodeksą, mes pagyvinsime šitą institutą“, - sakė A.Černiauskas.

„Dėl MMA - mūsų pasiūlymas lieka 900 litų. Konsultuosimės su mūsų įmonių atstovais, kaip jie žiūrėtų į 50 litų didinimą“, - sakė profsąjungų atstovas.A.Černiauskas kalbėjo, jog nesutinkama ir su siūlymu dėl galimybės nuo 65 metų atleisti darbuotoją, abejojama dėl galimybės keisti atostogų tvarką.

„Tai (atostogų tvarkos keitimas - BNS) sukėlė mums didžiulę diskusiją, mes galėtume pritarti, nes realiai tas laikas nekinta, bet, deja, kyla problema dėl atostogų apskaičiavimo“, - sakė A.Černiauskas, pridūręs, jog sunkumų kiltų skaičiuojant atostogas dirbantiems ne visą darbo dieną ar dirbantiems slenkančiu grafiku. Tačiau, jei būtų pasiūlytas tinkamas skaičiavimo būdas, profsąjungos pasiūlymą svarstytų.

A.Černiauskas taip pat teigė, jog ir darbo trukmė per savaitę turėtų išlikti ta pati, tačiau profsąjungos neprieštarautų, kad per kolektyvines darbo sutartis darbo dienos trukmė būtų keičiama, išlaikant 40 valandų darbo savaitę.

Darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius teigė, jog darbdaviai taip pat siekia 900 litų MMA."Dėl MMA mes savo sprendimo nekeičiame.

900 litų nuo liepos 1 dienos. Ir siūlėme nesieti Darbo kodekso ir minimalios algos„, - sakė J.Guzavičius.Profsąjungų atstovas A.Černiauskas kalbėjo, jog matoma galimybė atlikti pakeitimus, kurie sumažintų administracinę naštą - siūloma atsisakyti darbuotojų informavimo popieriniais “lapeliais", pavyzdinių darbo sutarčių, taip pat siūloma leisti kolektyvinėse sutartyse leisti susitarti dėl atleidimo išmokų, bet ne mažesnių nei dabar. Kolektyvinėse sutartyse siūloma spręsti ir socialinio pažeidžiamumo klausimą.

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis BNS pirmadienį ryte patvirtino, kad ministrų kabinetas siūlo MMA nuo liepos pakelti 50 litų iki 850 litų, o nuo kitų metų pradžios, jei bus liberalizuoti darbo santykiai, dar 50 litų. Kancleris tikino, esą „nenorima supriešinti žmonių“.


Šiame straipsnyje: MMAdarbo santykiaidarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
Na nežinau, ar jie tikrai nukvailėjo ar juokauja. 50 Lt padidins mat , o sumokėjus mokesčius liks 38 Lt. Ir rimtais veidais kalba apie tokį padidinimą. Įdomu, ką galima nusipirkti už 38 litus. Na, o 12 litų padidėję mokesčiai labai patinka valdžiai.

X

X portretas
Padidinus 50 Lt, dar padidės mokestis Sodrai 19,99 Lt. Tai iš viso mokesčiams bus (12+19,99) 31,99 Lt, o dirbančiajam 38 Litai. O didinti darbo apmokėjimą normaliai ir sumažinti mokesčius valdžia tiesiog nemoka. Pasityčiojimas, o ne padidinimas.

gele

gele portretas
Is tikruju, pritariu... Tokios baisios situacijos, kaip dabar, dar nera buve... O blogiausia, kad kuo tolyn, tuo blogyn... Labai laukiu Seimo rinkimu. Balsuosiu uz partija Tvarka ir teisingumas. Neseniai skaiciau ju rinkimine programa, tikrai, daug geru siulymu.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas
  Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas

  Vieno ekonomiškai silpniausių šalyje Pietryčių Lietuvos regiono, kuriame yra Vilniaus ir Šalčininkų rajonai, plėtros fondas kol kas nebus steigiamas. ...

 • Darbo birža švaisto ES milijonus?
  Darbo birža švaisto ES milijonus?

  Noras keisti arba įgyti profesiją gali įstumti į keblią padėtį. Kaunietis Martynas Staliulionis, pasinaudojęs Darbo biržos  pasiūlyta profesinio mokymo programa, ėmė abejoti, ar tai nėra tuščias ES skirtų pinigų švaistymas. ...

  46
 • Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams
  Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams

  Smarkiai išaugusios importo galimybės užtikrina elektros sistemos adekvatumą visą žiemą. Planuojama, kad naujausios tarptautinės jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“ dirbs visus ateinančius tris mėnesius. 2015 m. žiemą ...

 • Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių
  Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių

  Artėjant didžiausioms metų šventėms, aplanko ne tik jaukus laukimo jausmas, bet ir dovanų pirkimo karštinė: ką dovanoti? Daugiau nei pusė apklaustų lietuvių atvirauja labiausiai nenorintys gauti keraminių statulėlių ir puodelių (32,...

 • Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų
  Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų

  Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse jau įdiegti bekontakčio mokėjimo terminalai, tačiau 46 tūkst. bekontaktes mokėjimo korteles įsigijusių gyventojų dar priversti jomis atsiskaitinėti kaip įprastomis, rašo "Lietuvos žinios"....

 • Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama
  Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama

  Prekybininkai sako – į madą grįžta mediniai žaislai. Jų paklausa kasmet auga, ypač prieš didžiąsias šventes. Tačiau gamintojai konstatuoja, kad medinių žaislų Lietuvoje lieka nedaug. Didžioji jų dalis eksportuojama į užsien...

 • Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka
  Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka

  Statistika rodo, kad jauni žmonės nuo 18 iki 29 metų Lietuvoje ieško darbo pasitelkdami socialinius tinklus, savo ruožtu darbdaviai lygiai taip pat ieškodami darbuotojų naudoja šias priemones. Anot Lietuvoje trečius metus veikiančio...

 • Būstui įsigyti – valstybės parama
  Būstui įsigyti – valstybės parama

  Naujoji Lietuvos valdžia žada paspirtį jaunoms šeimoms, kad šios galėtų lengviau įsigyti savo pirmąjį būstą. Anot paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio, pajamų tam žada ieškoti didindama per biudžetą perskirstomą bendrojo ...

  8
 • Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų
  Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų

  Pirmoje dienos pusėje nutaręs svarstyti valdančiųjų pataisas dėl dalies socialinio modelio nuostatų atšaukimo arba jų įsigaliojimo atidėjimo, Seimas ketvirtadienio pavakarę priėmė svarstyti dar vieno naujojo Darbo kodekso pataisų glėbį. ...

  6
 • Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja
  Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja

  Remiantis statistika, darbo užmokestis Lietuvoje šiais metais augo. Tiesa, ekonomistai dėl to nerimauja – jų teigimu, kuo didesnės bus algos, tuo mažiau konkurencinga bus Lietuvos ekonomika. Mat konkuruoti su kitų šalių gamintojais, ...

  2
Daugiau straipsnių