Sutarta nebesieti MMA didinimo ir darbo santykių liberalizavimo

Vyriausybė ir Trišalės tarybos partneriai po diskusijų pirmadienį sutarė nebesieti MMA didinimo ir darbo santykių liberalizavimo.

Liberalesnių darbo santykių sutarta siekti, skatinant kolektyvines sutartis.Premjeras Andrius Kubilius tebesiūlo minimalią mėnesio algą (MMA) nuo liepos didinti 50 litų, tačiau sutiko atskirti MMA didinimo ir darbo santykių liberalizavimo klausimą. Dar 50 litų MMA jis siūlė didinti nuo kitų metų sausio, jei Trišalė taryba, o vėliau - ir Seimas pritars Darbo kodekso pataisoms.

Profsąjungos ir darbdaviai tebereikalauja MMA didinti 100 litų, o darbo santykių liberalizavimo, anot jų, galima pasiekti per kolektyvines sutartis.„Didžiąją dalį laiko skyrėme Darbo kodekso pataisų svarstymui. Matome visas galimybes, kad antradienį Trišalė taryba didžiajai daliai nuostatų pritars. Taip ir sutarėme, kad gali būti dviem paketais viskas sprendžiama“, - pirmadienį po Trišalės tarybos posėdžio žurnalistams sakė A.Kubilius.

Trišalėje taryboje partneriai pirmadienį sutarė dėl 15-kos iš maždaug 30 darbo santykių liberalizavimo punktų.„Profesinės sąjungos ir nemaža dalis darbdavių kelia (klausimą - BNS), kad darbo santykių nemaža dalis lankstumo galėtų būti perkeltos į kolektyvines sutartis, kurių plėtra galėtų būti paskatinta“, - sakė premjeras.

Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas teigė, jog sutarta atskirti MMA ir darbo santykių klausimą.„Džiaugiuosi, kad priėjome bendro sprendimo, kad darbo kodeksas ir MMA turėtų eiti atskirai“, - sakė A.Černiauskas.

„Darbo kodekso paketą reikėtų teikti Seimui atskirai. Pakeitimai turėtų būti vykdomi per kolektyvines sutartis. Keisdami Darbo kodeksą, mes pagyvinsime šitą institutą“, - sakė A.Černiauskas.

„Dėl MMA - mūsų pasiūlymas lieka 900 litų. Konsultuosimės su mūsų įmonių atstovais, kaip jie žiūrėtų į 50 litų didinimą“, - sakė profsąjungų atstovas.A.Černiauskas kalbėjo, jog nesutinkama ir su siūlymu dėl galimybės nuo 65 metų atleisti darbuotoją, abejojama dėl galimybės keisti atostogų tvarką.

„Tai (atostogų tvarkos keitimas - BNS) sukėlė mums didžiulę diskusiją, mes galėtume pritarti, nes realiai tas laikas nekinta, bet, deja, kyla problema dėl atostogų apskaičiavimo“, - sakė A.Černiauskas, pridūręs, jog sunkumų kiltų skaičiuojant atostogas dirbantiems ne visą darbo dieną ar dirbantiems slenkančiu grafiku. Tačiau, jei būtų pasiūlytas tinkamas skaičiavimo būdas, profsąjungos pasiūlymą svarstytų.

A.Černiauskas taip pat teigė, jog ir darbo trukmė per savaitę turėtų išlikti ta pati, tačiau profsąjungos neprieštarautų, kad per kolektyvines darbo sutartis darbo dienos trukmė būtų keičiama, išlaikant 40 valandų darbo savaitę.

Darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius teigė, jog darbdaviai taip pat siekia 900 litų MMA."Dėl MMA mes savo sprendimo nekeičiame.

900 litų nuo liepos 1 dienos. Ir siūlėme nesieti Darbo kodekso ir minimalios algos„, - sakė J.Guzavičius.Profsąjungų atstovas A.Černiauskas kalbėjo, jog matoma galimybė atlikti pakeitimus, kurie sumažintų administracinę naštą - siūloma atsisakyti darbuotojų informavimo popieriniais “lapeliais", pavyzdinių darbo sutarčių, taip pat siūloma leisti kolektyvinėse sutartyse leisti susitarti dėl atleidimo išmokų, bet ne mažesnių nei dabar. Kolektyvinėse sutartyse siūloma spręsti ir socialinio pažeidžiamumo klausimą.

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis BNS pirmadienį ryte patvirtino, kad ministrų kabinetas siūlo MMA nuo liepos pakelti 50 litų iki 850 litų, o nuo kitų metų pradžios, jei bus liberalizuoti darbo santykiai, dar 50 litų. Kancleris tikino, esą „nenorima supriešinti žmonių“.


Šiame straipsnyje: MMAdarbo santykiaidarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
Na nežinau, ar jie tikrai nukvailėjo ar juokauja. 50 Lt padidins mat , o sumokėjus mokesčius liks 38 Lt. Ir rimtais veidais kalba apie tokį padidinimą. Įdomu, ką galima nusipirkti už 38 litus. Na, o 12 litų padidėję mokesčiai labai patinka valdžiai.

X

X portretas
Padidinus 50 Lt, dar padidės mokestis Sodrai 19,99 Lt. Tai iš viso mokesčiams bus (12+19,99) 31,99 Lt, o dirbančiajam 38 Litai. O didinti darbo apmokėjimą normaliai ir sumažinti mokesčius valdžia tiesiog nemoka. Pasityčiojimas, o ne padidinimas.

gele

gele portretas
Is tikruju, pritariu... Tokios baisios situacijos, kaip dabar, dar nera buve... O blogiausia, kad kuo tolyn, tuo blogyn... Labai laukiu Seimo rinkimu. Balsuosiu uz partija Tvarka ir teisingumas. Neseniai skaiciau ju rinkimine programa, tikrai, daug geru siulymu.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Išaugus akcizams, mažėjo alkoholio pardavimai
  Išaugus akcizams, mažėjo alkoholio pardavimai

  Pavasarį itin išaugus alkoholio akcizams, mažėjo visų rūšių alkoholio pardavimai, skaičiuoja alkoholio pardavėjai. Didžiausias sumažėjimas fiksuojamas parduodant vynus, mažiausi praradimai tarp vadinamųjų „bambalių“ arb...

 • Išmokas už sunkiai sergančius vaikus mokės ilgiau
  Išmokas už sunkiai sergančius vaikus mokės ilgiau

  Seimas po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma sergančius sunkiomis ir ypač sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams mokėti ligos socialinio draudimo išmoką ilgesnį la...

 • S. Skvernelis: biurokratinis monolitas yra labai tvirtas
  S. Skvernelis: biurokratinis monolitas yra labai tvirtas

  Premjeras sako, jog vienas pagrindinių valdžios iššūkių - dar šiais metais patvirtinti valstybės tarnybos reformą. Pasak Sauliaus Skvernelio, Vyriausybei per beveik vienerius darbo metus nepavyko sumažinti biurokratijos. ...

  3
 • Verslininkai: pardavimai krenta, bet alkoholizmo problema išlieka
  Verslininkai: pardavimai krenta, bet alkoholizmo problema išlieka

  Šių metų kovo mėnesį smarkiai išaugus akcizų tarifams, sumenko visų kategorijų alkoholinių gėrimų pardavimai. Didžiausią nuostolį patyrė vyno gamintojai, mažiausiai nukentėjo alaus kokteilių prekyba. Verslo atstovai tikina, kad s...

  3
 • Lietuvoje moterys per visą gyvenimą dirba ilgiau negu vyrai
  Lietuvoje moterys per visą gyvenimą dirba ilgiau negu vyrai

  Lietuvoje ir Latvijoje moterys per savo gyvenimą dirba ilgiau negu vyrai. Lietuvoje vyrai vidutiniškai dirba 35,3 metus, o moterys – 35,9. Latvijoje vyrai dirba 35,5 metus, moterys – 35,6. Visose kitose Europos Sąjungos šalyse situa...

  2
 • Išankstiniai vasaros kelionių pardavimai muša rekordus
  Išankstiniai vasaros kelionių pardavimai muša rekordus

  Pradėjęs išankstinę 2018-ųjų vasaros sezono prekybą, tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ fiksuoja rekordiškai aktyvius pardavimus. Vien per pirmą išankstinių pardavimų savaitę nupirkta 3 kartus, t. y. bev...

 • Emigrantai pasiūlė receptą Lietuvos klestėjimui
  Emigrantai pasiūlė receptą Lietuvos klestėjimui

  JAV gyvenantys lietuviai turi ne vieną idėją, kaip į Lietuvą sugrąžinti iš jos emigravusius žmones. Tarp jų – ir tiesioginis skrydis tarp JAV bei Lietuvos, ir emigravusių lietuvių patirties pritaikymas. ...

  3
 • Gdanskas – populiarus lietuvių poilsio maršrutas
  Gdanskas – populiarus lietuvių poilsio maršrutas

  Senas posakis byloja, jog prieš keliaujant pamatyti pasaulio pirmiausiai verta susipažinti su savo apylinkėmis. Šiuo patarimu vadovaujasi vis daugiau lietuvių, kurie trumpoms išvykoms ar ilgesniam poilsiui renkasi keliones po kaimynines...

 • Išmanieji įrenginiai senųjų telefonų iš rinkos neišstums?
  Išmanieji įrenginiai senųjų telefonų iš rinkos neišstums?

  Absoliuti dauguma mobiliojo ryšio operatorių klientų perka išmaniuosius telefonus. Vis dėlto nesitikima, kad jie iš rinkos visiškai išstums paprastus funkcinius telefonus. Reaguodami į tokių aparatų poreikį, kai kurie ...

 • Ministerija aiškins, kaip ūkininkams fiksuoti liūčių nuostolius
  Ministerija aiškins, kaip ūkininkams fiksuoti liūčių nuostolius

  Pasak Žemės ūkio ministerijos, nuo lietingų orų nukentėjusiems ūkininkams kyla neaiškumų, kaip tinkamai užfiksuoti patirtą žalą. Ministerija tam rengia susitikimą su nuo liūčių nukentėjusių rajonų atstovais ir ketina išai&scaro...

Daugiau straipsnių