Spauda: Lenkija turi paremti Lietuvą energetikos mūšyje su Rusija

Lenkija turėtų paremti Lietuvą jos energetikos mūšyje su Rusija, sako Lenkijos dienraščio „Rzeczpospolita“ apžvalgininkas Jerzy Haszczynski.

Ketvirtadienį paskelbtame komentare „Atominis žaidimas suverenumu“ ekspertas teigia, kad nuo Rusijos išteklių priklausoma Lietuva atsidūrė energetikos žabangose. Jo nuomone, Varšuva neturėtų susigundyti Rusijos vilionėmis dėl pigios elektros, kuriomis Maskva sieka pakirsti Visagino atominės elektrinės projektą.

„Mūsų šiaurės rytų kaimynas jau dabar yra labai sunkioje padėtyje. Yra beveik visiškai priklausomas nuo užsienio, tiksliau sakant, Rusijos teikiamos energijos. Iš “Gazprom„ perka šimtą procentų dujų. Maskva taip pat parduoda tris ketvirčius elektros energijos“, - pažymi apžvalgininkas.

„Rusai diktuoja kainą – tiesiogine ir perkeltine prasme. Nereikia aiškinti, ką reiškia tokia priklausomybė mažai šaliai, kuri tik truputį daugiau nei prieš dvidešimt metų priklausė sovietų imperijai“, - teigia jis.

J.Haszcynskis pabrėžia, kad „Lietuva dabar kovoja dideliame mūšyje dėl energetinio, kartu ir politinio suverenumo“.„Svarbiausias mūšis vyksta dėl naujos atominės elektrinės, kuri taptų Lietuvos suverenumo simboliu, statybos. Ankstesnę Ignalinos elektrinę Vilnius turėjo uždaryti reikalaujant Briuseliui ir jau du su puse metų gyvena tam tikra prasme tamsoje, o kai apgraibomis bando žengti didelį žingsnį į priekį, po kojomis nukrenta kaladė. Kyla problemų ieškant patyrusio statytojo užsienyje (šiuo metu tai Japonijos koncernas), atsiranda ir bėdų su sava visuomene ir politine klase (Lietuvos Seimas pirmadienį nusprendė organizuoti referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos klausimo)“, - rašo politikos ekspertas.

Jis perspėja, kad „pavojingiausias pinkles šiam projektui surezgė rusai“.„Jie anksčiau nei lietuviai pačiame Lietuvos pasienyje planuoja statyti dvi elektrines (Karaliaučiaus srityje ir Baltarusijoje). Tame regione nėra tokio didelio naujos energijos kiekio poreikio. Rusai žaidžia ne grynai ekonominį, bet geopolitinį žaidimą. Į tai turi atkreipti dėmesį ir Lenkija“, - rašo J.Haszcynskis.

"Mums svarbiausia yra mūsų pačių energetinės nepriklausomybės stiprinimas, taip pat imantis ir atominės elektrinės Lenkijoje statybos. Tačiau ten, kur Lenkijos interesai nesusikerta su Lietuvos, šiame žaidime reikia remti Vilnių.

Svarbiausia, jokiu būdu negalima susigundyti Rusijos statomų atominių elektrinių „pigios“ energijos vilionėmis", - teigia Lenkijos apžvalgininkas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
gerbiamas zurnalistas galejo pasidometi kokioje stadijoje elektros tiltai is Lietuvos i ES... nes ar bus ar nebus nauja atomine - jungtys jau senai turejo buti nutiestos... ka Qubiliau? debilais liaudi laikai?

RM

RM portretas
Čia būtų didelis pliusas iš Lenkijos pusės.

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
As tai taip suprantu sita straipnsi, kad Lietuva yra NEPAJEGI pastatyti atomines, o Lenkija kaip partneris yra visiskai nepatikimas, nes bet koki savo bizni su Lietuva susieja per w raide. Tai reiskia, kad tiksliai metodiskai veikia pagal kgbistinius kanonus. Susiejus save biznio rysiu su Lenkija.....bus surastas tas momentas, kada bus galima padaryti didziausia zala Lietuvai, ir tas bus PADARYTA! Cia zemiau komentatorius raso.....o kur elektros TILTAI su vakarais??? Tai jei net elektros tilto nesugebama per 20 metu pastatyti....tai elektrinei pastatyti gali neuztekti ir 200 metu!, jei partneriu bus Lenkija. Sakau taip, jei Lietuva PAJEGIA pasistatyti elektrine, tegu pasistato, jei nepajegia....tegu NEPRADEDA, nes tik vieni nuostoliai nuo nebaigtos statybos. O gal Lietuva sugeba pastatyti nacionalini stadiona Vilniuje....berods nebaigta statyba, milijonai leidziami KONSERVAVIMUI...O gal jau senai uzbaigti Valdovu rumai....net PATRIGUBINUS pradine kaina??? Tiesa mes pamirsome....Lietuva yra GALINGA valstybe....todel yra labai sunku net Kauno gatves nuo duobiu paaksfaltuoti!!! Vienas sekmingiausiu projektu apvagiant Valstybe....buvo LeoLt atomines statyba ....kubilius -kirkilas projekte.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių