Socialdemokratai teigia, susirūpinę namų renovacija

„Šiuo metu populiariausias klausimas visuomenėje ne apie krizę Graikijoje, net ne apie Vyriausybės politinę krizę, o „kokią sąskaitą gavai už šildymą?“ Siekiant sumažinti sąskaitas už komunalines paslaugas, reikia sprendimų visumos: atsakingo sistemų eksploatavimo, šilumos izoliacijos didinimo, taupaus išteklių vartojimo Tam būtina įgyvendinti du pagrindinius projektus“, – ketvirtadienį Seime socialdemokratų frakcijos inicijuotoje diskusijoje kalbėjo Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Pristatydamas esamą padėtį A.Butkevičius priminė, jog Lietuvoje yra beveik 39 tūkst. neefektyviai energiją vartojančių daugiabučių. Iki šiol renovuota tik apie 200 namų,  o apie 750 daugiabučių renovuota tik iš dalies. Pagal naują LR Vyriausybės programą nuo 2009 – ųjų turėjo būti renovuota po 2500 namų kasmet. 2009 m. buvo įsteigtas JESSICA fondas, skirtas daugiabučių namų atnaujinimui. Iš JESSICA fondo modernizuoti (atnaujinti) tik du daugiabučiai gyvenamieji namai.

„Šie skaičiai įrodo, kad projektas nevykdomas. Vyriausybės nesistengė jo išjudinti. Menkos pažangos priežastys dabar jau slypi ir kitur – žmonės nepasitiki renovacijos proceso skaidrumu ir rezultatais. Dalis gyventojų neturi ekonominės motyvacijos ir bijo prisiimti kreditinius įsipareigojimus“, – teigia A. Butkevičius.

Pasak socialdemokratų lyderio, šildymo bei šalto ir karšto vandens kainos gyventojams skiriasi dvigubai, tokie šilumos tarifų skirtumai priklauso nuo naudojamų energetinių išteklių rūšies – jų kaina sudaro net iki 70 proc. galutinio tarifo.

„Dar pridedamos amortizacinės išlaidos, tačiau ši tarifo dalis gali būti reguliuojama. Kainai įtaką daro tiekėjo įmonės dydis, jo finansiniai įsipareigojimai. Vis dėlto galutinę sąskaitą už suteiktas paslaugas lemia ne tik tarifai, bet ir suvartojimas. Štai kodėl būtina Šilumos ūkio pertvarka užtikrinant jo efektyvumą bei ekonomiškumą. Būtina įgyvendinti efektyvias energiją taupančias priemones daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose ir užtikrinti šilumos apskaitą kiekviename būste: šildymui, cirkuliacijai, karštam vandeniui ruošti“, – įsitikinęs Seimo opozicijos lyderis.

Kovo 9-ąją socialdemokratai ir ekspertai Seime surengė apskritojo stalo diskusiją dėl daugiabučių namų renovacijos. Konferencijos dalyviai įsitikinę, kad būtina kartu su šiuo metu taikomu modeliu įteisinti kitus daugiabučių renovacijos modelius valstybei (jos įgaliotai institucijai) perimant riziką, priežiūrą ir sukuriant tokią sistemą, kad būsto savininkams tiesiogiai nereikėtų prisiimti kreditinių įsipareigojimų.

„Daugiabučių namų renovacijai reikėtų taikyti kitose šalyse populiarių skatinimo priemonių paketą. Fiskalines priemones, pvz. taikyti lengvatinį PVM tarifą šilumai arba taikyti diferencijuotus PVM tarifus priklausomai nuo sunaudotos energijos kiekio. Mažinti kapitalo kaštus šilumos savikainoje. Tad nacionaliniu lygmeniu Vyriausybė turėtų skubiai suformuoti aiškius valstybės energinio efektyvumo didinimo tikslus ir nustatyti gaires, kurių turėtų siekti savivaldybės rengdamos ir įgyvendindamos energinio efektyvumo didinimo programas. Reikia sukurti techninės, organizacinės bei finansinės pagalbos savivaldybėms sistemą tokiems planams rengti ir įgyvendinti“.NAUJAUSI KOMENTARAI

vilniete

vilniete portretas
ar tikrai renovuotose namuose mazes mokesciai-daugelis tokiu namu gyventoju skundziasi-jog mokesciai padidejo-tai ar verta visus namus renovuoti-galtik sildymo sistemas-kad galetu gyventojai patys reguliuoti siluma is savo buto-ir atsiskaityti pagal skaitliuka-asmeniskai-kaip uz vandeni-dujas -elektra-

Nereikia

Nereikia portretas
Mokesčiai mažės kai daugiabučiai atsijungs nuo monopolisto. Visa kita tik politiniai žaidimai. Kosmetinė renovacijai pritariu.

PROTO

PROTO portretas
bokstai, pirmoje eileje isaiskinkit vartotojams ;gyvatuko; mokescio kainos PAGRYSTUMA, o paskui taikykite fiskalines priemones ,diferenciuotus tarifus ir galybe kitu priemoniu,,,,,,,,.Sekmes gudrieji kurmiai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių