„Snoro“ komisijos išvados negalioja, Seimas spręs, ką daryti toliau

„Snoro“ komisijos išvadas, kurios yra niekinės, reikia padėti į archyvą. Arba komisijos darbą pratęsti, tačiau dėl to turi apsispręsti Seimas. Taip nusprendė Seimo Etikos ir procedūrų komisija, kuri aiškinosi, ar Valentinas Mazuronis, vadovavęs komisijai, galėjo registruoti komisijos išvadas, nors jų patvirtinimui neužteko kvorumo.

Opoziciją tąsyk balsavo „už“ laikinosios komisijos išvadas, o valdančiųjų atstovai lemiamą posėdį apleido ir taip sugriovė kvorumą.

Seimo etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad paskutinį laikinosios komisijos posėdį reikėtų laikyti neįvykusiu ir neteisėtu, mat nebuvo kvorumo – taigi ir dalies komisijos pasirašyta išvada yra neteisėta, niekinė.

Tačiau dėl tolesnių veiksmų, anot Seimo etikos sargų, turės apsispręsti parlamentas: balsuoti, ar komisijos darbą laikyti baigtu, arba jos darbą pratęsti.

„Jei nubalsuos, kad nepratęsti, viskas priduodama į archyvą, ir viskas baigiasi. Taip jau yra buvę. Seimas gali ir performuoti komisiją, arba jos darbą pratęsti“, – aiškino Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Laikinosios Seimo komisijos dėl „Snoro“ banko nacionalizavimo išvadas pasirašė tik opozicijos atstovai: jos pirmininkas Valentinas Mazuronis, Žilvinas Šilgalis, Kęstutis Daukšys, Juozas Olekas ir Vidmantas Žiemelis. Valdančiųjų atstovai, iš pradžių paskutiniame jos posėdyje dalyvavę, vėliau jį apleido ir taip sugriovė kvorumą.

Valdantieji įrodinėjo, kad viena iš išvadų – tai, kad Lietuvos bankas pasiūlė nacionalizuoti „Snorą“, o netrukus ir paskelbti banko bankrotą skubotai ir nepagrįstai – padarytų žalos visai valstybei, mat į valstybę į teismus imtų duoti banko kreditoriai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Determinizmas

Determinizmas portretas
SNORAS neturėjo teisės užsiimti privačiais reikalais. Neturėjo teisės 20 metų naikinti įmones, atlyginimų fondus, apyvartinius fondus. Dėl SNORO galėjo nukentėti geri žmonės. Akcijos ir investicijos turėtų būti surenkamos ir grąžinamos toms pačioms institucijoms. Egzistuoja teisinės normos. Lietuvos pastovusis kapitalas yra nedalomas, neparduodamas, neišvežamas. Tarp turto ir žmonių yra determinuoti ryšiai.

Pikasas

Pikasas portretas
TRETRO 2012-06-05 KOKIE POLITIKAI - TIKRIEJI "SNORO" SAVININKŲ LOBISTAI? Ar verta stebėtis tokiais Seimo komisijos pirmininko Valentino Mazūronio veiksmais? Negi kai kas gali pamanyti, kad šis R.Pakso TT komandos žymūnas nežinojo Seimo statuto pristatydamas visuomenei savo keturių mėnesių makles kaip baigtą ir komisijos patvirtintą darbą - Seimo komisijos išvadas? Specifinėje žiniasklaidoje tai buvo pateikta, kaip kažkoks didžiulis komisijos pasiekimas, nors komisijos nepatvirtintos, bet V.Mazūronio paviešintos išvados rodo ką kitą. Vertinčiau tokias manipulicijas, kaip pakišą buvusiems "Snoro" šeimininkams V.Antonovui ir Baranauskui. Tokios kreivos tyrėjų išvados leistų jiems įtraukti Lietuvą į begalinius teisinius ginčus ir gal net išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės. Ir visa tai buvo bandoma padaryti tada, kai prokuratūros nustatytos pagrobtos lėšos jau viršija 1,6 mlrd.litų. Verta pripažinti , kad V.Mazūronio, kaip "Snoro" buvusių šeimininkų lobisto veikla komisijoje patyrė pralaimėjimą, tik kol kas pats pirmininkas to nenori pripažinti. O juk trūko tik vieno komisijos nario balso... Jei prisiminsime Seimo Antikorupcinės komisijos, vadovaujamos L.Kernagio operatyvumą išsiaiškinant daug skandalingų FNTT žlugdymo aplinkybių, tai šių dviejų komisijų produktyvumo skirtumas didžiulis. Beje, L.Kernagio komisijos verdiktui teisiškai priimti balsų pakako, nors komisijos narys N.Puteikis tuo momentu balsavime nedalyvavo ne dėl noro blokuoti išvadas. Priminsiu kai kurias savo ankstesnes mintis, kurios šį kartą pasitvirtino tik iš dalies.Štai jos: Kiekvienas galime klysti. Gal šį kartą suklysiu, tačiau mano manymu, Valentinas Mazūronis šiame Seime yra didžiausias demagogas. Jis, manau, " perspjovė" net V.P. Andriukaitį, kurio " autoritetas" šia prasme ilgą laiką atrodė nepralenkiamas. Peržvelgus, taip vadinamos " Snoro" komisijos sąrašą mačiau tik du - tris Seimo narius, kuriais galima daugiau ar mažiau pasitikėti. Apgailėtina visa tai. TOKIOS komisijos darbo rezultatai, manau, bus netgi apverktini. (kol kas dar ne -P) Antonovas su Baranausku gali šia proga kelti šampano taures. Pasakysiu dar tiesiau. Prisižaidė šį kartą " Perversmo koalicija" su tuo noriu - nenoriu į valias. Dabar teks tą buzą srėbti iki galo. Štai kaip galima nuo asmeniškumų, gal kam net netikėtai pereiti prie neaiškios situacijos, kuri gali sietis su rimtais praradimais visai šaliai. Finansai yra valstybės organizmo kraujas. Jokie teršalai į jį neturi patekti. O jei jau pateko, tai turi būti laiku padarytas kraujo perpylimas. Taip ir buvo pasielgta su " Snoro" finansų likučiais. Valstybė netgi įliejo papildomą kelių milijardų litrų, tai yra litų porciją. Kai dabar pajudėjo pokiliminės gal net " kremlininės" srovės, negalima buvo leisti, kad jos turėtų galimybę atnešti naujas bacilas. Taip neatsargiai elgiantis galima neracionaliai ir netgi nesėkmingai tąsytis tol, kol Rytų imperija " padės" . Juk ji negali leisti, kad jos pilietis V. Antonovas kentėtų... Niekada neleido...

Kęstas

Kęstas portretas
Klausimas I. Degutienei apie Snoro banką „Tai aš manau, kad tikrai tai yra neatsakinga, tuo labiau norėčiau priminti, kad tai yra milijardai, ir tai būtų krūvis, jeigu ta byla būtų pralaimėta, mūsų Lietuvos mokesčių mokėtojams. Aš manau, kad tikrai reikėtų elgtis atsakingiau priimant vienokias ar kitokias išvadas“, – pridūrė Seimo Pirmininkė. Ar neatrodo poniai Seimo Pirmininkei, kad be pinigų, yra dar kitos vertybės? Kad Lietuvos žmonės nori tikėti, jog politizuotame procese be jokio pagrindo saujelė politikų iš žmonių neatims turtą? Kad Lietuvoje saugu gyventi ne tik ponios Seimo Pirmininkės vyrui ir sūnui, kurie pasišildė prie laužo, supleškinusio Snoro banką?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių