„Snoro“ bankroto komisija nekomentuoja, ką išgirdo iš liudininkų

„Snoro“ bankrotą tiriančios Seimo komisijos vadovas teigia iš liudijančių pareigūnų išgirstantis daug naudingų žinių, bet kol kas atsisako jas konkretizuoti.

Liudijo ir „Lietuvos ryto“ redaktorius

Ketvirtadienį Valentino Mazuronio vadovaujamai „Snoro“ bankroto aplinkybes tiriančiai Seimo laikinajai komisijai liudijo Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras, buvęs „Snoro“ vadovo ir savininko Raimondo Baranausko pavaduotojas, buvęs „Snoro“ valdybos narys Modestas Keliauskas, taip pat „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius ir vienas iš savininkų Gedvydas Vainauskas.

Po beveik tris valandas trukusio posėdžio nei R.Vaišnoras, nei M.Kieliauskas, nei G.Vainauskas nebendravo su žurnalistais. „Komisijai pasakiau viską, ką galėjau, o jums nieko nekomentuosiu“, - teigė VSD vadovo pavaduotojas.

Anot M.Keliausko, komisija klausė ir to, ar „Snoras“, jo nuomone, nacionalizuotas pagrįstai.

Komisijos pirmininkas V.Mazuronis teigė, kad G.Vainauską apklausti siekta todėl, kad įstatymais draudžiama tokioms komisijoms sakyti netiesą. „Mes norėtume išgirsti informaciją. Juolab kad mūsų komisijoje pasirašomi raštai dėl Baudžiamojo kodekso galiojimo meluojant“, – pabrėžė V.Mazuronis. Tuo tarpu Seimo Antikorupcijos komisija, kuriai G.Vainauskas jau liudijo anksčiau, pasak V.Mazuronio, tokio įgaliojimo neturi.

Išgirdo „daug įdomaus“

Pats komisijos pirmininkas tikino per ketvirtadienio posėdį išgirdęs „daug naujos, įdomios, naudingos informacijos“. Bet jos neatskleidė, vadovaudamasis Laikinųjų komisijų įstatymu.

„Nepykite, bet negaliu išgirstos informacijos skleisti, nes įstatymas numato, kad konkretesni komentarai galimi tik po to, kai bus patvirtintos išvados. Kol nebaigtas tyrimas, tol negaliu komentuoti“, - sakė V.Mazuronis.

Anot jo, ypač naudingos informacijos suteikė redaktorius G.Vainauskas. „Jis iš esmės pakartojo ir patvirtino tą informaciją, kurią suteikė Seimo Antikorupcijos komisijai“, - kalbėjo politikas.

Pasak V.Mazuronio, pagrindinis klausimas, kurį komisijos nariai užduoda liudijantiems asmenims, - „dėl galimų vienokių ar kitokių įtakų „Snoro“ bankroto istorijoje“.

Nekomentavo Antikorupcijos komisijos išvados

Laikinosios komisijos vadovas atsisakė komentuoti praėjusią savaitę paskelbtą Seimo Antikorupcijos komisijos išvadą. Joje be kita ko pateikiamas vertinimas, kas ir kokiu būdu galėjo pernai lapkritį nutekinti žiniasklaidai informaciją apie galimą „Snoro“ nacionalizavimą.

„Mes užduodame daug ir įvairių klausimų, taip pat bandome išaiškinti, kur tą informaciją galėtume patikrinti. Kol kas mes nei tikime, nei netikime liudininkais, atėjusiais pas mus. Mes tiesiog renkame informaciją, paskui iš jos darysime atitinkamas išvadas“, - kalbėjo V.Mazuronis.

Kovo 14 dieną savo atvykimą liudyti „Snoro“ bankroto aplinkybes tiriančiai laikinajai komisijai jau patvirtino laikinasis banko „Snoras“ administratorius Simonas Freakley, o kovo 21 dieną kviečiamas „Snoro“ bankrotą administruojantis  Neilas Cooperis. Vėliau numatoma dar apklausti premjerą Andrių Kubilių, kai kuriuos ministrus.

Savo išvadas laikinoji Seimo komisija turi parengti iki birželio.


Šiame straipsnyje: Snoraskomisija dėl Snoro

NAUJAUSI KOMENTARAI

laisve

laisve portretas
Lietuvos zmones nekantriai laukia Seimo rinkimu, kai pasikeis valdzia. Balsuosiu uz partijos TVARKA IR TEISINGUMAS kandidatus. Nes tik jie teikia puikias idejas ir rupinsies musu gerove.

vytautas

vytautas portretas
Įdomu ką komisijai papasakos per kelias dienas tiek milijonų uždirbęs užsienio specialistas. Manau, kad Lietuvos specialistai už tiek pat tūkstančių tokį pat darbą būtų atlikę, juk pinigų daugiau banke tas užsienietis neatrado.

Laukiame tiesos

Laukiame tiesos portretas
Laukiame tos tikrosios tiesos kaip pavasario žalumos. Oj kaip laukiame, tikėkimės išgirs tautiečiai tai, kas tiesa, o ne miglota painiava, kur teisybės taip norisi, o ji kaip slapta - taip slapta. Nagi, Lietuvos piliečiai verti išgirsti, kas įvyko, kad Snoro bankrotas buvo paskelbtas
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių